Tabulka střelců: M-B

FK Rudná 3-3FCPK B
 Rezerva v prvním přípravném utkání remizovala, když s Rudnou prohrávala již 0:3.

Datum a čas:05.02.2011 18:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:65. Brabec 1:3, 75. Rákosník Michal 2:3, 84. Horák 3:3
Góly-soupeř:23. Havel 1:0, 40. Martínek 2:0, 55. Martínek 3:0
Sestava:Švarc - Holeček, Odstrčil, Dvořák, Leubner - Sabadosh, Rákosník Michal, Brabec, Trojan - Bíro,Giil Střídali: Horák (46.min za Odstrčila), Mejdr (46.min za Bíra), Bíro (61.min za Giila), Giil (76.min za Trojana)
Sestava-soupeř:Sloup Tomáš - Svoboda, Kunc, Pojkar, Sloup Jan - Maleček, Kučera, Rott, Havel - Martínek, Matoušek Střídal: Vrbka

P r a h a - První přípravný zápas v novém roce má za sebou i kopaninská rezerva. Na umělé trávě na Aritmě nastoupila proti týmu FK Rudná. První poločas prohrála po špatném výkonu 2:0. Ve druhé půli sice inkasovala potřetí, ale zlepšený výkon nakonec vedl k vyrovnání. Konečný výsledek byl tedy 3:3.

Kopaninská rezerva se k prvnímu přípravnému utkání před odvetnou částí sezony 2010/2011 sešla v podstatě poprvé po konci podzimu na velkém hřišti a rozdíl oproti pravidelnému hraní na malém hřišti byl znát. Kopaninští borci byli prakticky u každého balonu později a vůbec protihráče nenapadali.

Ambiciózní nováček II.třídy se pomalu po pádu z divize až na prakticky samé dno zase pomalu škrábe nahoru a v tomto utkání se představil v dobrém světle. Po podzimu mu patří páté místo a v jehu dresu hraje několik velmi zajímavých hráčů, kteří především dynamikou pohybu a rychlostí dělali kopaninské obraně problémy. První gól vstřelil po rychlém brejku Havel a druhou branku přidal před poločasovou přestávkou po rohovém kopu hlavou nikým nekrytý Martínek.

Kopanina v prvním poločase zahrozila pouze dvakrát Trojanem, který nejdříve z poměrně slušné pozice netrefil odkrytou bránu a o malý moment později zakončoval střelou pouze do boční sítě. Za zmínku už pak stojí snad jen standardní situace zahrávané Giilem, které však gólem neskončili. V poločase si vzal slovo trenér Odstrčil a bouře v kabině pomohla.

Do druhé půle nastoupila tak trochu jiná Kopanina a notně tomu pomohlo i prostřídání, kdy na hřiště přišel důrazný Horák a především Pavel Mejdr, který na plac přinesl uklidnění a přehled v rozehrávce ve středu pole. Druhý poločas sice ještě začal stejně, jako skončil první a krátce po jeho zahájení opět skóroval Martínek znovu nikým nehlídaný hlavou po dalším rohovém kopu, ale jinak ve druhé půlce dominovala pro změnu Přední Kopanina, která začala aktivněji napadat a zvýšila především důraz.

Nejdříve snižoval na 3:1 hlavou Brabec, který je na umělé trávě SK Aritma takřka doma. Předcházela tomu výměna míče mezi Brabcem a Horákem, který se na levém křídle krásně uvolnil a našel centrem hlavu prvního jmenovaného. Po této brance existoval na hřišti prakticky jen jeden tým a hráči FK Rudná odešli především fyzicky.

Čtvrt hodiny před koncem přidala Kopanina i kontaktní gól, kdy nejdřívě byl u rohu velkého vápna hrubě faulován Horák, míče se následně zmocnil Bíro, vrátil zpět Sabadoshovi, který našel rozeběhlého Michala Rákosníka a ten křížnou střelou nekompromisně rozvlnil síť. Kopaninští názorně předvedli, že se vyplatí pokračovat v akci i při signalizování výhody po faulu na spoluhráče.

V hektickém závěru se nakonec podařilo i vyrovnat, kdy Bíro podržel míč, vrátil Giilovi, který nádherně našel Horáka a ten nedal soupeřovu brankáři žádnou šanci. V poslední minutě ještě mohl Horák rozhodnout po Bírově přiťuknutí hlavou, ale střelu z malého vápna se soupeřovým obráncům podařilo z brankové čáry vykopnout. Na závěr je ovšem třeba konstatovat, že remíza je po průběhu obou poločasů zasloužená.

Rozhodčí:Fara Milan
Hřiště:SK Aritma