Radost na Kopanině. Domácí porazili o branku Kladno a přiblížili se k záchraně!

Datum a čas:21.05.2011 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:35. Bláha (1:0, as. Gerstner), 64. Sdiri (2:1, as. Santler)
Góly-soupeř:61. Puchmertl (1:1)
Sestava:Jeřábek - Vladyka, Bláha (K), Honetschläger, Kunt - Bittengel, Zadina (34. Čihák), Foltýn (67. Brabec), Gerstner - Sdiri (78. Truhlář), Santler.Náhradníci: Houška, Huňáček, Borský D.. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Rouček J. - Rendla, Caizl (69. Fujdiar), Rada, Šrámek, Jaráb (K), Čurda, Čížek, Puchmertl, Kmoch, Rouček T. (78. Stočes) Náhradníci: Borský A. Trenér: František Sluka.

P ř e d n í K o p a n i n a - Čtvrtý vzájemný zápas v divizi, čtvrté vítězství FCPK. Jestli někdo je pro Kopaninu oblíbený soupeř, tak je to rozhodně Kladno B. S tímto soupeřem modročervení zatím vyhráli vše co mohli. A platilo to i v sobotu. Kopanina zvítězila po brankách uzdraveného kapitána Bláhy a Sdiriho 2:1 a výrazně si pomohla v boji o záchranu. Svého soupeře naopak zřejmě poslala do krajského přeboru!

Kopanina doposud v divizi Kladno B třikrát porazila. A vždy to bylo jednu branku. Povedlo se jí to i napočtvrté a navíc si zopakovala stejný výsledek z loňského jara. Pro Kladno to byla šestá porážka o jeden gól v jarní části!

Hosté věděli, že jen výhra jim udrží reálnou šanci na záchranu divize a začali nebojácně. Už v 7. minutě Čurda nádhernou ranou zazvonil na spojnici břevna a tyče Jeřábkovy branky. To byl začátek!

Kopanina pak přebrala iniciativu, ale dlouho nenacházela recept jak se dostat do vážnější příležitosti. Nakonec jim k tomu pomohli sami obránci Kladna, po jejichž hrubce se řítil sám na gólmana Santler, ale Roučka neobešel a vyražený míč do prázdné branky nenasměroval Zadina.

Pro posledně jmenovaného zápas bohužel skončil už po půlhodině hry. Po souboji a pádu z výšky si poranil kotník a musel být odnesen na nosítkách.

Po krátkém rozcvičení ho nahradil Čihák a s ním přišla na hřiště i gólová radost domácích. Gerstner zahrál rohový kop, kapitán Bláha si na míč lišácky počíhal na zadní tyči a hlavou skóroval. Oslavil tak svůj návrat do sestavy po dvouzápasové absenci zaviněné zraněním. FCPK - Kladno 1:0!!!

Druhý poločas začal obrovskou šancí Sdiriho. Bittengel obral o míč Šrámka, okamžitě šel do přečíslení a připravil pro Sdiriho miliónovou šanci. Nejlepší kopaninský střelec však branku přestřelil.

Trest přišel na druhé straně. Po čtvrthodině hry hosté ojediněle zaútočili, přišel centr z levé strany a propadnuvší míč sám před Jeřábkem uklidil Puchmertl. FCPK - Kladno 1:1!!!

Ze šoku však domácí tým vysvobodil velice brzy Sdiri, který po třech minutách nádherně zpracoval na prsa v malém vápně centr Santlera a nekompromisně překonal Roučka. FCPK - Kladno 2:1!!!

Byla to devátá Sdiriho branka v této sezóně, šestá na jaře a pětadvacetiletý forvard táhne svými brankami Kopaninu k záchraně.

Ve zbývajících pětadvaceti minutách Kladno prahlo po vyrovnání a bylo nebezpečné. Naštěstí největší šanci Čížka zlikvidoval Jeřábek.

Kopanina mohla pojistit vedení, když se gólovou situaci zopakovali oba útočníci, ale Sdiri napodruhé Roučka nepřekonal. Kladenský gólman pak předvedl v závěru ještě pěknou minelu, když při odkopu trefil dobíhajícího Bittengela a měl velké štěstí, že od něj se míč odrazil vedle prázdné branky.

V závěru se dostal na hřiště i kopaninský dorostenec, toho času v kladenských službách, Ondřej Stočes. Kromě něj mělo Kladno na lavici i druhého hostujícího kopaňáka, gólmana Adama Borského. Aby se to nepletlo, Adam Borský je mladší bratr kopaniského brankáře Daniela Borského.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OKAMŽIKY ZÁPASU:

1.POLOČAS

7.min. - kladenský Čurda krásnou střelou trefuje spojnici břevna a tyče, Jeřábek se parádnou ranou stihl jen ohlédnout;
8.min. - Sdiri načasoval uličku pro Bittengela, jeho centr však odvrátili obránci;
9.min. - vzápětí stejná situace i aktéři, tentokráte na centr jen o milimetry nedosáhl Gerstner;
18.min. - průnik Vladyky, který si narazil se Santlerem a jeho následná střela byla sražena na roh. Po něm míč nezkrotil gólman Rouček, ale Foltýn ho nepřehodil;
22.min. - Santler v dobré pozici napřáhl, ale míč mu odskočil, nic nebylo ani z následného závaru;
23.min. - Santler vystihl špatnou rozehrávku obránců, šel sám na Roučka, ale jeho pokus o kličku gólman zlikvidoval. Vyražený míč mohl do branky dopravit Zadina, ale nestalo se. Tohle byla obrovská šance;
24.min. - zajímavá akce Kladna, centr z pravé strany, naštěstí Kmoch ve vápně míč špatně trefil, spíše tedy netrefil;
25.min. - dravý slalom Gerstnera do hostující šestnáctky, tlačil míč pro Honetschlägera, ale obránci stačili vypíchnout na roh;
26.min. - na povedený centr Santlera nedosáhl Sdiri;
30.min. - po souboji na půlce hřiště dopadl na zem z výšky Zadina a s poraněným kotníkem byl odnesen na nosítkách a vzápětí musel střídat;
31.min. - zajímavý trestný kop pro Čurdu, letěl však vysoko nad branku;
32.min. - Sdiri důsledně sledoval míč, vlétl mezi beky a gólmana, jeho přehazovačka však přeletěla i branku;
35.min. - GÓOOOOOOL. Gerstner zahrál roh a na zadní tyči Bláha hlavou doklepl do sítě. FCPK - Kladno B 1:0!!!

2.POLOČAS

47.min. - tutovka Kopaniny. Šrámek chyboval při vyvážení míče, získal jej Bittengel a po úniku po křídle připravil míč pro Sdiriho. Ten však pálil v super pozici nad branku;
56.min. - pěkná kombinace vpravo, centr Vladyky odvrácený jen k Foltýnovi, ten však z voleje z vápna branku netrefil;
57.min. - další centr zprava, Gerstner jej hlavou připravil Santlerovi, který efektně patičkou posunoval na Foltýna. K tomu však bohužel míč nedošel a získali jej obránci;
61.min. - ojedinělá akce Kladna, centr z levé strany se nepodařilo odvrátit, ve vápně se k němu dostal Puchmertl a prostřelil Jeřábka. FCPK - Kladno B 1:1!!!
64.min. - rychlá odpověď Kopaniny. Centr Santlera si nádherně mezi stopery stáhnul na prsa Sdiri a prostřelil z bezprostřední blízkosti gólmana Roučka. FCPK - Kladno b 2:1!!!
73.min. - šanci na vyrovnání měl Čížek, ale Jeřábek jeho střelu naštěstí srazil a Gerstner míč uklidil na roh;
75.min. - další tutovka Sdiriho. Parťák z útoku Santler mu adresoval další parádní centr do šestnáctky, ale Sdiri tentokráte váhal se zakončením a Roučka nepřekonal;
76.min. - Santler vybojoval míč, namazal rozběhnutému Bittengelovi, jehož centr na Sdiriho v poslední vteřině ztečovali obránci na roh;
78.min. - dvojité střídání. Sdiriho střídá Truhlář, na straně Kladna přichází místo útočníka Roučka hostující kopaninský dorostenec Stočes;
82.min. - závar před brankou Kopaniny, střela Stočese naštěstí s tečí končí mimo;
85.min. - Truhlář po vzdušném souboji s gólmanem získal míč, ale jen ho vrátil Roučkovi zpátky do náručí slabým centrem;
87.min. - obrovská chyba Roučka, který při odkopu trefil Bittengela a od jeho hlavy míč letěl mimo prázdnou branku;
89.min. - poslední šance zápasu. Truhlář si zpracoval míč na prsa, ale přestřelil i ochranou síť.
Rozhodčí:Haltuf (Praha) - Melichar (Velký Osek), Kubr (Praha)
Delegát:Štěpánek (Semily)
Žluté karty:Honetschläger - Rouček T.