Fantastický obrat, Kopanina porazila Český Dub díky gólu v nastaveném čase

Datum a čas:16.04.2011 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:88. Sdiri (1:1), 90.(+2) Čihák (2:1)
Góly-soupeř:2. Jíra (0:1)
Sestava:Jeřábek - Bittengel, Bláha (K), Mareš, Kunt (74. Čihák) - Foltýn, Zadina, Honetschläger, Gerstner (51. Vyšata) - Strnadel (55. Santler), Sdiri. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Kobachidze - Regenermel (K), Hrmo, Vlach, Paldus - Jiránek, Benek, Bejda, Bernát - Němec, Jíra (87. Pastor). Trenér: Martin Pěnička.

Přední Kopanina - To byly nervy! Fotbalisté Přední Kopaniny v důležitém zápase proti Českému Dubu ještě tři minuty před koncem prohrávali 0:1 a vypadalo to, že jeden z klíčových duelů v boji o záchranu nezvládnou. Pak se ale nádherně trefil Sdiri, druhou branku přidal na konci nastaveného času hlavou Čihák a odstartoval obrovskou euforii. Soupeř už nemohl zareagovat - ihned po rozehrání rozhodčí ukončil zápas.

Vstup do utkání měla Kopanina katastrofální. Z první šance dokázal Český Dub vstřelit gól. Po autovém vhazování vyběhl v pokutovém území gólman Jeřábek z branky pro míč, křiknul si, ale ještě než ho stihnul skrýt v dlaních, stačil ho útočník Jíra nasměrovat mezi jeho nohama do sítě. Český Dub GÓL – 0:1!

Tenhle moment jasně určil ráz zápas. Hosté se na velmi špatném terénu nikam nehnali, kouskovali hru a čekali, co Kopanina vymyslí.

První střelu na branku vyslal po sedmi minutách Sdiri, ale z úhlu nemohl brankáře Kobachidzeho překvapit. Kopaninský útočník byl tradičně hodně vidět. Po chvíli šel důrazně do souboje s gólmanem, míč poskakoval před prázdnou brankou, jenže Sdiri ho do sítě nedopravil, protože po střetu zůstal ležet a marně u rozhodčího reklamoval faul.

Další možnost nabídl Kopanině jinak dobře chytající Kobachidze, který vyběhl z pokutového území, odehrál míč jen na Gerstnera, ten se ale neodvážil vystřelit. Branka byla přitom zcela opuštěná.

Český Dub dopředu téměř vůbec nehrozil, vědět o sobě dal naopak druhý domácí útočník Strnadel. Nejdřív hlavou netrefil po krásném přímém kopu Foltýna, v další šanci už poslal míč do sítě, když ho do sóla nádherně poslal Honetschläger, ale pískal se ofsajd.

Snaha se Kopanině nedala upřít, ale pořád kousek chyběl. Ve 21. minutě se nebojácně mezi soupeři probíjel Zadina, nabil na střelu Honetschlägerovi, jenže jeho rána byla zblokovaná na roh. Z něj zakroutil Foltýn balón přes chumel hráčů do břevna.

Vypadalo to, že gól musí přijít každou chvíli. Po další kolmici Honetschlägera mohl jít sám na brankáře Strnadel, ale míč mu uskočil. Gerstnerův vysoký centr musel Kobachidze vyrážet z pod břevna na roh.

Pak gólmana Českého Dubu zachránilo i štěstí. Po závaru se v pokutovém území odrazil míč ke Sdirimu, jenže ten ve stoprocentní gólovce nasměroval svůj pokus jen do tyče. Pak se zoufale chytil za hlavu.

Závěr poločasu patřil hostům. Jíra měl na levačce druhý gól, když míč propadl středem obrany, ale sám před Jeřábkem vůbec netrefil branku. Podobně si vedl jeho spoluhráč Bernát, když po krásném centru mohl hlavičkovat v dobré pozice, ale zakončil spíš ramenem.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Kopanina se tlačila dopředu, Český Dub odolával. Když se do velké šance řítil Foltýn, zastavil ho „žlutým“ faulem stoper Hrmo.

Domácí kouč Mejdr chtěl oživit ofenzivu. Místo Gerstnera poslal na hřiště Vyšatu, mladík Santler nahradil zkušeného Strnadela, který se skácel v běhu kvůli bolesti v zadním stehenním svalu. Dlouho si ale Kopanina nevypracovala žádnou pořádnou možnost. Foltýn nejdřív váhal mezi střelou a přihrávkou, až z toho bylo něco mezi, Honetschläger si hezky zpracoval míč ze vzduchu na prsa, ale byl atakován a vystřelil slabě.

Hosté to zkoušeli střelou z dálky, kterou vyslal na Jeřábka Bernát, ale domácí gólman s ní neměl žádný problém. Pak ani nemusel zasahovat, když Benek hlavičkoval z luxusní pozice nad branku.

Do konce zbývalo 15 minut a trenér Mejdr sáhnul k poslednímu střídání. Ze hry stáhnul obránce Kunta, na hřiště šel důrazný Čihák – defenzivní hráč, který se postavil na hrot. Po pár vteřinách vyhrál hlavičkový souboj pro Bláhu, ten ale ve skluzu trefil další tyč! Velká smůla.

Po standardních situacích vzniklo několik nadějných závarů, ale hosté stále drželi vedení. A z brejku naopak mohli rozhodnout utkání ve svůj prospěch – Jeřábek však včasným vyběhnutím daleko z branky zmařil sólo jednoho z útočníků.

Velkou možnost měla Kopanina pět minut před koncem. Foltýn byl faulovaný na hranici pokutového území, chvíli to vypadalo, že by se dokonce mohla pískat penalta. Rozhodčí se ale shodli, že faul byl mimo pokutové území. Z přímého kopu nedokázal Bittengel prostřelit početnou zeď, k brance neprošla ani dorážka Santlera.

S bodovými nadějemi to vypadalo velmi bídně, ale pak se začaly dít věci!

88. minuta: Sdiri nic nevymýšlel a prásknul do skákajícího míče na rohu pokutového území. Trefil se úžasně ke vzdálenější tyči. FCPK GÓL – 1:1!

Kapitán Bláha hecoval tým, že do konce zbývají dvě minuty plus nastavení. Kopanina cítila velkou šanci, aby zklamaného soupeře, který přišel těsně před koncem o nadějné vedení, dorazila. Rozhodčí avizoval dvě minuty nastavení a domácí měli výhodu přímého kopu, ale před Marešem zasáhl Kobachidze. Kopal se roh a po něm opět Mareš hlavičkoval nad branku.

Vše směřovalo k remíze, jenže přišel ještě jeden faul na polovině hřiště. Všichni se nahrnuli do pokutovém území Českého Dubu, kam poslal míč Bittengel. V houštině těl ho líznul lehce hlavou Čihák, zastavil se až v síti, jen pár vteřin před koncem avizovaného nastavení! FCPK GÓL – 2:1!!!!!!!!!!

Celá lavička Kopaniny vystřelila nadšením na hřiště, celý areál zaplavila obrovská vlna euforie. Stačilo se už jen rozehrát...

Rozhodčí:Štökl (Hradec u Stoda) - Mudra (Přeštice), Fišer (Praha)
Delegát:Holý (Praha)
Žluté karty:Sdiri - Kobachidze, Hrmo, Jíra