Kopanina jede z Vilémova s prázdnou. Prohrála tam nejtěsnějším výsledkem 0:1!

Datum a čas:09.04.2011 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:42. Kurel
Sestava:Borský - Vladyka, Bláha (K, 69. Šafr), Mareš, Kunt - Honetschläger, Zadina - Bittengel, Foltýn (60. Santler), Gerstner - Sdiri. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Vaňák (K) - Vlk, Kubeš (63. Dobeš), Hyka, Winzig - Kopřiva, Nagy M., Očipka (78. Nagy L.), Buryánek - Kurel, Dvořák (87. Vichterey). Trenér: Milan Suchomel.

V i l é m o v - Tradičně nejdelší zájezd v divizi tentokráte neměl pro fotbalisty Přední Kopaniny šťastný návrat. Na stadiónu SK Vilémov ve Šluknovském výběžku prohráli ve 20.kole divize těsně 0:1. Neuhlídali nejlepšího střelce domácích Kurela, který svým osmým gólem tři minuty před přestávkou rozhodl zápas. Vilémov dokázal napočtvrté konečně Kopaninu porazit a pokračuje ve své jarní exhibici.

Pět zápasů, čtyři výhry a jedna remíza. Takhle báječná je jarní bilance Vilémova a třináct získaných bodů vystřelilo vilémovský Stap-Tratec do středu tabulky a zajistilo mu klidný konec sezóny.

V zápase s Přední Kopaninou jim k tomu hosté dopomohli sami svým slabým výkonem. Odvahu zapomněli v Praze, stejně tak bojovnost a chuť porvat se o výsledek. Trmáceli se tři hodiny, aby předvedli nejslabší výkon jara. Za celý zápas se nedostali do pořádné šance, kdyby už v první půli nepřežili se štěstím několik příležitostí domácích, nebylo dávno o co hrát. Ve druhé půli sice hrála Kopanina, ale končila na dvaceti metrech od branky. Naopak to byli domácí, kteří mohli po individuálních kiksech hráčů FCPK přidat další branky.

Utkání tak rozhodla jediná branka nejlepšího střelce domácích Petra Kurela. Ten si těsně před přestávkou po standardní situaci počíhal před brankou a když mu vzadu zapomenutý Vlk vrátil míč na malé vápno předskočil obránce a snadno překonal Borského v brance FCPK.

Fotbalisté Kopaniny tentokráte sami promrhali možnost získat body na hřišti soupeře. Vilémov navzdory vynikající bodové bilanci nepředvedl žádné oslnivé představení a pokud by Kopanina navázala na předchozí velmi dobré jarní výkony, mohla si odsud něco odvézt a v její situaci se každý bod počítá. O to méně pochopitelný je tento výpadek!

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SITUACE ZÁPASU:

1.POLOČAS
1.min. -
výborný vstup Vilémova do utkání. Okamžitě první roh a po něm obrovský závar, který modročervení přežili s velkou dávkou štěstí;
2.min. - vzápětí další roh a hlava Kurela vedle. Domácí zahrávali v úvodu pět rohovových kopů, na rohy vyhráli první poločas 7:0;
8.min. - zajímavý volej Nagyho mířil jen do náruče Borského. Kopanina hrála s jediným vysunutým hrotem Sdirim. Ten zůstával vpředu hodně osamocen;
24.min. - teprve po necelé půlhodině si hosté dali několik přihrávek na útočné polovině a hned se dostali k zajímavé střele. Kuntova bomba letěla těsně nad;
31.min. - jediná žlutá karta pro Kopaninu, dostal jí Bittengel za faul;
32.min. - dvakrát hodně nejistě zasáhl Borský. Nejprve z míče letícího mimo branku udělal roh, vzápětí předvedl špatný odkop, ze kterého následoval další roh;
35.min. - rychlý brejk Vilémova po pravé straně, prudký centr Dvořáka, naštěstí pro Kopaninu Kurel ve skluzu na míč nedosáhl a poslal jej jen mimo branku;
36.min. - kopaninský Sdiri, který jako jeden z mála hostujících hráčů předvedl obstojný výkon obral o míč pomalého Hyku, nadvakrát jej dostal k Foltýnovi do výtečné pozice, bohužel jeho střela byla v poslední vteřině zblokována;
37.min. - nalevo aktivní Buryánek pěkně odcentroval ale Dvořák pálil vysoko nad branku;
42.min. - po faulu Kunta nalevo přišel rozhodující moment zápasu. Buryánek zahrál standardní situaci z pravého křídla, Mareš první hlavu vyhrál, Zadina druhou nikoliv, míč se dostal k zapomenutému Vlkovi, ten předložil míč Kurelovi, který proskočil mezi nereagujícími stopery a překonal Borského. Vilémov - FCPK 1:0!!!

2.POLOČAS
46.min. -
aktivní vstup hostů do druhé půle. Ihned standardní situace ze stejného místa odkud začal gól Vilémova, centr Gerstnera však obránci pohodově odvrátili;
47.min. - hosté udrželi míč na útočné polovině a po řadě přihrávek se dostal ke střele Foltýn, pálil však vysoko nad;
49.min. - ztráta míče Foltýna uprostřed hřiště, rychlý brejk, naštěstí přihrávka vilémovského hráče uvnitř šestnáctky nenašla nikoho z jeho spoluhráčů;
53.min. - po faulu na Foltýna zajímavý přímý kop z dobré vzdálenosti. Bittengel však Vaňáka neohrozil a poslal míč nad branku;
57.min. - zmatky u hráčů FCPK. Nejprve špatný výhoz Borského, následovala ztráta míče Bláhy po jehož kiksu šel Buryánek sám na Borského. Ten ho vychytal;
59.min. - na žluté karty 1-1. Na Sdiriho si vyšlápl Vlk a po intervenci Kunta si musel sudí Krupa z Jablonce nad Nisou vzít oba kohouty stranou;
60.min. - trenér Kopaniny Mejdr posílá do hry druhého útočníka Santlera namísto Foltýna;
69.min. - druhé střídání v dresu FCPK přišlo o devět minut později. Bláha po týdnu marodění nebyl ve své kůži a přepustil své místo Šafrovi. Kapitánskou pásku i místo na stoperu převzal po Bláhovi Honetschläger;
70.min. - krásný fotbalový moment Vilémova. Hyka od půlky rozehrál prudce standardku na Buryánka, ten dobře zpracoval ale přesto mu obránci stihli v poslední chvíli míč ukopnout;
73.min. - jedna z mála zajímavých akcí Kopaniny, na centr Gerstnera z levé strany naskočil Bittengel, ale neohrozil branku;
74.min. - Santler se dostal do dobré střelecké pozice, ale místo palby volil nesmyslnou kličku do obránců. Jak typické pro Kopaninu v tomto utkání. Ze všech řešení hráči volili vždy to nejsložitější!
78.min. - další z řady nedorozumění mezi hráči FCPK. Honetschläger pustil dlouho letící míč Borskému až na poslední chvíli od toho se míč odrazil mimo vápno, naštěstí pohotová střela vilémovského hráče netrefila branku;
82.min. - zřejmě největší šance Kopaniny. Šafr vyvezl míč, které posléze dostal do šestnáctky Zadina. Jeho slabá střela levačkou však nemohla Vaňáka ohrozit a definitivně pohřbila všechny naděje hostů v tomto utkání!
87.min. - v závěru už jen dvě žluté karty pro domácího Kopřivu a Kurela a nepovedený trestný kop Šafra, který trefil ve zdi vlastního hráče - Mareše.

Rozhodčí:Krupa (Jablonec n./N.) - Neugebauer (Jablonec n./N.), Martínek (Jablonec n./J.)
Delegát:Fadler (Litoměřice)
Žluté karty:Vlk, Kopřiva, Kurel - Bittengel