Tabulka střelců: M-A

Tatran RAKO Rakovník 1-5FCPK
 FCPK má první výhru v přípravě. Proti Rakovníku (5:1) dal dvě branky Strnadel.

Datum a čas:30.01.2011 14:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:20. Honetschläger (1:0, as. Bittengel), 50. Strnadel (2:0, as. Vladyka), 68. Santler (3:0, as. Huňáček), 87. Huňáček (4:1, as. Strnadel), 90. Strnadel (5:1, as. Foltýn)
Góly-soupeř:85. Bok (3:1)
Sestava:Borský - Bittengel (46. Vladyka), Honetschläger (46. Brabec), Bláha, Kunt - Šimlinger (46. Huňáček), Foltýn, Čihák (40. Zadina), Truhlář (K) - Strnadel, Santler. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Fiedler (46. Zach) - Kapoun L., Vecka, Beneš V., Krejza - Kučera M., Melichar, Hájek, Brož - Stuchlý, Poula. Hokejově střídali: Urik, Bok, Somol M. Trenér: Václav Eck.

N o v é S t r a š e c í - Fotbalisté Přední Kopaniny zkompletovali svou sbírku výsledků v zimní přípravě. Po remíze na Slavii a prohře s Motorletem přišla výhra. Na umělé trávě v Novém Strašecí rozstříleli Tatran Rako Rakovník, po podzimu šestý tým Středočeského přeboru, vysoko 5:1. Svou úžasnou střeleckou bilanci gólů za FCPK opět rozšířil Bohuslav Strnadel, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Historicky nejlepší střelec klubové historie nastoupil podruhé v zimní přípravě za divizní tým a poté co na Motorletu před týdnem vyšel naprázdno, proti Rakovníku už svou střeleckou normu splnil. K dvěma brankám přidal asistenci na gól Huňáčkovi a stal se nejužitečnějším hráčem utkání.

Kopanina poprvé v přípravě vyhrála a splnila roli favorita. Rakovník je nováčkem Středočeského přeboru a vede si v něm velmi dobře, patří mu šestá příčka s nemalou šancí na postup do divize. Proti Kopanině však rakovničtí tahali za slabší konec, zejména ve druhé půli.

Úvodní poločas byl vyrovnaný, více gólových příležitostí měla Kopanina, ale využila jedinou, když se jí vydařil signál po rohovém kopu a Honetschläger poslal hlavou svůj tým do vedení 1:0. Nepříjemným momentem bylo zranění Čiháka, kterého "odstřelil", bohužel úmyslně, z metru míčem do choulostivých míst rakovnický Stuchlý. Čihák musel odstoupit ze zápasu, ale podle posledních zpráv je v pořádku.

Druhá půle začala obrovskou možností Rakovníka, jehož hráč nezakončil centr ze strany sám před prázdnou brankou. Od té doby však na hřišti vládla Kopanina.

Její hráči předvedli na promrzlém terénu spoustu zajímavých kombinací a vypracovali si řadu šancí. Čtyři z nich skončili brankou!

Rakovník korigoval po chybě obrany na 1:3, ale Kopanina potvrdila svou dominanci dalšími dvěma góly.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MOMENTY UTKÁNÍ:

1.POLOČAS

5.min. - dobrý nástup FCPK. Série standardních situací, nejblíže gólu byla Kopanina při hlavičce Bláhy po rohu Truhláře. Šla však nad branku;
16.min. - chyba v rozehrávce Rakovníka. Foltýn dává Truhlářovi, ten v jasné šanci přehazuje gólmana, ale střela jde vysoko nad branku;
20.min. - FCPK 1:0! Truhlář rozehrává roh překvapivě nakrátko na Bittengela, jehož centr na zadní tyči usměrňuje do branky Honetschläger. Obránce Rakovníka se v pádu snaží míč odvrátit, ale přichází pozdě;
30.min. - obrovská šance Rakovníka. Bláha si dovolil stahovačku před vlastní šestnáctkou, přišel o míč, naštěstí hráč Rakovníka v jasné šanci střílí vedle branky;
32.min. - další střela Truhláře v utkání, už několikátá v tomto utkání, ale opět slabá a míří jen do nářučí gólmana Fiedlera. Truhlář hraje s kapitánskou páskou a s krátkým rukávem v poměrně mrazivém počasí...;
35.min. - útočník Rakovníka Stuchlý úmyslně napálil míč ve hře z metru do rozkroku kopaninského Čiháka, jako odvetu za předchozí souboj obou hráčů, ve kterém však větší roli hrála Stuchlého nešikovnost a nadváha než drobný faul Čiháka;
40.min. - Čihák po pěti minutách ošetřování nemůže pokračovat a střídá. Místo něj přichází do středu zálohy Zadina;
41.min. - Bláha uvolňuje parádním pasem na hranici vápna Truhláře, ten pálí mimo;
43.min. - nedorozumění v defenzívě Rakovníka. Gólman Fiedler musí chytat malou domů, aby zabránil míči v cestě do sítě. Nepřímý kop uvnitř vápna rozehrává Strnadel Truhlářovi, ten však pálí pouze do zdi;
45.min. - končí první poločas zápasu s výsledkem 1:0 pro FCPK. Oba týmy zůstávají na ploše a občerstvují se čajem. Trenéři FCPK střídají, do kabin míří Bittengel, Honetschläger a Šimlinger, místo nich přichází Vladyka, Brabec a Huňáček.

2.POLOČAS
47.min.
- slabá koncentrace hráčů Přední Kopaniny v úvodu druhé půle. Centr ze strany a velká šance Rakovníka jehož útočníkovi se nepodařilo trefit míč před prázdnou brankou;
50.min. - FCPK zvyšuje na 2:0! Zadina vyvezl míč, rozehrál doprava na Vladyku jehož skvělý centr proměňuje svým typickým způsobem Strnadel, který předskočil obránce a posílá hlavou míč přes brankáře na zadní tyč;
56.min. - sudí Sýkora nepíská jasný pokutový kop, kdy po rohu Truhláře a hlavičce Brabce zastavuje evidentně rukou míč na brankové čáře jeden z obránců;
68.min. - FCPK 3:0! Strnadel sklepává na Huňáčka, který vymazlenou uličkou dostává za obranu do brejku Santlera a "Domíno" elegantně překonává nového gólmana v brance Rakovníka Zacha;
70.min. - tlak Kopaniny pokračuje. Strnadel uniká po pravé straně, dává před branku Huňáčkovi, který však ve skluzu na míč nedosáhne ideálně a dává jej vedle branky;
76.min. - únik Kunta tentokráte po levé straně, prudký centr, dobrá teč Strnadela, ale Zach dokázal míč vytěsnit mimo branku na roh;
80.min. - unavení hráči Rakovníka darují míč na vlastní polovině Strnadelovi, jeho levačku však lapil Zach;
81.min. - jedna z nejhezčích akcí Kopaniny v zápase na jeden dotek, v závěru se Santler uvolňuje přes stopera, ale po jeho přihrávce Truhlář nepřekonává Zacha a bude se kopat jen roh;
82.min. - po zaváhání obránců Kopaniny po dlouhé době nebezpečná příležitost Rakovníka, střela však míří vedle;
84.min. - k pěkné střele z dálky napřáhl Santler, míří rovněž mimo branku;
85.min. - Rakovník snižuje na 1:3. Střídající Bok zůstal sám za obranou, postupuje sám na Borského a střelou ho překonává;
87.min. - náskok je opět tříbrankový. Strnadel našel zprava Huňáčka a ten našel prostor pod tělem Zacha. Huňáček má dnes 21. narozeniny a střílí svůj první gól za Přední Kopaninu! Narozeniny dnes slaví také Honetschläger (27 let);
90.min. - skóre zápasu uzavírá Bohuslav Strnadel, který po centru Foltýna z otočky dává Rakovníku pátý gól. Následně přichází závěrečný hvizd.

Rozhodčí:Sýkora - Kozák, Šipoš