Pardálové prohráli v Nebušicích vlastním gólem a navíc nedali pokutový kop!

Datum a čas:06.09.2010 18:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: Pardálové
Góly:Papež (1:0)
Střelci FCPK:Papež Michal (20.),
Góly-soupeř:Pechr (1:1), vlastní (1:2)
Sestava:Josefus (Papež, Dostál) - Hájek, Brejcha P., Cigánek, Fryk - Dostál, Bartoš, Dvořák, Mach - Trojan, Papež. Na lavici začal Krulich, střídalo se hokejově.

Nebušice - Smolný zápas sehráli Pardálové Přední Kopaniny (hráči nad 35 let) v Nebušicích. Prohráli 1:2, když inkasovali hloupý vlastní gól ve druhé půli, ve které měli zápas plně pod kontrolou. Náhodný brejk soupeře a následný centr si však srazil nešťastně do vlastní branky Pavel Brejcha. Svůj návrat do týmu oslavil gólem Michal Papež, bohužel jeho kolega z útoku Standa Trojan neproměnil pokutový kop!

Kopanina jednoznačně vládla zápasu, bohužel své šance neproměnila a hloupě inkasovala. Při prvním gólem si zalaškovalo slunce s gólmanem Pavlem Josefusem při střele domácího Pechra ze šestnáctky a míč skončil v síti.

V té době už Přední Kopanina vedla 1:0. Gól padl po akci dvou hráčů, kteří se vrátili po delší době do hry. Uzdravený Trojan vymyslel a zrealizoval parádní únik po levém křídle a jeho zpětnou přihrávku ještě lépe uklidil do šibenice Papež. A bylo to 1:0 pro FCPK!

Do poločasu přišel ještě jeden důležitý moment. Faul gólmana na Michala Papeže a rozhodčí Milota ukázal jasně na pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Trojan, ale s jeho špatně umístěnou střelou postrádající směr i razanci si gólman poradil a míč vyrazil.

Za nerozhodného stavu 1:1 se pískal konec první půle. V poločase proběhlo fotografování obou týmů a šlo se do hry.

Kopanina vyměnila gólmany. Za Josefuse šel Papež. Toho v průběhu druhé půle ještě vystřídal s koňarem kulhající Dostál. Do druhé půle už nezasáhl Bartoš, který si v závěru prvního dějství přivodil zranění kotníku.

Ve druhé půli se hrálo na jednu branku: nebušickou. Naneštěstí pro hostující hráče gól padl na opačné straně. Centr před branku ztečoval Brejcha vybíhajícímu Papežovi do branky a Nebušice šly do vedení 2:1. Tento gól se nakonec ukázal jako rozhodující.

Kopanina totiž v průběhu dalších minut svůj výrazný tlak nedokázala proměnit ve vstřelení branky. Šancí k tomu měla řadu. Papež trefil břevno, několikrát nebezpečně střílel Mach, jednou nádherně i Fryk. Také Josefus se ocitl ve dvou příležitostech, ale jednou zblízka nechal vyniknout gólmana a podruhé pálil těsně nad břevno. Nakonec tedy Nebušice vs. Pardálové FCPK 2:1.
Rozhodčí:Milota
Hřiště:Nebušice

Fotograf:Ladislav Pilař