FCPK3-4FK Admira Praha
 Sedm branek, dvě penalty i tři vyloučení. Derby mělo říz, Kopanina však bez bodu!

Datum a čas:02.10.2010 16:00  |  Poločas: 1 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:34. Houška (1:2), 70. Nedvěd z pen. (2:3), 90. Sdiri z pen. (3:4)
Góly-soupeř:10. Vosický (0:1), 21. Mičko (0:2), 45.(+2) Martinic (1:3), 82. Mičko (2:4)
Sestava:Jeřábek - Vladyka (57. Santler), Mareš, Houška, Kunt - Bittengel, Hašek, Zadina, Průša - Nedvěd (K), Sdiri. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Michal - Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer - Majer, Komínek, Martinic, Kubice (80. Uhlíř), Kurek (73. Jehlička) - Mičko (86. Šindelář). Trenér: Karel Jeřábek.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny prohráli pražské derby s Admirou Praha v 9.kole divize divokým skóre 3:4. Dvě stovky diváků se bavily, viděly sedm branek, dvě penalty, tři vyloučení, pěkné akce i emoce na obou stranách. V první půli byla jasně lepší Admira, ve druhé Kopanina. Ta doplatila na lacino inkasované branky a náskok soupeře už nedohnala.

Admira začala aktivněji, poprvé zahrozil Kurek, který se zleva velmi hezky protáhl přes tři hráče a vypálil z hranice pokutového území - Jeřábek ale jeho střelu bezpečně kryl. Po chvíli hlavičkoval Mičko těsně vedle branky po centru ze strany.

Tahle dvě varování Kopanině nestačila. Po deseti minutách rozehrál Sailer parádně přímý kop a míč si ve vzduchu našel stoper Vosický, který trefil hlavou přesně k tyči - Admira GÓL 0:1!

Hosté pokračovali v útočení. Po další standardce byla rána Paťhy zblokovaná na roh, velkou šanci nevyužil Kubice, který dostal výhodu rozehrávat přímý kop z ideální pozice: po faulu Houšky na Martinice si nachystal míč 16 metrů od branky, přímo na středu pokutového území, ale vypálil vysoko nad branku.

Kopanina se nemohla dostat do hry. Na útočníky létaly dopředu spíš vysoké balóny a ve 21. minutě bylo ještě hůř. Poté, co rozhodčí Hrabovský uklidňoval na lavičce Kopaniny trenéra Mejdra, kterému se zdálo, že je na jeho tým přísnější, rozehrála Admira z poloviny hřiště přímý kop, který se opět dostal k Vosickému. Ten nebyl sice nebyl ve střelecké pozici, ale akrobaticky ho nůžkami vrátil před branku a parádně našel na zadní tyči osamoceného Mička, který ze dvou metrů bez problémů hlavou poslal míč o břevno do kopaninské branky podruhé - Admira GÓL 0:2!

Výborný úvod hostů podtrhnul pravý bek Paťha, jenž se sólem prodral přes tři hráče a z 25 metrů natáhnul ke střele, kterou jen těsně minul pravou tyč Jeřábkovy branky.

Domácí se do nebezpečné situace před brankou Admiry dostali až ve 27. minutě: Průša byl v pokutovém území nejprve při střeleckém pokusu zablokovaný, ale odražený míč se znovu vrátil k němu a rázem ocitnul se sám před brankářem Michalem. Rozhodčí Hrabovský ale viděl ruku kopaninského záložníka při zpracování. Míč tedy získala Admira.

Ta se do další velké šance dostala po další výborně zahrané standardce: Sailer zatočil míč před branku, kde Mičko pálil pohotově, ale vysoko nad.

Až ve 33. minutě přišly tři zápasové premiéry v podání Kopaniny: Nedvěd zahrál zprava první roh, Houška se v pokutovém území prosadil přes obránce a z voleje poslal na branku Admiry první střelu, která znamenala také první gól domácích. Jeden z beků na brankové čáře míči v cestě do sítě nemohl zabránit – FCPK GÓL 1:2!

Po chvíli ovšem byla blízko gólu Admira. Další skvělý přímý kop Sailera doplachtil k Vosickému, jehož neuhlídal Zadina, ale stoper Admiry halfvolejem přestřelil.
Na druhé straně se vyvedla standardka i Kopanině – Nedvěd posadil míč na hlavu Sdiriho, ale brankář Michal vytěsnil jeho pokus u levé tyče na roh.

V poslední minutě první půle, kterou Admira ovládla, měli hosté výhodu přímého kopu ze šestnácti metrů - Paťha pálil razantně doprostřed branky, kde byl připravený Jeřábek.

V tu chvíli se zdálo, že poločas skončí jednogólovým rozdílem ve prospěch hostů. Jenže ve druhé minutě nastaveného času pouštěl Mareš v pokutovém území míč brankářovi Jeřábkovi, ale mezi ně se protlačil hostující kapitán Martinic, který šel zarputile po balónu a špičkou ho nasměroval potřetí do branky Kopaniny – Admira GÓL 1:3!

Tohle byla pro Kopaninu nepříjemná a hlavně zbytečná komplikace, do druhého poločasu přesto nastoupila odhodlaná skóre otočit. A začala sympaticky: Sdiri prodloužil hlavou aut na Nedvěda, který sám před brankou jen o kousek nedosáhl na míč. Rozhodčí Hrabovský ale stejně odpískal jeho údajný faul, ač byl zcela osamocen.

Sporných verdiktů bohužel přibývalo, o nich už byl druhý poločas víc, než o fotbale. Aktivní byl v tomto směru hlavně první asistent Bacík, který měl po změně stran na starosti útočnou polovinu Kopaniny. Nedvěd sklepnul aut ZPÁTKY na házejícího Bittengela a Bacík odmával ofsajd. Při protestech Nedvědovi ještě hrozil žlutou kartou.

Po hodině hry se po přímém kopu ocitnul sám na zadní tyči Mareš a už se chystal hlavičkovat ve stoprocentní šanci, jenže ho zezadu stáhnul Paťha, hrálo se dál. O minutu později se k hlavičce po přímém kopu Haška dostal Sdiri a trefil velmi dobře. Míč s velkou pravděpodobností mířil do branky. Rozhodčí Hrabovský ale v tu chvíli zapískal útočný faul Sdiriho...

Sérii křivd nevydržel kopaninský trenér Mejdr a byl vykázaný z lavičky.

Pak se Admira dostala do velké šance, kdy Kurek pelášil z levé strany sám na Jeřábka, ten však jeho nájezd skvěle zneškodnil.

Dal tím Kopanině naději, kterou přiživil střídající mladík Santler. Nebojácně udělal kličku v pokutovém území a při pokusu o přihrávku ho v malém vápně sestřelil Vosický. Tentokrát už se penalta pískat prostě musela a kapitán Nedvěd ji bezpečně proměnil – FCPK GÓL 2:3!

Emoce na hřišti i kolem něj přibývaly a k uklidnění rozhodně nepomohla situace ze 77. minuty. Po tvrdém souboji Sdiri – Vosický, který se odehrál u lavičky Kopaniny a oba účastníci ho dohráli, rozhodčí Hrabovský na radu asistenta Bacíka vyloučil Vosického a Haška, jenž se souboje neúčastnil, ale následně se tam připletl když šel razantně pro míč, aby mohl rozehrát.

Po chvilce prostojů se zase začalo hrát a Jeřábek opět skvěla zachránil při stoprocentní šanci Mička, který před ním stál osamocený na hranici penalty. O minutu později si oba tenhle souboj zopakovali, tentokrát už byl ale úspěšnější střelec Admiry, jemuž do ideální pozice sklepnul míč Martinic a Mičko suverénně proměnil – Admira GÓL 2:4!

Zdálo se, že je rozhodnuto, další rychlý brejk hostů zastavil v poslední chvíli Bittengel, jenž zablokoval ve velké šanci střídajícího Uhlíře.

Kopanina se přesto ještě dostala na dostřel. Brankář Michal vyrazil přímý kop Mareše k Houškovi, jemuž dorážku znemožnil evidentní faul Paťhy. Kopanina tak měla výhodu druhé penalty v zápase a Paťha dostal červenou kartu. Sdiri v poslední minutě penaltu proměnil zcela stejným stylem jako před ním Nedvěd. Naděje žila – FCPK GÓL 3:4!

Ve čtyřminutovém nastavení už ale domácí moc nezahrozili. Admira bránila pozorně. Dva nadějné přímé kopy obránci Admiry odvrátili, asistent Bacík pak hostům jednou pomohl zcela vymyšleným ofsajdem Santlera, kterému se smáli i příznivci hostů. Při úplně poslední šanci Kopaniny letěl míč do vápna a Sdiri šel do souboje s brankářem Michalem, který dobře zasáhnul, ale když zjistil, že rozhodčí odpískal faul, lehnul si na zem a zápas „dozdržoval“ až do konce.
Rozhodčí:Hrabovský (Luby) - Bacík (Jáchymov), Svatík (Cheb)
Delegát:Langmajer (Klatovy)
Žluté karty:Bittengel, Hašek, Mareš, Santler, Sdiri - Mamurov, Vosický, Kurek, Martinic
Červené karty:77. Hašek - 77. Vosický, 88. Paťha