FK Řeporyje-Praha 5 5-1Mladší žáci (U13)
Datum a čas:08.05.2010 08:30  |  Poločas: 4 : 0  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:33. Goegebeur
Střelci FCPK:Goegebeur Lucas (33.),
Sestava:Jan Procházka - Nikola Cizner, Tomáš Trojan, Jan Levý, Tadeáš Vašina - Robert Bellingham (31. Lucas Goegebeur), George Mazzotti (C), Jan Tománek, Antonie Stárová - Alex Čejka (53. Jakub Smola), Lachlan Keaye (47. Martin Kuchař)

Řeporyje (mak, lev) - V Řeporyjích mladší žáci nestačili na fyzicky zdatného soupeře a podlehli domácím 1:5. Zápas rozhodla úvodní čtvrthodina, kdy v kopaninské síti skončily prakticky všechny střely. Velkým pozitivem byla kopaninského hra ve druhé půli a z tohoto pohledu není výsledek podstatný. Čestný úspěch Kopaniny zaznamenal Lucas Goegebeur.

Začátek zápasu kopaninští fotbalisté nezvládli. Zalekli se výrazně vyšších hráčů soupeře a nechali jim ve hře příliš prostoru, čehož pak domácí hráči dokázali několikráte využít. Od poloviny prvního poločasu se hra začala vyrovnávat a brankové příležitosti se začaly rodit i na druhé straně.

O poločase si trenéři promluvili s jednotlivými hráči a nabádali je k větší aktivitě. Možná i z toho důvodu byl druhý poločas již o poznání lepší a v jeho první polovině se hrálo pouze před brankou domácího. V této fázi zápasu hráli kluci a Tonča opravdu velice dobře a soupeře jednoznačně přehrávali pěknou kombinační hrou. Z převahy vytěžili pouze jeden gól, jehož autorem byl Lukas Goegebeur. Ke konci zápasu se domácím podařilo vyrovnat hru a pátou brankou stanovili konečný výsledek. Z celkového pohledu je jen škoda naší bojácnosti na začátku zápasu, jinak lze kluky a Tonču pochválit za snahu o kombinaci. Pro úplný obrázek, jak šly minuty:

První poločas
3’ 1:0 Lehká střela soupeře z dálky, která chybujícímu Honzovi Procházkovi prošla pod rukou
5’ Alex Čejka dostává od Honzy Levého míč za obranu a jde sám na brankáře soupeře, ale ani nadvakrát jej nedokázal překonat
6’ 2:0 ihned z protiútoku šel po rychlém kolmém pasu utočník domácích sám na Honzu Procházku a podařilo se mu jej prostřelit
8’ 3:0 Řeporyjští využívají svou výškovou převahu a po rohovém kopu a několika hlavičkách skórují potřetí
14’ 4:0 Tadeáši Vašinovi se zamotal míč mezi nohami, soupeř mu jej odebral a střelou k tyči završil naší nepovedenou čtvrthodinu. Čtyři střely soupeře na naší branku znamenali čtyři góly...
16’ Lachlan Keay unikl obráncům Řeporyj a postupoval sám na branku, ale v poslední chvíli mu vracející se obránce zblokoval střelu na roh
17’ naši střelu po rohovém kopu likviduje brankář domácích na brankové čáře
18’ Po rychlém protiútoku tentokráte z ostrého úhlu trefují domácí břevno kopaninské branky
28’ Tadeáši Vašinovi nadvakrát nevyšla klička útočníkovi, ten jej obral o míč, ale zakončoval nepřesně

Druhý poločas
32’ z dálky napřáhl Tomáš Trojan avšak jeho střela postrádala přesnost
33’ 4:1 George Mazzotti poslal středem hřiště míč na rozběhnutého Lukase Goegebeura jenž se uvolnil a prudkou střelou k tyči překonal domácího gólmana
43’ 5:1 domácím se podařilo vstřelit trochu náhodný gól po dvou nečekaných odrazech
45’ Řeporyjský útočník po samostatné akci střílel vedle
46’ Pas soupeře za obranu chytil včasným vyběhnutím Honza Procházka
49’ Tonča Stárová se odhodlala ke střele z hranice pokutového území, ale tu chytil brankář soupeře
50’ Soupeř po rychlém protiútoku opět střílel vedle
52’ Honza Procházka dobrým zákrokem vyrazil nepříjemnou střelu z přímého kopu
54’ domácí brankář chytá centr Tončy Stárová těsně před dobíhajícím Jakubem Smolou
55’ Honza Levý v poslední okamžiku zastavuje rychlý protiútok
56’ včasných vyběhnutím Honza Procházka likviduje rychlou akci domácích
58’ Střelu soupeře srazil Honza Levý na rohový kop, ten však hosté bez problémů následně ubránili

Rozhodčí:Garbaczewski