Tabulka střelců: M-B

FCPK B5-1Slovan Kunratice
 Rezerva FCPK rozstřílela druhé Kunratice. Hvězdou byl Strnadel. Byl u všech gólů!

Datum a čas:15.05.2010 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:8. Strnadel (1:0), 35. Strnadel (2:0), 65. Giil (3:0), 82. vlastní Holas (4:1), 85. Průša (5:1)
Góly-soupeř:80. Kmoch (3:1)
Sestava:Drahorád - Žáček, Cigánek (K, 78. Leubner), Dvořák, Brabec - Stára, Truhlář, Honetschläger, Průša - Giil (78. Bíro, 85. Odstrčil), Strnadel.
Sestava-soupeř:Kubásek - Růžička (55. Kopáček), Zajíček, Viktorin, Cvrček, Janů, Plachý (46. Habětín), Kmoch, Pichl, Holas, Záhoř (K, 70. Klofáč).

Přední Kopanina - Stadión FCPK zažil šlágr jarního programu 1.A třídy, který se změnil v jasný triumf domácí rezervy Přední Kopaniny. Vedoucí tým soutěže rozstřílel druhý Slovan Kunratice 5:1!!! Svou úrovní nadstandardní zápas druhé nejvyšší pražské soutěže režíroval kopaninský čaroděj Bohuslav Strnadel, který dva góly dal a u zbývajících třech asistoval! Kopanina B vede tabulku o 7 bodů před Stodůlkami a o 9 před Kunraticemi. Do konce soutěže zbývá 5 kol.

Dramatická zápletka v zápase dvou top týmů 1.A třídy se nekonala. Tým Přední Kopaniny B nastřílel do sítě Kunratic pět branek a i s úroky vrátil soupeři podzimní prohru 2:4.

Tahounem domácího týmu byl zejména kanonýr Strnadel, který v prvním poločase vstřelil dvě branky a ve druhé půli u všech tří svého týmu asistoval. Zaokrouhlil tak svou podzimní bilanci na 20 branek, jeho tým pak dosáhl na padesát bodů!

Kunratice nehrály zle, naopak svým kvalitním výkonem přispěly k vysoké úrovni tohoto zápasu. Každopádně však jednoznačně propadly v prostoru, odkud padají góly a kde se rozhodují zápasy. Jejich zajímavé kombinace a narážečky končily před domácím vápnem, naproti tomu Kopanina se dostávala do šancí jak na běžícím pásu.

Už v 8.minutě skóroval Strnadel a byl to jeden z nejkrásnějších momentů zápasu. Po akci Žáčka si přehodil zkoprnělého obránce Kunratic a okamžitě levačkou halvolejem prostřelil Kubáska v hostující brance.

Jestli Kunratice měly v plánu uhlídat útočné duo Kopaniny Strnadel-Giil, tak se jim to hrubě nepovedlo. Ve 35. minutě posunul Giil na Strnadela, kterého doslova trefil odkop hostujícího beka a odražený míč přeplachtil Kubáska podruhé.

Na šance Kopanina B v první půli jasně dominovala. Obrovskou měl například Průša, který po asistenci Strnadela pálil ukvapeně pravačkou vedle. Ale byly tam i další... Kunratice pak měly jednou smůlu, když jejich pěkná střela zpoza vápna skončila na břevně.

Ve druhé půli se nejprve nádherně uvolnil a ještě lépe vypálil Giil, ale míč narazil pouze na tyč a od ní se odrazil zpět do hřiště. Norský kanonýr se tak trefil až v 65. minutě, kdy se vrátil na hřiště krátce po úpravě kolíků na kopačkách. Průša vysunul Strnadela, ten běžel od půlky úplně sám na Kubáska, ale kamarádsky nahrál v tandemu běžícímu Giilovi pro kterého trefil prázdnou branku byla víc než hračka!

Za stavu 3:0 přišel na hřiště v 78. minutě z Číny se vrátivší Leubner a zároveň s ním se podíval na hřiště Bíro. Střelec vítězné branky z minulého zápasu však musel po sedmi minutách ze hřiště dolů, protože si poranil tříslo. Symbolicky ho na hřišti vystřídal domácí kouč Čestmír Odstrčil.

To už byl stav 5:1 pro Kopaninu, protože během sedmi minut pobytu Jardy Bíra na hřišti padly tři branky. Nejprve za hosty korigoval Kmoch, který se proběhl po velkém vápně, aby pak přesně vypálil k tyči. Zpět tříbrankový náskok Kopanině zařídil opět Strnadel, který podnikl únik a jeho centr před Průšou poslal do vlastní sítě Holas. Skóre završil hlavou Průša, kterému parádně míč odcentroval kdo jiný než v tomto utkání fantastický Bohuslav Strnadel.

Ze šlágru kola se tak stala jasná záležitost fotbalistů FCPK B. Ti si v osmém jarním zápase došli pro sedmé vítězství a jedinou jejich jarní ztrátou tak zůstává remíza ve Stodůlkách.
Rozhodčí:Klíčman - Krejčí, Novotný V.
Delegát:Dobšík
Žluté karty:Brabec (FCPK B)