Tabulka střelců: M-B

FCPK B3-1SK Aritma Praha B
 Béčko s Aritmou 3:0 do poločasu! Tři hráči nedohráli, brankář Aritmy dal gól!

Datum a čas:05.04.2010 16:30  |  Poločas: 3 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:10. Giil (1:0, as. Rákosník M.), 15. Strnadel (2:0, as. Rákosník M.), 43. Rákosník M. (3:0, as. Šafr)
Góly-soupeř:85. Mareš (3:1)
Sestava:Borský - Žáček (46. Honetschläger), Cigánek (K), Brabec, Leubner (80. Dvořák) - Truhlář, Rákosník M., Šafr, Gerstner (30. Stára) - Strnadel, Giil.
Sestava-soupeř:Mareš - Škornička, Kulhavý, Opiela (K), Roule, Hampl, Pivoňka (76. Zajíček), Blažek, Rybka (55. Sýkora), Pavelka, Kratochvíl (65. Schulz).

Přední Kopanina - Rezerva FCPK nastoupila na jaře poprvé doma a nazaváhala. V 15.kole hrála s poslední Aritmou B a zvítězila 3:1 zejména díky výborné první půli, kterou po brankách Giila, Strnadela a Rákosníka vyhrála 3:0! Aritma korigovala pět minut před koncem. Utkání předčasně skončilo pro tři zraněné. Z týmu Kopaniny Gerstnera a Leubnera, u hostů byl odnesen na nosítkách Pivoňka.

Jen šest bodů v dosavadním průběhu soutěže zatím nasbíralo béčko Aritmy a svou bilanci vokovičtí nevylepšili ani na Kopanině. Domácí kouč Odstrčil postavil velice silný tým, který v první půli šel jasně za vítězstvím. Tady se zápas rozhodl!

Udržet dvojici snajprů v útoku FCPK B Giil - Strnadel, to byl hlavní úkol pro hosty z Aritmy, pokud černožlutí chtěli pomýšlet na úspěch. To se jim však nepovedlo! Už v 5. minutě se trefil Giil, v 15. minutě pak Strnadel. Ten navíc už v páté minutě trefil břevno, po centru Giila...

Kopanina B měla v první půli viditelně navrch. Na těžkém terénu předvedla řadu pěkných kombinací a hrála s chutí.

Po půlhodině hry bohužel odkulhal aktivní Gerstner, který si nejprve příliš předkopl míč a následně byl tvrdě faulován, což odnesl jeho kotník.

Dvoubrankový náskok modročervení navýšili těsně před poločasem. Nejprve sám proti brankáři Aritmy Marešovi neuspěl Leubner (po přihrávce Strnadela), ale ve 44. minutě už domácí publikum jásalo. Po kombinaci před šestnáctkou Šafr ideálně připravil míč pro Rákosníka a ten stylem a´la Thierry Henry trefil placírkou k tyči!

Poločas 3:0 pro FCPK B a zápas byl rozhodnut. Možná i proto druhá půle za prvním poločasem svou kvalitou zaostala. Navíc byla zima, foukal vítr, podmínky nefotbalové. Přesto se děly zajímavé věci.

Aritma mohla inkasovat při šanci Šafra (trefil tyč), hlavičce Giila nebo akci Strnadela, který obešel gólmana, ale odkrytou branku přestřelil.

Hosté byli naopak blízko gólu v 75. minutě. Truhlář minul míč na půlce a po rychlém brejku došlo ve vápně ke střetu gólmana Borského s útočníkem Aritmy Pavelkou. Ten se skácel k zemi a sudí Hlavnička nařídil pokutový kop. Míč si postavil Pivoňka, ale jeho střelu Borský vyrazil. Dorážku Pivoňkovi už obrana FCPK B nedovolila, ale došlo přitom k nepříjemné srážce několika dobíhajících hráčů, kterou odnesl právě exekutor penalty Pivoňka a byl následně odnesen na nosítkách.

Aritma B nakonec přeci jen skórovala. V 85. minutě zkusil Borský kličku na atakujícího Mareše (brankář který šel do pole, poté co ho v brance vyměnil Zajíček-Aritma už neměla místo zraněného Pivoňky nikoho do pole na střídání), Mareš však kličku vystihnul a snadno skóroval.

To už hrála Kopanina bez nepříjemně zraněného Leubnera. Po srážce hlavami se soupeřem utržil tržnou ránu na nose a se silným krvácením opustil hrací plochu. Z té po pětašedesáti minutách hry odešel také Michal Kratochvíl, na podzim ještě působící v dresu FCPK na hostování z Aritmy. Na pokračování hostování se oba kluby nedomluvily.

Konečné skóre zápasu na 3:1, vítěz Přední Kopanina B. Ta dosáhla na jubilejní desátou výhru v soutěži a se 34 body vede tabulku 1.A třídy o čtyři body před druhými Kunraticemi.
Rozhodčí:Hlavička - Gotthard, Cichra