První přátelák béčka: s Černolicemi vedlo 2:1, ale nakonec prohrálo 2:4

Datum a čas:21.02.2010 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Beneš (1:1), Beneš (2:1)
Sestava:Drahorád - Brabec, Dvořák (46. Makal), Cigánek (K), Leubner - Stára (69. Rákosník M.), Honetschläger, Beneš, Rákosník M. (46. Sabadosh) - Trojan (46. Bíro), Sýkora.

Strahov - Porážku 2:4 v prvním přátelském zápase této zimní přípravy si připsali na konto fotbalisté FCPK B. Přemožitelem se staly Černolice, účastník středočeské 1.A třídy. Kopanina B prohrávala 0:1, do poločasu však vyrovnala a ve druhé půli šla dokonce do vedení. Oba góly dal Beneš. Navíc jí nebyl uznán pro ofsajd gól Sýkory. Černolice však ukázaly, že jsou silným týmem a dokázaly zápas zvrátit.

Kopanina B se poprvé od posledního podzimního zápasu v 1.A třídě podívala na velké hřiště. Zejména z tohoto důvodu, byl zápas velice přínosný. Tým nastoupil s pěti hráči z kádru áčka. Chytal Drahorád, v obraně byl Brabec, v záloze Honetschläger s Benešem a v útoku Sýkora.

Černolice spadly v minulé sezóně z krajského přeboru a v 1.A třídě hrají o postup. Tým mají velice kvalitní, potvrdily to i v neděli. V jejich sestavě se po delší době v zápase s FCPK B představil pilíř ofenzívy Franěk, bohužel ještě během první půle opět odkulhal.

Přesto šli fotbalisté v černých dresech do vedení, kdy po rychlé akci po levé straně přišel prudký centr a na zadní tyči dorážel neobsazený hráč. ČERNOLICE GÓL 1:0!!!

Kopanina B však vyrovnala a použila svou silnou zbraň: standardní situaci. Michal Rákosník načechral roh na přední tyč, kde číhal Beneš a nezadržitelně skóroval. FCPK B GÓL 1:1!!!

Modročervení přidali do půle ještě jednu branku, která však nebyla uznána. Brabec poslal centr do vápna a Sýkora hlavou vstřelil branku. Bohužel z ofsajdu!

Do druhé půle poslal trenér Odstrčil tři nové hráče (Makal, Bíro, Sabadosh) a zejména úvod druhého dějství patřil na Strahově v tréninkovém centru Sparty hostům z Přední Kopaniny.

Výsledkem byl vedoucí gól modročervených. Po spolupráci se Sýkorou ho vstřelil opět Beneš, který ze strany šikovně přeloboval brankáře na zadní tyč. FCPK GÓL 2:1!!!

Černolice se zvedly a dokázaly skóre otočit. Díky většímu důrazu ve vápně nejprve vyrovnaly na 2:2 a pak nádhernou střelou z dálky "do víka" strhly vedení na svou stranu 3:2. Čtvrtý gól do sítě Drahoráda pak padl ze samostatného nájezdu, při kterém útočník Černolic překonal kopaninského gólmana střelou mezi nohy.

Černolice byly fotbalovější a zaslouženě zvítězily 4:2. Pro Kopaninu B to byl první ze série přátelských zápasů a hned na úvod velice kvalitní soupeř a pro modročervené určitě dobrý tréninkový zápas v pěkném prostředí, za kvalitního rozhodování ligového sudího Kocourka.

Rozhodčí:Kocourek
Hřiště:TC Strahov