Datum a čas:20.08.2009 18:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:23. Zavřel, 50. Čejka
Střelci FCPK:Zavřel Tomáš (23.),
Sestava:Jan Kozlík - Vendelín Schierrech, Tomáš Trojan, Tomáš Zavřel, Jan Skopec - Martin Kubáček, Jan Levý, George Mazzotti, Matouš Pčola - Matěj Svoboda (C), Denis Fürst, Martin Kuchař, Alex Čejka

Vokovice (mak) - Mladší žáci v přípravě na sezónu o gól podlehli béčku Aritmy. Branky kopaninského týmu v prvním utkání sezóny zaznamenali Tomáš Zavřel a Alex Čejka.

Ke svému prvnímu utkání nastoupil tým mladších žáků v kombinované sestavě, neboť  vzhledem k prázdninám museli týmu vypomoci kluci ze starší přípravky. Po dohodě trenérů se utkání hrálo na 3 x 20 minut.
Do zápasu, který se hrál ve značném horku, vstoupili lépe domácí, kteří byli aktivnější a několik jejich akcí zavánělo vedoucí brankou. Tu se jim podařilo vstřelit poté, co kopaninská obrana se ve středu hřiště příliš vysunula vstřed, brankář Honza Kozlík sice první střelu vyrazil, ale na dorážku byl už krátký. Druhá úspěšná akce domácích přišla o několik minut později, kdy tentokráte trochu zaspali naši kluci na levé straně hřiště a brankový rozdíl byl hned dvoubrankový. V těchto chvílích však už červenomodří začali postupně vyrovnávat hru a i přesto, že mnoho jejich akcí končilo ve změti těl uprostřed hřiště nebo před pokutovým územím Aritmy, začaly přicházet i jejich šance. První branka červenomodrých v sezóně tak přišla po akci Alexe Čejky, který se proháčkoval mezi obránci po levé straně hřiště, jeho přízemní centr sice Martin Kuchař před brankářem ještě těsně minul, ale na zadní tyči nabíhající Tomáš Zavřel už nezaváhal. Pro Tomáše byl tento gól pěkným ozdobením jeho prvního utkání za Přední Kopaninu. Druhým nováčkem k kopaninském dresu byl v tomto zápase Denis Fürst, který se srdnatě bil v útoku s domácími obránci.
V druhé polovině utkání byla k vidění vyrovnaná hra. Mnoho akcí ze strany obou týmů bylo ještě neurovnaných, ale všechny aktéry je třeba pochválit za snahu a nasazení, které v horkém dni předváděli. Po nedůslednosti v obranné hře Kopaniny se povedlo Aritmě jít opět do dvoubrankového trháku, ale hosté dokázali kontrovat Alexem Čejkou, který brankově zúročil únik Matouše Pčoly po pravém křídle. Pár minut před koncem utkání měl pak blízko k vyrovnání Matěj Svoboda, ale k přesnému zakončení mu chyběl krok a více času.
Celkově vzato byla na výkonu kopaninského týmu znát určitá kostrbatost způsobená prázdninovou přestávkou, ale na druhou stranu je třeba vyzdvihnout úsilí všech hráčů, kteří k utkání přistoupili zodpovědně a celé jej odehráli s chutí. Na této skutečnosti lze určitě stavět do budoucna a když kluci více a důkladně potrénují, přijdou jistě opět i vítězství.

Rozhodčí:Kuchař
Povrch:Umělá tráva
Hřiště:SK Aritma Praha