Karta utkání

Sokol Bílá Hora 3-0Mladší žáci (U13)
Datum a čas:22.09.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Sestava:Jan Procházka - Tomáš Zavřel (31.Miroslav Najman, 44.Zbyněk Tokár), Matouš Vaněk, Tomáš Trojan, Jan Levý (C) - George Mazzotti (46.Denis Fürst), Vendelín Schierreich, Antonie Stárová, Lachlan Keaye (31.Ondřej Štědrý) - Alex Čejka, Jan Tománek

Bílá Hora (mak) - V zajímavém a na šance bohatém utkání podlehla Přední Kopanina Sokolu Bílá Hora 0:3. O výsledku rozhodla závěrečná čtvrthodina utkání, ve které se domácí třikrát trefili a rozhodli tak o svém vítězství

Zápas předehrávaného soutežního 13.kola začal s cca 30 minutovým zpožděním z důvodu opožděného příjezdu rozhodčího. V příjemném fotbalovém počasí začli oba týmy aktivně a hned v prvních minutách se několikráte blýskalo před oběma brankami. Více šancí v úvodní desetiminutovce měli domácí, postupně však se hra plně vyrovnala. Domácí tým spoléhal na jednoduchý, ale účelný fotbal, kdy se zejména snažil dlouhými nákopy ať už obránců či brankáře najít své rychlé a průbojné útočníky. Kopaninští se snažili zdolat obranou hráz domácích spíše kombinačně a tak i přesto, že branka v prvním poločase nepadla, hrál se na Bílé Hoře zajímavý fotbal.
Druhý poločas se nesl v obdobném duchu jako poločas první. Jak se ukázalo, zápas se zlomil pravděpodobně střídáním v obou týmech. Domácí posunuli hráče jenž v prvním poločase chytal na post středního záložníka, Kopanina postupně zapojila postupně do hry všechny náhradníky. Nutno říci, že provedené změny se lépe projevili u domácího týmu, kterému se v polovině druhého poločasu podařilo jít po brejku do vedení. Tato branka domácí "nakopla" a postupně se hra začala čím dál tím více odehrávat na kopaninské polovině hřiště. Druhá branka byla ukázkou důrazu a tahu na branku středního záložníka Bílé Hory, jenž se prodral obranou hostí a nezastavil jej ani vyběhnuvší Honza Procházka. V závěrečné minutě domácí přidali hlavičkou po rohovém kopu ještě jednu branku a stanovili tak konečné skore na 3:0. Ačkoliv kopaninští mladší žáci předvedli svou nejlepší letošní hru (zejména v prvním poločase), úspěšnější byl tentokráte soupeř. I přes porážku však většina hráčů svým výkonem nezklamala a naznačila, že pokud se budou dále snažit hrát v obdobném duchu, budou v budoucnu jistě i úspěšnější co se výsledků týče. V dalším kole čeká naše mladíky zápas s vedoucím celkem tabulky SK Sparta Krč na jeho hřišti - držíme palce!