Mladší žáci (U13)2-4FC Háje Jižní Město B
Datum a čas:19.09.2009 10:45  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:14. Štědrý, 54. Čejka
Sestava:Jan Procházka - Tomáš Zavřel, Marek Peták, Matouš Vaněk, Tomáš Trojan, Jan Levý (C) - Robert Bellingham, Miroslav Najman, Antonie Stárová, George Mazzotti, Lachlan Keaye - Alex Čejka, Jan Tománek, Ondřej Štědrý, Zbyněk Tokár

Praha (mak) - Díky nepovedenému druhému poločasu ztratila Přední Kopanina poprvé v sezóně všechny tři body. Jednobrankové poločasové vedení Kopaniny hosté z Hájí vymazali čtyřmi brankami v řadě v rozmezí patnácti minut a po zásluze si odvezli vítězství.

Na zápas s B-týmem FC Háje JM nebudou tentokráte kopaninští rádi vzpomínat. Přitom první poločas nenasvědčoval, že by tak tomu mohlo být.... Domácí hráči, kterých se na utkání sešlo celkem 15, zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a i přesto, že jejich hra působila často kostrbatě, urodilo se na jejich straně několik pohledných akcí. Většinou však brankář a obránci Hájí byli pozorní a tak se ujala až akce, kterou únikem po pravém křídle a přesnou střelou zakončoval Ondra Štědrý. Přední Kopanina i nadále pokračovala v dobývání soupeřovy branky a i přesto, že byla několikráte blízko dalšímu úspěšnému zásahu, skóre se do poločasu již nezměnilo.

Druhý poločas začal obdobně jako první, to jest aktivní hrou domácích hráčů. Avšak gól přišel na druhé straně. Domácí obránci ve středu obrany nepříliš přesně odehráli míč, jenž se po odrazech od několika hráčů dostal k volnému útočníkovi hostí a ten tváří v tvář Honzovi Procházkovi nezaváhal. Na tuto situaci zareagoval trenér Makal vysunutím jednoho ze středních obránců do středu záložní řady. Tento krok se však ukázal chybným a nepříliš taktickým.

Sice hned po pár minutách zřejmě nejfotbalovější akci utkání zakončoval Honza Tománek, ale jeho tvrdá hlavička skončila na břevně soupeřovy branky. A hosté záhy trestali. Úspěšná akce hostů šla opět středem, kde i ve druhém případě domácí obránci trochu nešťastně odehráli míč tak, že po několika tečích se jej zmocnil hostující hráč a přesnou střelou poslal Háje do vedení 2:1.

Tento okamžik domácími otřásl a na jejich herním sebevědomí to bylo najednou znát. Kličky, přihrávky a zpracování míče najednou dělali velké většině kopaninských fotbalistů problémy a tak přišly další dvě branky z kopaček hostů. Nejprve jinak spolehlivě chytající Honza procházka si vybral slabší chvíli a vyhodil míč přímo na osamoceného útočníka soupeře, který neměl pak problém v situaci jeden na jednoho skórovat. Čtvrtou branku zaznamenali hosté, jak jinak, po akci přes střed hřiště.

Šest minut před koncem se povedlo Alexovi Čejkovi hlavičkou po rohu snížit na konečných 2:4, ale tento gól byl slabou náplastí na nepovedený dojem z druhého poločasu.

Porážka byla pro domácí fotbalisty krutá, avšak vzhledem k vývoji zápasu spravedlivá. Spravedlivá ne proto, že by byli horším týmem než soupeř, ale proto, že značná část hráčů při nepříznivém stavu utkání zabalila. Na druhou stranu je třeba si vzít z takovýchto okamžiků ponaučení. Kluci a Tonča si musí zapamatovat, že bojovat se musí v každé vteřině a až do konce utkání, trenér Makal pak ponaučení, že někdy je lepší být trpělivý a nereagovat zbrkle na vývoj utkání. Doufejme, že kopaninští napraví tento výpadek hned v příštím kole, kdy v úterý 22.září zajíždějí na hřiště Bílé Hory. Držíme palce!