Datum a čas:17.10.2009 15:30  |  Poločas: 2 : 2  |  Tým: FCPK B
Góly:10. Tomči (1:0), 22. Stára (2:0)
Góly-soupeř:40. Pirunčík (2:1), 44. Červenka (2:2)
Sestava:Drahorád - Rákosník T., Cigánek (K), Leubner, Tyxa - Stára (80. Dvořák), Rákosník M., Sekerka, Gerstner - Tomči (43. Josefus), Kratochvíl. Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Polerecký - Čermák, Lokajíček, Siegler (K), Frýbort, Skočdopole, Hřebíček (86. Bíro), Červenka (90.+1 Pechr), Štěpánek, Pirunčík, Pavlů (75. Přerost). Trenér: Josef Pechr

Přední Kopanina - Derby mezi béčkem Kopaniny a Nebušicemi skončilo smírně 2:2! Přitom ve 20. minutě vedla domácí Kopanina 2:0 a šla bezpečně pro 3 body. Fatálně však propadla v poslední pětiminutovce první půle. Nejprve Drahorád pustil lacinou střelu z úhlu, vzápětí byl vyloučen Tyxa a vše dovršil vyrovnávající gól ve 44. minutě!

Derby přilákalo navzdory zimnímu počasí, kdy chlad doprovázel místy déšť, pěknou návštěvu. A diváci mohli odcházet spokojeni. Viděli zajímavý zápas.

Domácí kouč Odstrčil měl problémy se sestavou (hrálo se ve stejný zápas s áčkem+zranění), ve které se neobjevil nikdo z obávané dvojice Giil - Strnadel. Giil byl v Litvínově s áčkem, Strnadel měl pracovní školení.

Přesto to v úvodu vypadalo, že domácí zvládnou zápas i bez svých útočných es! Už v 10. minutě posadil Gerstner po nakrátko rozehraném rohu míč na hlavu Tomčiho a ten zamířil přesně k tyči. FCPK B-Nebušice 1:0!!!

Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Hřebíček, ale míč šel nad branku.

Ve 21. minutě mohl pojistit vedení Kopaniny Kratochvíl, ale po zaváhání stoperů byl tak překvapen, že sám před brankářem přehodil branku.

Domácí to nemuselo mrzet. Už o minutu později totiž Gerstner našel rozběhnutého Stáru a ten z vápna s pomocí teče soupeře napálil do branky druhý gól. FCPK B-Nebušice 2:0!!!

Pohodový zápas však měl být brzy zdramatizován. Domácí si to zavinili částečně sami, protože přestali být aktivní a zbytečně se zatáhli více než bylo záhodno.

A přišel trest. A byl to skutečný blesk z čistého nebe. Pirunčíkova slabá střela z úhlu ve 40. minutě sklouzla na mokrém terénu a proběhla pod tělem gólmana Drahoráda do branky. FCPK B - Nebušice 2:1!!!

Tím začala závěrečná pětiminutovka první půle, která obrátila do té doby jasný zápas vzhůru nohama.

Ve 42. minutě sáhl Tyxa po unikajícím soupeři a vysloužil si žlutou kartu. Protože už byla druhá, poslal ho rozhodčí Trska s červenou kartou do kabin a bylo jasné, že domácí budou dohrávat více než poločas derby o jednoho hráče méně.

A do třetice všeho dobrého i zlého. Ve 44. minutě přilétl centr do vápna, gólman Drahorád si křiknul, ale bohužel k míči se nedostal a důsledný Červenka ještě do poločasu náskok Kopaniny definitivně stáhnul. FCPK B-Nebušice 2:2!!!

Ani po přestávce se diváci nenudili. Zkraje byli aktivnější hosté, kteří měli převahu jednoho muže v poli. Dokonce dali i branku, ta však nebyla pro ofsajd uznána. Postupem času se však rozehráli i domácí a i v deseti začali soupeře přehrávat a byli blízko brance v 60. minutě.

Výborně hrající Gerstner se proháčkoval až téměř do branky a jeho střelu vykopával obránce Nebušic z branky. Gerstner po utkání přísahal, že to byl evidentní gól, rozhodčí však byli oba daleko a nechali hru pokračovat.

Zápas tak skončil 2:2. Kopanina zůstala podruhé v řadě bez vítězství, naopak Nebušice neprohrály už pět zápasů v řadě (3 remízy, 2 vítězství).

Rozhodčí:Trska - Hruška, Šplíchal