Tabulka střelců: M-B

SK Horní Měcholupy B2-2FCPK B
 Kopanina B i po čtyřech kolech bez prohry. Divočina v Měcholupech skončila remízou!

Datum a čas:12.09.2009 10:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:Cigánek (1:1), Slaboch (2:2)
Góly-soupeř:Valickij (1:0), Kondráš (2:1)
Sestava:Drahorád - Žáček (21. Rákosník T.), Cigánek (K), Brabec, Leubner - Stára, Rákosník M., Truhlář (10. Dvořák), Průša - Kratochvíl (77. Tomči), Slaboch. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Zajíček - Hradil, Náměstek, Tuša, Žák, Klír, Čížek, Kondráš, Veselý (K), Valickij, Plachý.

Horní Měcholupy - Rezerva FCPK zůstává bez porážky i po 4. kole 1.A třídy. Po bitvě v Horních Měcholupech zůstali na straně Kopaniny tři zranění, z toho Kratochvíl a Žáček skončili v nemocnici. V samotném utkání navíc hosté dvakrát prohrávali, ale vždy se dokázali zvednout a srovnat skóre. Po výsledku 2:2 sice Kopanina B poprvé v této sezóně ztratila, ale po všech okolnostech je bod z Měcholup cenný!

Střetly se dvě rezervy divizních týmů, obě posílené o hráče z áčka, takže utkání mělo na 1.A třídu velice solidní úroveň.

Začalo se o 20 minut později kvůli absenci hlavního rozhodčího Kučery, který zaspal. Místo něj si tak vzal píšťalku první  lajnař Izera a nakonec odřídil celých 90 minut.

Sudí Kučera nakonec dorazil a chopil se praporku na druhé lajně. A brzy se pro něj přišel první kritický okamžik. Kopaninský Průša byl na vápně faulován, situaci však ustál a vzápětí zakončil do prázdné branky. Gól však uznán nebyl a na pokyn pomezního rozhodčího se kopala údajná ruka Průši směrem od branky Měcholup.

Křivdu hostujícího mužstva umocnil inkasovaný gól vzápětí. Bělorus Valickij vnikl do vápna na levé straně, naznačil přihrávku před branku, na což reagovala celá obrana včetně gólmana Drahoráda, ale Valickij překvapivě zakončil do odkryté branky. Měcholupy B-FCPK B 1:0!!!

Pěkný fotbalový moment si Valickij pokazil vzápětí, když hrubě fauloval zezadu Žáčka a ten musel pro zranění kotníku střídat. Tady se mělo červenat, napomenutí žlutou kartou bylo v tomto případě málo. Valickij byl od té chvíle ve velké nelibosti hostů.

Běžela teprve dvacátá minuta a Žáček nebyl překvapivě prvním, kdo musel opustit hřiště. Hned v úvodu se totiž zranil i Truhlář, ten však bez zavinění soupeře. Neuběhla tak ani půlhodina a Kopanina B měl dvakrát vystřídáno. Do hry šli z lavice Dvořák a T.Rákosník.

Do poločasu už gól nepadl a vše směřovalo k dramatické druhé půli.

V ní přišlo brzy vyrovnání. Slaboch byl faulován na šestnáctce Měcholup a Cigánek z trestného kopu nachytal gólmana Zajíčka. Obstřelil zeď na stranu, kde měl měcholupský brankář stát, ale nestál. Měcholupy B-FCPK B 1:1!!!

Hlavním aktérem dalších minut se stal domácí hráč s č.8 Kondráš. Nejprve po souboji zůstal ležet bez dechu a notnou chvíli trvalo, než ho hráči spolu s lékařem dali dohromady. Pak se vrátil do hry a dokonce dal gól. Po rychlé narážce se dostal z pravé strany do vápna a na vzdálenější tyč překonal Drahoráda. Měcholupy B-FCPK B 2:1!!! Po vstřelené brance se mu však zdravotní problémy vrátili, podle svědků dokonce plival krev a ze hry odstoupil.

Další horor s kolabujícím hráčem přišel na druhé straně. Kratochvíla naremploval zezadu Hradil a kopaninský hráč zůstal ležet bezvládně na zemi. Kratochvíl byl v bezvědomí a teprve po několika minutách ve stabilizované poloze začal trochu komunikovat. Byl odnesen na nosítkách a byla přivolaná záchranka, která si hráče FCPK B odvezla a v nemocnici zůstal přes noc na pozorování.

Kopanina B tak přišla v utkání o třetího zraněného hráče! V samotném závěru však hosté našli ještě zbytky sil a vyrovnali. Michal Rákosník vyslal kolmicí Slabocha a ten elegantně nad padajícím Zajíčkem srovnal skóre na konečných 2:2.

Rozhodčí:Izera - Kučera, David