Kopanina končí podzim výhrou v Kladně. Důležité body vystřelil v mlze Horák.

Datum a čas:14.11.2009 10:15  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:37. Horák (1:0)
Góly-soupeř:-
Sestava:Jeřábek - Busta, Houška, Charvát (K), Záhorec - Slaboch (35. Giil), Šafr, Buzek, Juckem (85. Vyšata) - Sýkora (68. Strnadel), Horák. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Kostolanský - Rada, Samek, Rendla, Jaráb (85. Procházka) - Rouček, Hartman, Broschinský, Moravec - Šilhan (76. Muláček), Zachariáš. Trenér: Duda.

Kročehlavy - Výtečně!!! Fotbalisté FCPK dokázali v posledním podzimním kole divize zvítězit na hřišti Kablo Kročehlavy nad SK Kladno B 1:0 a radují se z důležitých třech bodů. Výhru trefil svým prvním divizním gólem Horák, kterému míč naservíroval Oivind Giil. Na těžkém terénu se hrál zajímavý zápas, Kladeňáci v repre pauze využili několik posil z ligového A týmu, za hosty naskočil po půli i Strnadel. Kopanina vyhrála tři z posledních čtyřech zápasů a končí podzim s 20 body!!!

Lépe přitom začala domácí rezerva ligového Kladna, která si na Kopaninu z A-týmu vypůjčila pět hráčů. Chytal Kostolanský, v záloze hráli Broschinský s Moravcem, v útoku pak zlobilo duo Šilhan - Zachariáš.

A právě ligisté začali ostřelovat branku Jeřábka.
Broschinský pálil mimo z dvaceti metrů, Zachariáš se nejspíš s faulem prosadil přes Charváta a jeho pokus skončil na pravé tyči!

Kopanina se na začátku spíš bránila, do šancí se nedostávala. To Broschinský kroutil šikovně přes zeď přímý kop, ale s mírnou tečí míč skončil nad břevnem.

Po úvodní čtvrhodince se konečně osmělili i hosté: Sýkora utekl po levé straně, ale na jeho dobrý centr nikdo ze spoluhráčů nenabíhal. Jiné už to bylo po centru Slabocha, který hlavou přizvedl Juckem na Horáka. Z dobré šance ale kopaninský útočník hlavičkoval mimo branku.

Podobně na druhé straně skončila i rána Zachariáše, Horák pak chtěl zbrkle přehodit gólmana z velké dálky, když se řítil do nadějného brejku se Sýkorou.

Kladno B spoléhalo hlavně na útočnou dvojici Šilhan - Zachariáš, která dohromady nasbírala 96 ligových startů. Šilhan v zápase kraloval hlavičkovým soubojům, ve 27. minutě to potvrdil, když se ve skrumáži prosadil po rohu, jenže míč mezi tyče nenasměroval.

Lépe mířil kopaninský Buzek, jenže jeho střela z dálky velkou hrozbou pro Kostolanského nebyla.

To Jeřábek musel před poločasem vytasit dva výborné zákroky: první proti ráně Jarába, pak výtečně zlikvidoval i pokus Zachariáše, jenž zůstal neobsazený v pokutovém území.

V tu chvíli se trenér Mejdr rozhodl pro střídání. Nevýrazného Slabocha nahradil po 35 minutách norský útočník Giil a byla to vynikající volba. Uběhlo jen několik desítek vteřin, co vešel Giil na hřiště, hned se protáhl podél levé postranní čáry a nádherně nacentroval před branku, kde do míče nekompromisně prásknul Horák. FCPK GÓL - 0:1!

Domácí byli v šoku. Na těžkém terénu museli ještě zvýšit úsilí v dobývání branky Kopaniny, která na velkém hřišti dobře bránila a kromě střel z dálky soupeři nic nedovolila.

Přesto mohlo být do poločasu vyrovnáno - Šilhan z pálil bez přípravy z deseti metrů, míč ale už poněkolikáté prosvištěl jen kolem tyče mimo.

Podobně si vedl i Giil na druhé straně, když zkoušel překonat Kostolanského v dobré pozici křížnou střelou.

Zatímco v prvním poločase hrála Kopanina velmi dobře v poli a hrozila dopředu, po změně stran se obrázek hry změnil: Kladno B dobývalo, Kopanina jen bránila.

Šance dlouho nepřicházely, spíš bylo k vidění hodně nepřesností. Ale první vážnější akce znamenala velkou hrozbu pro Kopaninu. Šilhan obešel gólmana Jeřábka a ve střele do prázdné branky mu obětavým skluzem zabránil Houška.

Příležitosti Kopaniny? Nic moc, jen Buzek zkoušel přehodit Kostolanského z poloviny hřiště. Byl to pokus sympatický, jenže bez naděje na úspěch.

Jinak to byla ve druhé půli spíš nuda.

Strhující byl až závěr zápasu a to hlavně v podání Kopaniny, která mohla přidat několik gólů. Kladno, které dohrávalo bez zraněného Šilhana, což byla pro něj velká ztráta, se zmohlo jen na jednu hlavičku a několik závarů po standardních situacích.

Zato Kopanina byla při chuti.

81. minuta: Giil centroval z pravé strany po zemi na Strnadela, jemuž chyběl krok k tomu, aby zasáhl míč. To by byl jasný gól.

85. minuta: Kiks gólmana Kostolanského, který při pokusu o odkop promáchl. Míče se zmocnil Vyšata, přihrál od brankové čáry Giilovi, jenže toho zblokoval jeden z obránců.

89. minuta: Horák pálil levačkou, ale Kostolanský bez problémů míč lapil u tyče.

90. minuta: Giil střílel po úniku Strnadela placírkou nad branku.

První minuta nastaveného času: Horák skvěle vybojoval míč a vyslal kolmici na Strnadela, který běžel sám na Kostolanského. Ten však jeho záměr vystihnul a střelu vyrazil na roh.

Kladno B už ale nemělo šanci na vyrovnání. Dvojice Strnadel - Giil zápas zkušeně dohrála u rohového praporku.
Rozhodčí:Mokrusch - Paták, Hajšman
Delegát:Vošmik
Žluté karty:Hartman - Sýkora, Charvát, Záhorec
Hřiště:Kročehlavy