Řezníci z Děčína padli v Přední Kopanině. Dva góly Buzek, jeden Gerstner=3:1!

Datum a čas:07.11.2009 14:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:4. Buzek (1:0), 65. Buzek (2:1), 75. Gerstner (3:1)
Góly-soupeř:35. Dvořák (1:1)
Sestava:Jeřábek - Busta, Houška, Charvát (K), Záhorec - Slaboch (63. Giil), Šafr (78. Průša), Buzek, Gerstner - Sýkora, Juckem (75. Horák). Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Erneker - Majer, Novák (K), Mataj, Jirchář (74. Stožický), Žáček, Meduna (74. Demčenko), Čonka, Dvořák, Krejčík, Matoušek. Trenér: Vašák

Přední Kopanina - Podzimní poločas divize finišuje a rozdělují se poslední body. Kopanina se ve 14.kole divize utkala s Řezuzem Děčín (přezdívka "Řezníci") a v důležitém utkání uspěla. Díky dvěma brankám Buzka a jedné Gerstnera si připsala tři body a celkově jich má sedmnáct. Proti Děčínu tým FCPK brzy vedl, ale soupeř do půle vyrovnal. V kvalitním divizním zápase nakonec modročervení v poslední půlhodině strhli vývoj zápasu ve svůj prospěch. V posledním kole jede Přední Kopanina na Kladno.

Fotbalisté Přední Kopaniny měli do utkání výtečný start. Už ve 4. minutě prodloužil dlouhý míč od Jeřábka hlavou Juckem na Buzka, ten sice byl u míče později než gólman Erneker, ale děčínský gólman svůj odkop nasměroval přímo do kopaninského záložníka a od něj se míč odrazil do opuštěné branky. FCPK-Děčín 1:0!!!

Obě mužstva si nedarovala ani metr, ve středu hřiště hráči svedli nespočet soubojů. Kopanina nastoupila opět s Šafrem a Buzkem uprostřed zálohy, do sestavy se vrátil po zranění kapitán Charvát a hrál famózně!

Bohužel ani on nezabránil ve 35. minutě hostům ve vyrovnání. A bylo to z brejku. Na útočné polovině kombinoval Záhorec s Gerstnerem, na toho si křiknul na druhé straně Busta, ale míč k němu nedošel. Děčínská obrana míč získala, rychle přenesla na pravou stranu a samostatně postupující Dvořák chladnokrevně dloubákem přes Jeřábka vyrovnal. FCPK-Děčín 1:1!!!

Již předtím mohl zvýšit domácím náskok Sýkora, ale ve velké šanci netrefil branku. V závěru po standardce Juckema nebyl daleko od gólu Charvát, vzápětí se šikovně probíjel Slaboch, ale děčínská obrana ho před střelou zvládla odstavit od míče.

Půle 1:1, domácí nebezpečnější, víc příležitostí, ale hosté svou jedinou možnost bravurně využili.

Po přestávce domácí ještě zvýšili svou aktivitu a odměnou byly dva gólové momenty. V 52. minutě Juckem levačkou nádherně protáhl Ernekera, který skvěle vyrazil na roh. O minutu později pak šel Slaboch nebojácně do souboje s Ernekerem po pasu Charváta a moc nescházelo. Každopádně to Slabocha muselo bolet!

V 58. minutě přišla druhá příležitost Děčína v zápase. Po standardní situaci míč podběhl Busta a Meduna měl cestu k Jeřábkovi volnou. Střelu z úhlu však kopaninský gólman skvěle kryl.

V 63. minutě jasná příležitost domácích. Po dlouhém autu Slaboch přiklepl Gerstnerovi, ten se výborně uvolnil, ale pálil těsně mimo. Ve stejné minutě přišel na hřiště Oivind Giil.

Po dvou minutách na hřišti Giil hned připravil důležitý druhý gól modročervených. Unikl po lajně odcentroval po zemi, sprintující Buzek se dostal před svého obránce a střelou k tyči překonal Ernekera. FCPK-Děčín 2:1!!!

V 71. minutě mohl přidat pojistku Sýkora, ale po akci Gerstnera nasměroval svůj volej levačkou nad branku.

V 74. minutě vsadil hostující kouč Vašák vše na ofenzívu, poslal do hry dva ofenzivní hroty, ale zahřmělo na druhé straně. Gerstner vybojoval odražený míč, prodral se přes dva beky a levačkou poslal nekompromisně míč k tyči. Byl to třetí gól Gertnera v posledních dvou utkáních, celkově má čtyři a je nejlepším střelcem Přední Kopaniny v divizi. FCPK-Děčín 3:1!!!

V závěrečných minutách se Děčín do žádného tlaku nedostal. Naopak dvakrát byl v zajímavé situaci Sýkora. Nejprve mu v 84. posadil míč na hlavu Záhorec a v první minutě nastaveného času ho pak vyslal do šance Průša. Ani jedna z těchto situací však gólem neskončila.

Pak už přišel hvizd rozhodčího Pospíšila a radost domácích. Ti po Rakovníku zvládli i druhý důležitý domácí match s Děčínem a dostali se na sedmnáct bodů. Pokud by ještě něco přidali za týden v Kladně, bylo by to fantastické.

Rozhodčí:Pospíšil - Kalenda, Ratajová
Delegát:Bartůněk
Žluté karty:Gerstner, Charvát - Krejčík, Demčenko