Kopanina nedala penaltu a inkasovala. Pak skóre s Rakovníkem otočila!

Datum a čas:24.10.2009 14:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:60. Sedláček (1:1), 84. Juckem (2:1)
Góly-soupeř:44. Fojtík (0:1)
Sestava:Borský - Busta (61. Giil), Houška, Charvát, Záhorec - Slaboch, Šafr, Buzek, Průša (52. Juckem) - Sýkora, Sedláček. Trenér Mejdr.
Sestava-soupeř:Kukla - Klasna, Vaidiš, Majer, Bláha - Kedroň (62. John), Fojtík, Kešner, Razím - Kučera (61. Krejčí), Mžourek. Trenér Suchánek.

Přední Kopanina - Zápas, ve kterém se hrálo o sakramentsky důležité body do tabulky, fotbalisté FCPK zvládli. Porazili ve 12. kole divize Rakovník 2:1, ale byla to bitva. Kopanina neproměnila Bustou penaltu a vzápětí do šatny inkasovala. Ve druhé půli však dokázala využít přesilovku za vyloučení Vaidiše. Skóre srovnal uzdravený Sedláček a rozhodující gól vstřelil šest minut před koncem hlavou v pádu Juckem po skvělé akci Záhorce.

Závěr byl strhující, ovšem na začátku zápasu to byla spíš fotbalová nuda. Spousta nepřesností a nedotažených akcí, z nichž vyčnívala jen prudká rána Sýkory doprostřed branky.

Rakovník se dostal na dostřel až v 15. minutě a hned z toho byla obrovská šance: domácí obrana špatně zahrála ofsajd systém, ale Mžourek samostatný nájezd na brankáře Borského vyřešil hodně špatně - zbrkle střílel vedle.

Podobně si na druhé straně vedl Slaboch, Sedláček líznul hlavou centr, ale míč usměrnil jen doprostřed branky, kde stál připravený gólman Kukla.

Nebezpečněji už vypadal pokus Sýkory, který vložil špičku do přihrávky Šafra, jenže Kukla byl opět dobře postavený.

Hosté si moc šancí nevypracovali - druhou střelu směrem k brance Kopaniny vyslal Kešner z přímého kopu až ve 25. minutě, míč ale zapadl jen do boční sítě.

Nepřesně pálil i domácí Slaboch, po něm také kapitán Charvát, který z velmi dobré pozice zkoušel obstřelit brankáře po zpětné přihrávce Záhorce. Míč těsně minul pravou tyč, velká škoda! Solidní pětiminutovku uzavřel povedou ranou Průša, Kukla ovšem míč vytěsnil na roh.

První poločas nebyl příliš záživný a strhující, pro jeho závěrečných šest minut to ale rozhodně neplatilo. Aktivní Záhorec získal míč před pokutovým územím soupeře a řítil se do velké šance. Tu mu ale faulem zmařil hostující kapitán Vaidiš. Jelikož už oba hráči byli v pokutovém území, rozhodčí Čechlovský neváhal: penalta a červená karta pro faulujícího. Míč si vzal obránce Busta, který dvě minuty čekal, než dostal od sudího pokyn k rozehrání. A ty mu moc neprospěly - slabou střelu po zemi k pravé tyči Kukla jistě chytil.

A bylo ještě hůř. Minutu před poločasem napřáhl zpoza pokutového území Fojtík levačkou a jeho nepříliš razantní pokus skončil po nejistém zákroku Borského v síti. Rakovník GÓL - 0:1!

Oslabení hosté nastoupili do druhé půle s jasným cílem ubránit hubený náskok. Od Kopaniny se čekala zběsilá stíhací jízda, remíza by byla v tomto zápase ztrátou.
A přesně tak to na hřišti vypadalo.

Sýkora se dostal do šance po centru Houšky, jenže stál v ofsajdu. Hlavičkový pokus Charváta po rohu vykopli obránci až z brankové čáry. Když už Sýkora míč dopravil do sítě chytrou tečí Sedláčkovy rány, gól neplatil pro ofsajd.

Regulérní branky se ovšem domácí přeci jen dočkali: po hodině hry odcentroval zprava Šafr, Sýkora chytře sklepnul míč pro Sedláčka, který trefil pěkně k tyči a prvním gólem v kopaninském dresu vyrovnal. FCPK GÓL - 1:1!

V tu chvíli už byl na hřišti ofenzivní záložník Juckem, po gólu přišel ještě miláček publika, norský střelec Giil. Trenér Mejdr zariskoval, stáhl hru na tři obránce, a se třemi útočníky se Kopanina dál hnala za výhrou.

Giil se uvedl dvěma centry z levé strany. Po prvním pálil Sýkora mimo branku, další souhra stejných hráčů skončila jemnou tečí vysokého kopaninského útočníka, jenže Kukla byl opět připravený.

Otřesený Rakovník se nedostával na dostřel, a tak to Kešner zkusil vtipně z poloviny hřiště, ovšem Borského lobem z 50 metrů nezaskočil. Pak se z pozice střelce proměnil v nahrávače, ale Krejčí pálil po jeho dravém průniku vedle. A do třetice Kešner: přímý kop ze slušné pozice poslal nad břevno.

Podobně dopadla i rána Giila, jemuž palebnou pozici připravil vyhraným vzdušným soubojem Sýkora. Do velmi nadějné pozice se dostal i Slaboch, který sice ještě mohl postupovat, ale zvolil okamžité zakončení - bylo sice razantní, bohužel mířilo do míst, kde stál Kukla. Další únik Giila, který hledal aktivního Sýkoru, překazil obránce, jenž míč „ustřelil“ na roh, po němž hlavičkoval Charvát nad.

Čas zběsile ubíhal, ale než vypršel, domácí se přeci jen dočkali zaslouženého gólu!
Záhorec si na levé straně pohrál s dvěma obránci a posadil lahůdkový centr na hlavu Juckema, který byl osamocený pár metrů před brankou. Tohle snad nešlo nedat. FCPK GÓL - 2:1!

Vzápětí mohl definitivně rozhodnout Giil, šel z pravé strany sám na brankáře Kuklu, vypálil dobře křížem, bohužel minul.

Rakovník už neměl co ztratit a vrhnul všechny síly do útoku. A málel se dočkal vyrovnání: nebezpečný závar před brankou Kopaniny skončil gólově vypadající střelou hostů, do níž obětavě skočil Šafr a míč v poslední chvíli zblokoval na roh. Uf!

V nastavení krásně Juckem přihrál Sýkorovi, ten nádherně vypálil, ale Kukla míč opět vyrazil na roh.

Tahle neproměněná šance už domácí mrzet nemusela, po ní se pískal konec. Důležité body zůstaly na Kopanině.
Rozhodčí:Čechlovský - Štěpánek, Garaja