FK Litvínov 3-2FCPK
 Kopanina z Litvínova body neveze, ačkoliv vedla 2:1. Ale penalta a gól v 88.minutě...

Datum a čas:17.10.2009 15:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:49. vlastní (1:1), 57. Sýkora (2:1)
Góly-soupeř:36. Polomský, 78. Pošusta (pk), 88. Mai
Sestava:Jeřábek - Horák, Charvát (K), Busta, Záhorec - Slaboch (86. Průša), Honetschläger, Houška, Buzek - Juckem (69. Giil), Sýkora. Náhradníci: Brabec, Vyšata, Borský Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Krystyník - Holub, Procházka, Šafránek, Christov, Hrdlička (65. Pošusta), Macháček, Severa (55. Režný), Mai, Polomský (K), Semenec.

Litvínov - Fotbalisté FCPK sahali v diviznímu utkání v Litvínově po třech bodech. Ve druhé půli otočili vedení domácího týmu na 2:1 ve svůj prospěch, nakonec však 2:3 prohráli. Litvínov vyrovnal na 2:2 z darovaného pokutového kopu, rozhodující gól pak padl v 88.minutě! Velice důležitým článkem v tomto zápase byli rozhodčí, kteří stáli plně za domácím týmem! Za Kopaninu skóroval Sýkora a jeden gól byl vlastní po rohu.

Běžela 78. minuta, do konce utkání v Litvínově zbývalo 12 minut a domácí zaostávali za hostující Přední Kopaninou o jednu branku. To však záhy neplatilo. Do vápna přiletěl míč, trefil Sýkoru a rozhodčí Chládek nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Všem bylo jasné, že tahle penalta, ta byla darovaná!

Míč si postavil střídající hráč Pošusta, který byl na hřišti teprve třináct minut. Jeřábek směr střely vystihl, sáhl si na míč, ale dostat jej mimo branku nedokázal. Litvínov-FCPK 2:2!!!

Vrchol zmaru pro hosty pak přišel v 88. minutě, kdy Litvínov strhl vedení na svou stranu. Jeřábkem vyražený míč trefil na penaltě stojícího Maie a od jeho kolena se míč odrazil a zapadl do branky. Litvínov-FCPK 3:2!!!

Fotbalisté Kopaniny se tak vrací ze hřiště soupeře opět bez bodu. Prohráli počtvrté o jednu branku!

Přitom v Litvínově odehráli na těžkém terénu dobrý zápas. Dokázali otočit nepříznivý poločasový stav 0:1 dvěma góly ve svůj prospěch, pak však o vedení přišli, nakonec i o remízu. Bohužel to nebylo pouze sportovní kvalitou soupeře. Trojice rozhodčích od úvodních minut nastolila evidentně přísnější trend na hostující tým, který se začal ještě stupňovat po nečekaném obratu skóre ve prospěch Kopaniny. Nakonec tedy body zůstaly doma, všichni spokojeni...!

Jak šly minuty:
-úvodní nápor Litvínova, několik rohů a standardních situací;
6.minuta - náznak brejku Slabocha, obrana včas uhasila;
11.minuta - Slaboch vysunal Juckema, jeho přihrávku zblokoval obránce na roh. Vzápětí druhý roh, Horák však hlavičkoval vedle;
17.minuta - Buzek střílí z dálky těsně vedle;
21.minuta - Horák odhlavičkoval roh k Maiovi a jeho prudká střela z voleje těsně vedle;
36.minuta - kapitán Litvínova Polomský hlavou po centru Semence posílá domácí tým do vedení 1:0;

POLOČAS KONČÍ 1:0 PRO LITVÍNOV

47.minuta - Mai střílí z dálky po rohu, střela olízla břevno;
49.minuta - Juckem zahrává rohový kop, po kterém si Šafránek dává vlastní gól a Přední Kopanina vyrovnává skóre na 1:1;
57.minuta - obrat ve skóre dokonán. Poprvé v základní sestavě hrající Slaboch centruje z pravé strany přesně na Sýkoru, který svým třetím gólem v divizi posílá Kopaninu do vedení 2:1;
67.minuta - Semenec trefuje břevno z trestného kopu ze 20-ti metrů;
71.minuta - podruhé v utkání střílí pěkně Buzek, ale jeho střela míří těsně nad;
78.minuta - rozhodčí Chládek daruje pokutový kop domácímu týmu po údajné hraním rukou Sýkory. Střídající Pošusta z něj vyrovnává na 2:2;
88.minuta - vítězná branka domácího Litvínova. Jeřábek vyráží míč, který trefuje Maie a od jeho kolene se míč vrací zpět do branky. Litvínov touto brankou poráží FCPK 3:2.

KONEC ZÁPASU 3:2 PRO LITVÍNOV

Rozhodčí:Chládek - Melničuk, Hrabovský
Delegát:Čechmánek
Žluté karty:Horák, Charvát, Houška, Sýkora
Hřiště:Litvínov