Fotbalisté FCPK prohráli derby s Admirou, přestože měli soupeře na "lopatě"

Datum a čas:03.10.2009 16:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:12. Charvát (1:0)
Góly-soupeř:82. Kejha (1:1), 84. Mičko (1:2)
Sestava:Jeřábek - Brabec, Šafr, Charvát (K) - Gerstner (82. Průša), Hašek, Houška, Buzek - Strnadel - Sýkora (77. Honetschläger), Giil. Trenér Mejdr.
Sestava-soupeř:Michal - Mamurov, Vosický, Martinic, Paťha - Jehlička, Šimáček (62. Kejha), Kocinger (46. Krulich), Sirový (75. Kurek) - Majer, Mičko. Trenér Jeřábek.

Přední Kopanina - Útočný tandem Strnadel - Giil oprášil trenér FCPK Pavel Mejdr před utkáním s Admirou a k nim přidal dalšího forvarda Sýkoru. Plán byl jasný: překvapit soupeře a ofenzívou rychle rozhodnout důležitý zápas. Domácí střelci však selhali. Kopanina odehrála skvělou první půli, ale neproměnila pět tutových šancí. Ujala se jen dalekonosná střela Charváta. Po přestávce aktivita domácích uvadla a pomsta soupeře byla hodně krutá. Dvěma góly v poslední desetiminutovce Admira získala tři body, přitom v půli byla na odpis!

Domácí Kopanině sázka na tři útočníky v sestavě vyšla. Od počátku byla lepší a v prvním poločase si vytvořila velké množství šancí. Obléhání branky Admiry začal Giil, jehož pohotovou střelu brankář Michal vyrazil. Po chvíli se k zakončení hlavou dostal nevysoký záložník Buzek, který trefil jen gólmana a následný závar gólem neskončil.

Když to nešlo zblízka, vyzkoušel Charvát střelu z dálky a byl do dobrý nápad: kopaninský kapitán se uvolnil na levé straně, udělal pár kroků směrem k brance a ze třiceti metrů vypálil. Míč zapadl krásně k pravé tyči, nádherná rána! FCPK GÓL - 1:0!

A tlak pokračoval. Strnadel střílel slabě doprostřed, po rychlé akci Giila s Gerstnerem se neohroženě dral do zakončení Buzek, ale vybojoval jen rohový kop. V další šanci zaváhal Strnadel, který si po krásném pasu Haška chtěl přehodit brankáře, aby pálil do prázdné branky, jenže Michal jeho úmysl vystihl.

Admira se do první šance dostala až ve 21. minutě: Majer ale po centru z levé strany střílel na zadní tyči slabě. O dost nebezpečněji už vypadala situace ze 22. minuty, kdy jinak bezchybný gólman Jeřábek podběhnul centr po rohu a Mičko u zadní tyče dopravil míč do sítě. Radost hostů ale netrvala dlouho, protože rozhodčí Dobrý odhalil, že to bylo za pomocí ruky, a tak gól neplatil a Mičko dostal žlutou kartu.

Tuhle dvouminutovku tedy Kopanina přežila bez úhony a zase se cpala do útoku. Charvát se prosadil hlavou po rohu Giila, jenže jeho koníček přeskočil branku. Po dalším centru aktivního Giila ukopl gólman Michal míč v poslední chvíli před Buzkem. A do třetice a akci Giil: svůj sólový nájezd zprava zakončil střelou vedle branky. Diváci už míč viděli v síti, tohle bylo o centimetry.

Hosté se do útoku moc nedostali, jediným nebezpečím před ochodem do kabin byla rána Mamurova ze třiceti metrů, kterou Jeřábek pro jistotu vyboxoval před sebe.

Kopanina zakončila výborný poločas třemi šancemi, ovšem žádná neskočila v brance. Z čáry vykopl ránu Buzka Martinic, vtipný pokus Giila z přímého kopu vytěsnil u tyče gólman Michal, Charvátova hlavička z výborné pozice těsně přeletěla břevno. Admira mohla být ráda, že první poločas přežila jen s jednou obdrženou brankou.

Proto do druhého poločasu vystřídala, změnila rozestavení hráčů, ale dlouho jí to moc nepomáhalo. Začala sice pokusem Sirového z levé strany, který skončil vedle, ale to bylo na dlouhou dobu vše.

Kopanina dál útočila. V dobré šanci volil Giil místo přihrávky Strnadelovi střelu, ale ta nebyla příliš nebezpečná. Pak se Strnadel dožadoval odpískání penalty po střetu s obráncem v pokutovém území po autu. Následovaly dvě rány Sýkory: jedna šla křížem mimo, druhu po výborné akci Giila doprostřed.

V tuhle chvíli by těžko někdo vsadil na to, že Admira dokáže zápas otočit.
Jenže stalo se. Bohužel. V černé dvouminutovce hosté dvěma góly zápas zvrátili ve svůj prospěch.

Nejdřív po rohovém kopu a špatném obsazení hráčů střílel střídající Kejha po přihrávce Martinice do prázdné branky. Admira GÓL - 1:1!

Než se domácí ze šoku oklepali, utekl Kejha po levé straně, odcentroval na Mička, před nímž stála už jen prázdná branka, do níž míč pohodlně trknul. Admira GÓL - 1:2!

Přesto se ještě Kopanina dokázala zvednout a v závěru se hnala aspoň za vyrovnáním. Minimálně to si zaloužila. Jenže Admiru podržel výborným zákrokem brankář Michal, který vyrazil hodně nebezpečnou hlavičku střídajícího Honetschlägera, Charvát svůj hlavičkový pokus mezi tyče nenasměroval.

Další šance už si domácí nevytvořili, jen závar v poslední minutě nastaveného času, z kterého nic nebylo.

I takové zápasy jsou. Kopanina na celkový počet střel vyhrála 20:5, přesto odešla poražená.
Rozhodčí:Dobrý - Fišer, Váňa
Delegát:Stančík
Žluté karty:Honetschläger - Mičko, Vosický, Kejhra, Mamurov