Kopanina vyhrála v Chodově. První body venku vystřelili Giil a Gerstner!

Datum a čas:12.09.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:56. Giil (0:1), 84. Gerstner (1:2)
Góly-soupeř:75. Správka (1:1)
Sestava:Jeřábek - Busta, Charvát (K), Beneš, Záhorec (30. Juckem) - Vyšata (70. Gerstner), Honetschläger, Houška, Buzek - Giil (82. Sýkora), Horák. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Pelech - Dušek (66. Krupička), Širochman, Joza, Vondráček - Mašek, Nezval (46. Svůra), Kaňok, Zucker - Správka (K), Chlup (66. Kinkal). Trenér: Jiří Schweiner

Chodov - Přední Kopanina se v divizi raduje z prvního vítězství na hřišti soupeře. V 6. kole se představila v Chodově u Karlových Varů a získala tři body po výhře 2:1. Po bezbrankovém poločase šla Kopanina do vedení po nádherné brance Giila, ale pak byl vyloučen obránce Busta a z následné standardní situace soupeř srovnal. V té chvíli by na hosty málokdo vsadil, ovšem modročervení ukázali srdce na správném místě a strhli výhru na svou stranu. Střídající Sýkora vysunul Gerstnera a ten po kličce stoperovi poslal pod břevno domácí branky vítěznou trefu!

Aktivněji ovšem začali domácí. Po chybné rozehrávce kapitána Charváta se na branku Jeřábka řítil chodovský kapitán Správka, ale ze strany pálil jen do boční sítě.

Chodov měl před zápasem pouze tři body a krčil se na posledním místě tabulky. Proto na Kopaninu nastoupil hodně zostra, chtěl urvat vítězství a byl nadále aktivní, jenže Zucker napálil z vápna odražený míč hodně vysoko nad branku.

Kopanina poprvé zahrozila v 16. minutě: Buzek se v situaci dva na jednoho rozhodl pro střelu, ale svou slabší levačkou brankáře Pelecha moc nevystrašil.

A další šance přicházely, střídaly se na obou stranách.

17. minuta: Správka se opět prodral do výhodné pozice, opět ale střílel vedle. Po chvíli ho těsně před zakončením sólového nájezdu odzbrojil Charvát.

19. minuta: Záhorec křížným pasem našel Horáka, ten si míč výborně zpracoval, levačkou vystřelil na vzdálenější tyč, jenže těsně minul. Fanoušci Kopaniny na tribuně už slavili gól. Tohle bylo o fous.

29. minuta: Bek Busta se nedohodnul s brankářem Jeřábkem a míč, který se povaloval před prázdnou brankou Kopaniny, ukopl v poslední chvíli na roh stoper Beneš. Po rohu se hlavou prosadil vysoký Správka, ale Jeřábek byl připravený.

33. minuta: Busta vyhlavičkoval z prázdné branky hlavičkový pokus domácích, následný pokus už kryl Jeřábek.

35. minuta: Buzek další přečíslení vyřešil opět střelou levou nohou a opět neuspěl.

39. minuta: Jeřábek vzal útočníkovi Chodova šanci neohroženým skokem pod jeho
nohy.

Poločas nabitý šancemi skončil. A Kopanina mohla být ráda, že na ukazateli skóre svítil pořád nerozhodný stav 0:0.

To však brzy změnil norský útočník Oivind Giil, který spustil modrobílou euforii v 56. minutě. Sprintující Buzek výtečně zpracoval těžký míč, potáhl ho po levé straně a v ideální chvíli ho přihrál pod sebe 38letému Giilovi. Ten se zachoval jako správný mazák - podíval se, kde stojí brankář a placírkou poslal míč suverénně k tyči. FCPK GÓL - 0:1!

Šancí na obou stranách ubylo, Kopanina v pohodě hlídala jednogólový náskok, ale čtvrt hodiny před koncem o něj přišla. Busta nejdřív za polovinou hřiště zastavil brejk Chodova a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Než stačil dojít do kabin, bylo vyrovnáno. Domácí po jeho faulu rozehráli přímý kop a Správka tentokrát hlavou mířil k tyči přesně. Chodov GÓL - 1:1!

V tu chvíli to s hosty nevypadalo dobře. Charvát zblokoval průnik agilního Zuckera, po následném rohu Jeřábek kryl nepříjemnou tečovanou ránu.

A pak to přišlo. Souhra dvou střídajících hráčů přinesla Kopanině vítězný gól.
Sýkora ideálně vysunul Gerstnera, ten si pohrál se stoperem, kterého potupil jesličkami, následovala tvrdá rána levačkou pod břenvno. FCPK GÓL - 1:2!

Do konce zbývalo šest minut a domácí se hnali za vyrovnáním. Do šance se ale nedostávali. Definitivně mohl na druhé straně rozhodnout Juckem, jenže v tísni střílel jen do boční sítě.

Rozhodčí avizoval tříminutové nastavení, které sice vypršelo, přesto ještě Chodov nechal vhodit dlouhý aut a infarktový závěr přežila Kopanina s velkým štěstím: v čase 93:20 vyhlavičkoval Honetschläger míč mířící do opuštěné branky.
Konec. Kopanina vydřela první body zvenku a veze důležité vítězství!

Rozhodčí:Král - Vitner, Duchoň
Delegát:Kopřiva
Žluté karty:Zucker, Nezval, Svůra - Busta, Houška.
Červené karty:75. Busta (FCPK)
Hřiště:S.Chodov
FCPK TV:X-ndBGN9zAA

Fotograf:Ladislav Pilař