Důležité body v divizi s Vilémovem. Vítěznou branku připravil Martin Hašek.

Datum a čas:05.09.2009 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:42. Vyšata (1:0)
Góly-soupeř:-
Sestava:Jeřábek - Busta, Charvát (K), Houška, Šafr - Vyšata, Hašek, Honetschläger, Buzek (90. Gerstner) - Horák, Juckem (61. Giil). Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Loos - Uka, Léhrl (46. Čuda), Vlk, Greňo, Nagy, Buryánek, Špinka, Jagr, Kurel (81. Zelinger), Kopřiva. Trenér: Suchomel

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK mají v divizi další cenný skalp. Po výhře s rezervou Mostu porazili tentokráte v 5. kole čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže Stap-Tratec Vilémov 1:0. Důležité vítězství zajistil svou první brankou sezóny Roman Vyšata, kterému míč před branku parádně naservíroval Martin Hašek. Při absenci zraněných útočníků Sedláčka a Sýkory poslal trenér Mejdr ve druhé půli do hry i kopaninskou legendu norského útočníka Oivinda Giila. Ten trefil břevno.

Oba týmy na tom byly před utkáním stejně. Čtyři body nasbírané body a jedenácté, respektive dvanácté místo v tabulce.

V souboji dvou nováčků letošního ročníku divize Kopanina poprvé zahrozila ve 4. minutě. Trestný kop Juckema našel hlavu Honetschlagera, ale ten bohužel v záklonu poslal míč nad branku Vilémova.

Ve 24. minutě přišla největší šance hostů v první půli. Obrana Kopaniny odvrátila centr z pravé strany jen ke Kopřivovi, tomu sice rána nesedla ale následná střela Buryánka letěla jen těsně vedle pravé tyče Jeřábkovy branky.

Další možností Vilémova byl trestný kop Kopřivy ve 28. minutě. Postrádal však razanci a Jeřábek si s ním hravě poradil.

Gólman Kopaniny trochu zaváhal ve 41. minutě. Váhal dlouho s odkopem a mohl mít štěstí, že dobíhajícího Léhrla nastřelil tak šikovně, že míč skončil v autu mimo branku.

Hrálo se v nevlídných podmínkách. Bylo poměrně chladno a hlavně foukal silný vítr, se kterým měli problém oba kolektivy.

Rozhodující moment zápasu přišel tři minuty před poločasovou přestávkou. Kopaňáci vyhráli tři souboje v řadě ve středu pole, míč se od Horáka dostal k Haškovi, ten zatáhl k brankové čáře a po jeho zpětné přihrávce Vyšata rozjásal domácí fanoušky. FCPK - Vilémov 1:0!!!

Takový byl poločas. V jeho průběhu se losovala tombola a také se předávala cena pro nejlepšího střelce FCPK loňské sezóny napříč všemi kategoriemi. Zvítězil Alex Čejka, 120 branek, z toho 40 v mistrovských zápasech.

Druhá půle začala obrovskou šancí Vilémova. Nedůraz ve středu pole vyústil v samostatný nájezd Kurela, toho však výtečně vychytal Jeřábek. Byla to poslední nebezpečná šance Vilémova v tomto utkání.

Naopak rušno začalo být a až do konce utkání bylo před brankou hostů. V 53. minutě se ocitl na výletě v soupeřově šestnáctce obránce Busta a jeho rána byla ztečovaná na roh.

Poslední půlhodinu byl téměř u všeho nebezpečného na domácí straně střídající Oivind Giil. Norský střelec nahradil v 61. minutě Juckema a ukázal, že ani v osmatřiceti nepatří do starého železa.

Hned jeho první kontakt s míčem skončil centrem do vyložené brankové příležitosti na Michala Buzka, který však Loose nepřekonal.

Přestože Vilémov má ve znaku medvěda, v 70. minutě sehrál důležitou roli Vlk, přesněji řečeno David Vlk, hráč Vilémova. Ve strkanici s Horákem si počínal až příliš aktivně a byl vyloučen. Z toho plynoucí trestný kop si postavil Giil a trefil břevno!

V 78. minutě si chtěl Busta narazit s Giilem, vyšlo mu to však překvapivě i s hostujícím bekem Čudou a následný volej Loos vyrážel s velkým úsilím na roh.

V 79. minutě potěšila diváky krásná akce v podání dvojice Hašek – Giil. Několikrát si vyměnili míč a dostali se až před branku Vilémova. Tam bohužel ztroskotali na brankáři Loosovi.

Kopanina soupeře mačkala dál. Horák po rohu Giila nedokázal přesně zamířit a jeho hlavička šla nad branku.

V 82. minutě už se Horák trefil, ale radost z pěkného gólu mu sebral praporek pomezního rozhodčího Janocha.

Zápas uzavřela střela Giila po rozehrané standardce Martina Haška. Přestože ani tato akce brankou neskončila, na vítězství Přední Kopaniny to už nemohlo nic změnit. Kopanina vyhrála podruhé doma a celkově má po pěti kolech sedm bodů.
Rozhodčí:Kubec - Janoch, Mokrusch