Kopanina v Chomutově sahala po bodu. Prohrála však brankou z pokutového kopu!

Datum a čas:29.08.2009 10:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:54. Sýkora (1:1)
Góly-soupeř:19. Rusetski (1:0), 76. Strouhal z penalty (2:1)
Sestava:Jeřábek - Busta, Beneš, Šafr, Horák - Houška, Honetschläger, Vyšata (84. Gerstner), Buzek (K) - Juckem, Sýkora (79. Záhorec). Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Zaťko - Vait, Moravec, Jamrich, Šebek (K) - Ilavskij, Danoski, Strouhal, Heier - Rusetski, Da Silva. Trenér: Jiří Černý

Chomutov - Fotbalisté FCPK ani na druhý pokus nevezou z venku žádné body. V Chomutově sice vstřelili svůj premiérový gól na hřišti soupeře, ale nakonec domácím podlehli 1:2. Po prohraném poločase Kopanina vlétla do druhé půle s výraznou převahou, kterou korunoval v 54. minutě Sýkora vyrovnávací brankou. Chomutov však nakonec utkání zlomil ve svůj prospěch. V 76. minutě proměnil Strouhal pokutový kop.

Kopanina šla v Chomutově se dvěma změnami v sestavě. Chyběl kapitán Charvát a zraněný Sedláček. Místo nich šli poprvé v této sezóně od první minuty Vyšata a Beneš.

A právě Vyšata se hned v úvodu dostal do slibné pozice, ale ve 3. minutě nedokázal na dlouhou nohu před Zaťkem lépe zakončit. Míč šel mimo.

V 10. minutě nevypadal dobře po špatném dopadu v souboji Šafr, ale po krátkém ošetření se vrátil do hry.

Chomutov hrozil v první půli díky dvěma cizincům v útoku. Rusetski a černý Da Silva dělali vítr v kopaninské obraně. Da Silva pláchnul v 16. minutě Šafrovi po levém křídle, naštěstí centr zblokoval Beneš. V 18. minutě pak Rusetskiho pokus zlikvidoval Jeřábek.

Napodruhé se však už Rusetski nemýlil. V 19. minutě dostal až příliš prostoru, vtrhnul do vápna a bombou napříč celou brankou překonal Jeřábka. Chomutov-FCPK 1:0!!!

Spíše symbolické pak byly další pokusy Da Silvy a Rusetskiho ve 20. a 25. minutě. To Juckemova střela po sklepnutí Sýkory byla razantnější, ale mířila je doprostřed branky.

Ve 36. minutě Heier jen slabě zakončil do rukou Jeřábka a závěr první půle už patřil hostům z Přední Kopaniny.

Ve 39. minutě Horák pěkně zpracoval na prsa dlouhý míč, obhazoval si beka a ten zahrál ve vápně rukou. Rozhodčí Melničuk však ukázal hrajte dál.

Ve 40. minutě se elegantně prosmýkl mezi beky Juckem, jeho centr před branku odvrátil Jamrich. Minutu před půli pak přišel velký závar před brankou Chomutova, ale ani na několik pokusů Kopaňáci míč do sítě domácích nepropasírovali.

Tlak hostů neuspala ani přestávka. Naopak do druhé půle šla Kopanina ještě aktivněji, než končila poločas první.

Ve 48. minutě napálil z dálky odražený míč Sýkora, ale jeho chvíle slávy teprve měla přijít.

Modročervení hráli aktivně, napadali soupeře a tlačili se do vyrovnání. V 51. minutě vybojoval ve vápně pozici pro Buzka Horák, ale kopaninský kapitán z výborné pozice přestřelil! O chvilku později (54. minuta) se dostal před gólmana Chomutova naopak Horák, ale Zeťko míč vytáhl nad břevno. Následný roh však už spustil kopaninskou radost!

Juckem jej dobře zahrál, hráči FCPK byli ve vápně důraznější a nejlépe se nakonec orientoval Sýkora, který po přiťuknutí míče Vyšatou napálil míč k pravé tyči. Chomutov-FCPK 1:1!!!

Střelec první branky na hřištích soupeřů mohl přidat vzápětí druhou. Juckem rychle vhodil aut na půlce hřiště za obranu na Sýkoru, ten však nabídnutou možnost nevyužil. Ani nevystřelil, ani neposunul na nabíhajícího Vyšatu.

Psychickou výhodu plynoucí z převahy a vstřelené branky však hráči FCPK dokázali záhy ztratit. Ustoupili od aktivity a nechali zkoprnělý Chomutov dostat se zpátky do hry. A domácí hráči nelenili. Díky dobře hrajícímu Da Silvovi a střídajícímu Hornovi se začali dostávat na dostřel Jeřábkovy branky.

Během krátkého úseku kopali sedm rohových kopů, Kopanina se dostala pod tlak. Pomohl i rozhodčí Melničuk, například vymyšleným faulem Beneše, po kterém Šebek z trestného kopu jen těsně minul tyč.

Rozhodující moment padl v 76. minutě. Po vyšachování obrany na pravé straně přišel míč do vápna na Da Silvu, ten se obtočil okolo Busty a hostující bek ho poslal k zemi. Pokutový kop!!! Míč si postavil Strouhal a poslal jej na opačnou stranu než skočil Jeřábek. Chomutov-FCPK 2:1!!!

Na branku reagoval trenér Mejdr, poslal do hry Záhorce na beka a Horáka posunul do útoku. Ofenzivu pak podpořil i čerstvým Gerstnerem.

V nervózním závěru a nastavených třech minutách tekly nervy. Gólman Chomutova dostal žlutou kartu za zdržování, Danoski se bezdůvodně skácel k zemi a po dlouhém ošetřování se vzápětí hlásil o možnost vrátit se zpoza lajny do hry. Chomutov bojoval o tři body jak to šlo.

Kopanina v závěru dvakrát vypálila na branku soupeře. Ale Gerstnerův pokus ani Juckemova rána branku netrefila. Největší vzrušení pak přinesla situace, kdy Gerstner se ocitl sám před brankářem Zaťkem a byl faulován. Jasný pokutový kop však již předtím zhatil praporek pomezního Bacíka, který k velké nelibosti hostů signalizoval ofsajd.
Rozhodčí:Melničuk - Hrabovský, Bacík
Delegát:Kotalík
Žluté karty:Danoski, Rusetski, Zaťko - Busta, Buzek, Beneš, Honetschläger
Hřiště:Chomutov