Kopanina už se radovala ze tří bodů, Čelákovice však v nastavení vyrovnaly

Datum a čas:08.08.2009 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:6. Honetschläger (1:0)
Góly-soupeř:90.+3 Dalekorej (1:1)
Sestava:Jeřábek - Busta (62. Beneš), Charvát (K), Šafr, Záhorec - Horák (84. Vyšata), Honetschläger, Houška, Buzek - Sýkora, Juckem (90. Průša). Na střídání připraveni: Kratochvíl, Borský. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Hofta - Jeník (85. Kejmar), Flekač, Homola, Kubeš - Hakl, Dalekorej, Jelínek, Havlát - Matějka (46. Reichert), Matoušek. Na střídání připraveni: Bílý, Pavel Bařina, Petr Bařina. Trenér: Michal Petrouš

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK sahali v divizní premiéře po prvním vítězství. Díky gólu Honetschlägera v 6. minutě vedli celý zápas nad Čelákovicemi 1:0, ale ve 3. minutě nastaveného času soupeř po rohu vyrovnal! Kopanina měla v průběhu utkání další šance náskok pojistit, bohužel se to nepodařilo a v úplném závěru přišel krutý trest. Po vyrovnávací brance se rozehrálo a pískal se konec!

Přitom všechno začalo pro domácí tak slibně. Už v 6. minutě se po rohovém kopu odrazil míč ke kapitánovi Charvátovi, který vypálil po zemi k pravé tyči. Brankář Hofta stačil míč vytěsnit, ale jen k nohám Honetschlägera, který ho zblízka bez obtíží dopravil do sítě. FCPK GÓL 1:0!!!

Lepší začátek si Kopanina v divizi nemohla přát.

Ale už za chvíli přišlo velké varování od Čelákovic: útočník Matějka se z pravého křídla řítil sám na brankáře Jeřábka, kterého chtěl přehodit, ale pokus o dloubák mu vůbec nevyšel a míč odevzdal připravenému gólmanovi do náruče. Kdyby Matějka přihrál vedle sebe, dával by jeho spoluhráč Dalekorej gól do prázdné branky.

Tuhle šanci tedy Kopanina přečkala a hned z protiútoku mohla zvýšit vedení. Juckem krásně vysunul Buzka po přiklepnutí Sýkory, ale domácímu záložníkovi, jehož tísnil obránce, míč odskočil a rána mu nesedla ideálně.

Na Kopanině se hrál svižný fotbal. Houška pálil vedle, Honetschläger mířil přesněji, ale jeho nepříjemnou ránu z 20 metrů, která ve vzduchu „zaplavala“ Hofta zkrotil.
Ale i hosté hrozili. Nejvíc malý štírek Dalekorej, který krásným centrem našel stopera Homolu, ale ten hlavičkoval v dobré pozici nad branku.

Stejně dopadl na druhé straně Charvát, jehož nikdo neobsadil při rohovém kopu, jenže kopaninský kapitán těsně přestřelil. Velká škoda!

První poločas tedy skončil velkou šancí Kopaniny, stejně pak začal i ten druhý, když se Horák ocitnul v dobré palebné pozici na hranici pokutového území, ale míč trefil špatně.

Nováček divize chtěl přidat gólovou pojistku, tlačil se do zakončení, na střely vyhrál 16:5, ale do branky už žádnou neprocpal. Zkoušel to nohou Busta poté, co si elegantně obhodil obránce, i Beneš, který promarnil výbornou šanci skórovat hlavou. Parádní centr Juckema ale sám před brankářem vůbec netrefil.

Stejně tak se vůbec nepovedl odkop brankářovi Jeřábkovi, po němž se něj řítil osamocený Dalekorej, ale gólman svou předchozí chybu napravil a neohroženým skokem pod nohy sebral záložníkovi hostů velkou šanci ke skórování.

A šlo se do finiše.

Charvát se opět prosadil po standardní situaci, jenže jeho halfvolej šel nad branku.

Rozhodčí avizoval, že nastaví dvě minuty. Ač už tento přidaný čas vypršel, dostali hosté možnost zahrávat poslední rohový kop. Nepovedený centr prošel houštinou těl až k osamocenému Dalekorejovi, který ho pohodlně dokleplnul do prázdné branky v čase 92:15. Čelákovice GÓL 1:1!!!