SC Olympia Radotín 3-1FCPK
 Kopanina finále Teskahor Poháru PFS hrát nebude. Vypadla v semifinále s Radotínem.

Datum a čas:20.05.2009 18:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:2. Juckem z pen. (0:1)
Góly-soupeř:5. Hurych (1:1), 37. Dlouhý (2:1), 87. Dlouhý (3:1)
Sestava:Drahorád - Brabec, Charvát (K), Honetschläger (72. Leubner), Tyxa - Kratochvíl, Houška, Juckem (61. Gerstner), Průša - Strnadel, Horák. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Králíček - Baroch, Bezděk, Toman, Tyburec, Dlouhý, Pleyer, Bouška, Huráb (K, 90. Hřebík), Brych (88. Klabík), Stejskal (71. Hanka). Trenér: Richard Bogdanov

Radotín (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny končí své učinkování v Teskahor Poháru PFS v semifinále. Po bezkrevném výkonu prohráli zaslouženě v Radotíně s domácím týmem 1:3 a do finále jde soupeř. Kopanina šla rychle do vedení z penalty Juckema, Radotín stejně rychle vyrovnal. Vše pak zlomily dvě branky futsalisty Dlouhého. Zkázu FCPK dokonalo vyloučení Kratochvíla, který v 65. minutě zbytečně poslal svůj tým do deseti.

Tak tohle se nepovedlo. Dvojnásobný vítěz Poháru Pražského fotbalového svazu, Přední Kopanina, si potřetí na pohárovou trofej nesáhne. Alespoň ne v této sezóně. Rozhodlo o tom středeční semifinále v Radotíně. V něm byl jasně lepší domácí tým, který Kopaninu porazil 3:1.

Fotbalisté FCPK byli stínem v současnosti vedoucího týmu pražského přeboru a na zápas budou chtít určitě co nejrychleji zapomenout. Předvedli odevzdaný výkon, bez nasazení, bojovnosti a fotbalové kvality.

Přitom vše začalo bezvadně. Už ve druhé minutě šel Horák nebojácně za dlouhým míčem do souboje s gólmanem Radotína Králíčkem, který jej při výběhu smetl k zemi. Pokutový kop! K míči se postavil Juckem a s přehledem skóroval - 0:1!

O rychlé vedení však Kopanina přišla záhy. V 5. minutě zahrál Bouška standardní situaci na přední tyč a Hurychovi stačilo jen šikovně tečovat míč za Drahorádova záda - 1:1!

V dalších minutách na hřišti evidentně dominovali domácí. Hráli doma a měli chuť. Dostávali se také do gólových příležitostí, zatímco Kopanina byla ohrožení domácí branky velice vzdálena. Hosté první půli jednoznačně prospali a domácí svou převahu korunovali druhým gólem. Po ztrátě na vlastní půli následoval rychlý pas na Dlouhého, ten se zbavil Brabce a překonal Drahoráda podruhé - Radotín 2:1!

Do druhé půle vstoupila Přední Kopanina viditelně s větším úsilím. Výsledkem patnáctiminutového tlaku ovšem byla jen šance Juckema, kterou však nepřesný rozhodčí Formánek zastavil odpískáním jakéhosi předcházejícího faulu.

Důležitý moment přišel v 65. minutě. To byl podruhé během dvaceti minut druhé půle napomínaný žlutou kartou kopaninský Kratochvíl a musel předčasně pod sprchy.

V deseti hra Kopaniny opět upadla do podprůměru. Radotín byl nadále více nebezpečný a své šance buď neproměnil nebo dobře zasáhl Drahorád. I on však byl krátký na pěkný volej Dlouhého v 87. minutě po rohovém kopu Boušky, který stanovil definitivní podobu skóre na 3:1 pro Radotín.

Přední Kopanina tak v tomto ročníku poháru končí. Postupně přešla přes Střešovice, Uhříněves a Zličín, stop jí vystavil až těsně před branami finále Radotín. Ten se o první místo utká s Libuší, která rozdrtila účastníka 1.A třídy FC Tempo 9:0!

Rozhodčí:Formánek - Klíčman, Havel
Žluté karty:Bouška, Klabík - Houška, Brabec, Kratochvíl, Průša, Leubner
Červené karty:65. Kratochvíl (FCPK)
Hřiště:Radotín