Datum a čas:02.06.2007 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:35. Strnadel
Góly-soupeř:30. vlastní Leubner, 77. Berger z penalty, 85. Šafr
Sestava:Drahorád - Tyxa, Charvát (46. Cigánek), Skočdopole, Leubner - Erber (80. Gregor), Janda, Buzek (K), Vyšata - Slanina (75. Bajar), Strnadel
Sestava-soupeř:Rams - Moravec, Jirásek, Mück, Kunt - Bittengel, Šafr (K), Berger, Fitzel (90. Limburský) - Hrdina (85. Tenkl), Kozák

Praha (cig) – Ve 28. kole pražského přeboru mužů podlehla Přední Kopanina doma Dukle Praha 1:3. Domácí si dali vlastní gól, navíc neproměnili penaltu a přišli už v poločase o zraněného Charváta. Dukla rozhodla dvěma góly v poslední čtvrthodině utkání. Kopanina už čtyři zápasy v řadě doma nevyhrála.

Domácí hráči byli v první půli favoritovi vyrovnaným soupeřem. A měli i šance. Ve dvou byl kapitán mužstva Michal Buzek. Nejprve si zpracoval na velkém vápně míč a z otočky pálil v dobré pozici nad branku. Stejný hráč pak dostal krásně z levé strany míč od Strnadela, z voleje však tentokráte mířil vedle pravé tyče. Tam ještě číhal Slanina, ale ve skluzu už míč do branky neusměrnil.

Do vedení šla Dukla po půlhodině hry. A pro domácí to byl hodně smolný okamžik. Rohový kop Bergera poslal za záda svého gólmana Drahoráda levý obránce Leubner. Jeho hlavička se odrazila od břevna a zapadla za tyč branky – 0:1.

Vedení hostů trvalo pouhých pět minut.

Vzápětí po gólu Dukly se na druhé straně kopala penalta. Vyšata vtrhl nebojácně po pěkné přihrávce Jandy do šestnáctky a byl podražen. Míč si postavil tradiční domácí exekutor Strnadel a v hrobovém tichu plném napětí Ramse v brance Dukly nepřekonal. Ten jeho nepříliš umístěnou střelu vyrazil.

Domácí kanonýr se však ze svého zkratu rychle vzpamatoval a svůj další souboj s Ramsem už vyhrál. Ve 35. minutě vyzrál na ofsajdovou past Dukly, postupoval sám na Ramsem, naznačil střelu a skvěle provedeným blafákem zařídil vyrovnání na 1:1. Byl to 25. gól Bohuslava Strnadel v této sezóně.

To byl poločasový stav. V té chvíli už bylo jasné, že utkání nedohraje Charvát. Kopaninská opora si poranila v první půli kotník. Charváta nahradil Cigánek.

Po přestávce Dukla získávala stále více navrch. Domácí nechávali soupeři stále více prostoru a toho individuality hostů využívali. Najednou bylo mnohem více než v první půli vidět na hřišti Bergera, Šafra i Kozáka.

Kopanina nebyla zabetonovaná ve svém vápně. Sympaticky se snažila dovést zápas do vítězného konce, zejména si vypracovala dost standardních situací. Při nich ale v šestnáctce Dukly nekralovali domácí hlavičkáři, nýbrž skvělý Rams. Ten tentokráte jednoznačně popřel argument, že post brankáře je slabinou Dukly.

Zápas se rozhodl v závěru utkání. V 77. minutě po individuální akci Bergera dostal míč do uličky Fitzel a sám před Drahorádem byl faulován Cigánkem. Nařízenou penaltu proměnil s ledovým klidem Berger. Jeho střela se sotva překulila přes brankovou čáru, ale Drahorád se již předtím vrhnul k druhé tyči.

Domácí v touze vyrovnat otevřeli hru a nestíhali bránit. Šance Kopaniny na dobrý výsledek definitivně zlomil pět minut před koncem kapitán Dukly Šafr. Prošel z levé strany až na velké vápno a do protipohybu Drahoráda po zemi stanovil konečný výsledek na 1:3 z pohledu domácích.

Kopanina již čeká čtyři zápasy na vítězství v domácím prostředí. Dostane ještě jednu šanci tuto špatnou sérii ukončit, to když 16.6. přijede na Kopaninu v posledním kole Meteor. Ještě předtím, tzn. příští týden, mají kopaninští fotbalisté na programu zápas 29. kola v Radotíně.
Rozhodčí:Šimšík - Gotthard, Hlaváč
Delegát:Petřík
Žluté karty:Tyxa, Buzek – Kozák