Remíza starších žáků ve Vršovicích. Soupeř vyrovnával dvě minuty před koncem!

Datum a čas:04.04.2009 11:45  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:Peclinovský (0:1)
Sestava:Fišl – Břečka (65. Pliska D.), Kozlík, Prokosch, Fárka – Schierreich, Přenosil, Stočes (62. Tuleškov), Kolankiewicz (65. Poledník) – Peclinovský, Holeček (50. Matoušek) Trenér: Tomáš Holeček

Vršovice (hol) - Starší žáci na úvod jara sehráli slušný zápas s Vršovicemi a přivážejí si bod po remíze 1:1, když jedinou branku FCPK vstřelil Peclinovský. Proti druhému týmu v tabulce se jedná o velice solidní výsledek. Přední Kopanina dlouho vedla a vítězství přišla dvě minuty před koncem, kdy soupeř vyrovnal.

Začátek zápasu nám vyšel nad očekávání dobře, prvních deset minut jsme domácí prakticky nepustili z obrané poloviny a měli jsme i velké šance - 2x Holeček sám před brankářem – ve 3. minutě mu míč sjel při zakončení pravou nohou (!) (asi se ukvapil) a v 5. minutě brankář reflexivně vykopl nohou míč, který už směřoval kolem něj k přední tyči do branky (vždy po spolupráci a akci Peclinovského).

V 9. minutě vyvrcholil náš nástup – trestný kop skoro od půlící čáry zahrál Kolankiewicz před branku, kde se nejlépe zorientoval Peclinovský, skoro na malém vápně si míč zpracoval na prsou a z otočky trefil horní roh branky – 0:1 pro FCPK.

Až teprve potom se začínali probouzet (i když opravdu jen pomalu) domácí z tohoto úvodního šoku. Postupně začali přebírat iniciativu, ale jejich hra prakticky pokaždé skončila buď nepřesnou přihrávkou v autu nebo na naší velmi dobře hrající defenzivě. Naše mužstvo podnikalo průběžně velmi nebezpečné protiútoky, kterými jsme neustále hrozili domácí brance a vypracovali si i několik slušných příležitostí k ohrožení soupeřovy branky (Peclinovský, Stočes).

V tomto duchu probíhal v podstatě celý zápas, akce domácích končili většinou daleko od naší branky, s výjimkou pouze několika rohových kopů, které ale neznamenaly pro naši branku žádné nebezpečí. Naše nebezpečné útoky, které ve většině případech obstarával aktivní Peclinovský (s občasným přispěním Holečka) vyvrcholily asi deset minut před koncem zápasu krásnou akcí právě agilního Peclinovského, který se hezky uvolnil na levé straně prošel do pokutového a nádherně uvolnil Holečka, který ovšem o pár centimetrů minul zcela odkrytou branku…

A tak se nakonec dočkali domácí, kdy se jim podařilo v 68. minutě z nevinně vypadající akce a po několika soubojích u rohového praporku při zemi zacentrovat před branku a jejich útočník dokázal předskočit obránce a míč tečovat kolem bezmocného Fišla do branky. Byla to bohužel asi jediná velká šance, kterou domácí mužstvo za celý zápas mělo. Naše mužstvo určitě nezklamalo a tak bod z úvodního zápasu jara ze hřiště v tabulce druhých Vršovic je určitě plně zaslouženým úspěchem.

Rozhodčí:Zeller