Martin Hašek rozhodl zápas v Libuši. Kopanina veze těsnou výhru 2:1.

Datum a čas:26.04.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:13. Juckem (0:1), 79. Hašek (1:2)
Góly-soupeř:56. Pavlů (1:1)
Sestava:Borský - Brabec, Beneš (61. Strnadel), Charvát (K), Janda - Buzek, Hašek, Houška, Gerstner (72. Průša) - Juckem (77. Kratochvíl), Horák. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Švec - Dvořák, Maňák, Brabec, Moravec (K, 67. Gutheis), Medek (48. Pavlů), Hruška (77. Tomšů), Kursa, Brandejs, Dlouhý, Beran. Trenér: Zdeněk Hruška.

Libuš (cig) - Fotbalisté FCPK udělali další vítězný zápis. Minule dali pět gólů Uhříněvsi, teď se rvali až do poslední minuty s Libuší a udolali soupeře těsně 2:1. Cenné tři body zajistil vítěznou trefou Martin Hašek, který na jaře nastoupil podruhé a právě včas. Jeho střílený centr do vápna prolétl mezi všemi a zapadl k zadní tyči Švecovy branky.

Do konce soutěže zbývá osm kol a fotbalisté Přední Kopaniny stále vedou o 6 bodů před Duklou B. Platí to i po Libuši, kde Kopanina vydřela výhru 2:1. Soupeři se prali nejen mezi sebou, ale i se silným větrem, který se v neděli přehnal celým Českem.

Zápas byl dramatický. Na vedoucí gól Gartha Juckema Libuš po přestávce odpověděla střídajícím Pavlů. Jedenáct minut před koncem strhl vedení zpět na stranu Kopaniny Martin Hašek. Jeho spoluhráči Charvát a Horák mohli vzápětí ve dvou megašancích skóre pojistit, ale nestalo se. V závěru se tak Kopanina musela bránit náporu Libuše. Ustála ho!

V první půli hrála Libuš po větru a využila ho hned ve 2. minutě Beranem, který po dlouhém autu hlavičkoval těsně mimo. Stejnou zbraň na druhé straně využila i Kopanina. Vhazoval Juckem, prodlužoval Horák a hlavičku Jandy odklízela obrana Libuše z brankové čáry.

Po třinácti minutách přišel první gólový moment. Juckem vypustil svůj projektil ze dvaceti metrů a skóroval. Střela šla doprostřed branky, ale ve větru možná před Švecem zaplavala a zastavila se až v síti. FCPK GÓL 0:1!!!

Obranu Kopaniny větral zejména štírek Beran. Dvakrát se dostal za obranu, která vždy pomeznímu Ulrichovi marně signalizovala ofsajd. Zejména ve 32. minutě to hořelo, ale po kličce do vápna Beran jen trefil bránícího Jandu.

Jednogólový náskok mohl Kopanině pojistit ještě v první půli Horák. Nejlepší jarní střelec FCPK však ve 34. minutě spálil tutovku, kterou mu před branku naservíroval Juckem. Centr přilétl zleva před branku a Horák pálil do oblak.

Půle tak skončila 1:0 pro hosty a ti se těšili, že po přestávce svůj náskok po větru pojistí.

V 55. minutě se o to snažil z trestného kopu Juckem, ale Švec si tentokráte jeho prudkou střelu pohlídal.

Začátek druhého poločasu zastihl několikrát v nedbalkách obranu FCPK. Jednou situaci za minutu dvanáct řešil skluzem Charvát, v 56. minutě však bylo vyrovnáno. Střídající Pavlů se dostal hodně lacino sám před Borského a situaci zvládl skvěle. Po necelé hodině hry to bylo 1:1.

Během třiceti minut druhé půle nastrkali trenéři obou týmů do hry všechny střídající. Hostující kouč Mejdr jednoznačně podpořil ofenzivu. Do hry šel Strnadel, Průša a pak i Kratochvíl.

Zápas rozhodla 79. minuta a standardní situace. Tu rozehrál bravurně Martin Hašek. Poslal míč prudce do vápna z levé strany a přestože bylo vápno plné hráčů, kteří se letící míč snažili zasáhnout, nepovedlo se to nikomu. Gólman Švec mohl těžko reagovat a byla z toho branka. FCPK GÓL 1:2!!!

Libuš po inkasované brance vypadla z role a Kopanina měla tři šance soupeře dorazit.

V 80. minutě byl na výletě kapitán Charvát, narazil si s Buzkem a šel sám na Švece. Snažil se jej obhodit ke vzdálenější tyči, ale míč jí pouze olíznul. V 82. unikl pěkně Strnadel, místo zakončení volil přihrávku před prázdnou branku Horákovi, ale ten ve skluzu dal těsně vedle. V 88. minutě pak Horák volejem jak z kanónu pálil jen těsně nad břevno.

Domácí přežili mečboly soupeře a vrhli všechny síly do závěrečného tlaku. Rozhodčí Záruba nastavil tři minuty a ty se odehrály zejména na polovině Přední Kopaniny. Svůj tým podržel Borský, který v nastavení nohama vyrazil střelu Gutheise. Následný roh, na který šel i gólman Švec, také gólem neskončil.

FSC Libuš - FC Přední Kopanina 1:2 (0:1)!!!
Rozhodčí:Záruba - Šimšík, Ulrich