FCPK4-1Bohemians Praha B
 Kopanina doma úspěšná. V jarní domácí premiéře dala čtyři góly Bohemians B.

Datum a čas:21.03.2009 15:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:49. Horák (1:0), 54. Strnadel (2:0), 64. Strnadel (3:0), 85. Gerstner (4:1)
Góly-soupeř:73. Šebela (3:1)
Sestava:Drahorád - Brabec, Charvát (K), Janda, Gerstner - Vyšata, Buzek, Juckem (75. Průša), Nedvěd (46. Strnadel) - Horák, Slanina (66. Kratochvíl). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Pařízek - Koželuh, Kovařík, Střecha, Demeter, Moudrý, Diarra, Biboko, Háva (49. Douša), Rodr, Šebela. Trenér: Jan Trousil.

Přední Kopanina (cig) - Fotbalisté FCPK zvládli úspěšně jarní domácím premiéru. Před návštěvou kola, za krásného počasí vstřelili čtyři branky rezervě prvoligových Bohemians Praha (4:1)! Přitom v prvním poločase diváci gól neviděli. Do druhé půle nastoupil uzdravený střelec Strnadel a dal dva góly. Další přidali Horák a Gerstner. Hostům byl na začátku druhého poločasu vyloučen gólman Pařízek.

Jasný výsledek, ale těžký zápas. Bohemka přijela s Diarrou, Bibokem a Demeterem, třemi hráči z prvoligového áčka. Kopanina však potvrdila, že na tohoto soupeře umí. Vyhrála s Bohemkou všech posledních osm zápasů při skóre 24:5! Stejně jako na podzim nastřílela do sítě zelenobílých čtyři branky.

V první půli gól nepadl, i když šance byly. Pilnější byla jednoznačně Přední Kopanina. Domácí sice vystrašil Biboko v 6.minutě střelou z otočky, naštěští šla mimo. Pak už se dramatické okamžiky odehrávaly pouze před brankou Pařízka. Ten však vytáhl excelentní zákroky.

Ve 4. minutě vyrazil nad břevno střelu výborně hrajícího Vyšaty, kterému sklepl na vápně Horák. Ve 22. minutě zakombinovali Nedvěd s Gerstnerem a Nedvědově střele se tleskalo na otevřené scéně, Pařízek však vyrazil. Největší šanci pak měl Juckem. V 31. minutě Horák přetáhl centr, ale Vyšata ho z druhé strany vrátil zpátky do vápna, kde si vůbec nikdo nevšímal na malém vápně stojícího Juckema. Tutovou hlavičku však Američanovi opět zlikvidoval Pařízek.

Poločas tedy 0:0.

Jednadvacetiletý gólman Bohemians Pařízek byl důležitou osobou i druhé půle. Ovšem jen velice krátce. Ve 49. pustil laciný gól a vzápětí byl vyloučen.

Jak se to stalo? V poločase trenér Mejdr nahradil Nedvěda Strnadelem a střelec FCPK se brzy ukázal. Ve 49. minutě prodloužil hlavou na branku Buzkem rozehraný trestný kop, kde nedůrazný Pařízek prohrál souboj s Horákem a Kopanina vedla 1:0!!!

Pařízek se tak vehementně domáhal faulu na svou osobu, až ho rozhodčí Kotlár poslal s červenou kartou do kabin a Bohemka šla do deseti. Vzápětí ze vzteku Rodr "přepálil" Vyšatu a mohl být rád, že nešel rovněž do sprch. Jen se zažlutilo.

Náhradní gólman Douša to neměl jednoduché. Vlezl do branky a během patnácti minut ho po dvou skvěle kopnutých standardkách překonal vždy hlavou Strnadel. Dal svůj 18. a 19. gól této sezóny a Kopanina šla do vedení 3:0.

Jasný zápas si domácí málem zkomplikovali. V 73. minutě Šebela po akci Biboka snížil na 1:3 a stejný hráč měl vzápětí dvě dobré šanci přidat další gól. Kopanina na deset minut vypadla z role a mohlo se jí to hrubě nevyplatit. Naštěstí jednou Šebela zkolaboval před prázdnou brankou a podruhé jeho oblouček chytil Drahorád.

Domácí se v závěru vzpamatovali. Uklidňující čtvrtý gól dal Gerstner, kterému po úniku a centru Strnadela z pravé strany předložil míč pěkně střídající Průša. Vzápětí hlavičkoval těsně vedle po pěkné akci Kratochvíl.

Kopanina vyhrála zaslouženě, ale podcenění v závěru by se modročerveným nemělo stát. Domácím úlohu usnadnil svým vyloučením gólman Bohemians Pařízek. Pozitivem je návrat Strnadela, který při svém prvním startu po zranění hned dvakrát skóroval.

JAK ŠLY MINUTY:
4.min. střela Vyšaty po sklepnutí Horáka po dlouhém pasu Juckema;
6.min. Drahorád kryje střelu Biboka po brejku;
13.min. Juckem trestný kop, volný Horák na zadní tyči netrefil;
17.min. Vyšata centr, Horák hlavou vedle;
18.min. největší šance Bohemians, Biboko z otočky vedle po úniku Hávy;
19.min. Charvát hlavou nad po přímém kopu Buzka;
22.min. Nedvěd střela po akci s Gerstnerem, Pařízek vyráží;
23.min. Horák samostatná akce zakončená tvrdou střelou, Pařízek vyboxoval;
27.min. Horák v dobré pozici ve vápně netrefil míč, dobrá hra obránce tělem;
28.min. Slanina nezpracoval dobrý míč Vyšaty, když byl sám uprostřed vápna;
30.min. Drahorád kryl nepříliš tvrdou střelu Biboka;
31.min. obrovská šance FCPK, Juckem, hlavou po centru Vyšaty, Pařízek vyráží.

2.poločas
49.min. Horák gól 1:0, dorazil Strnadelovu hlavičku po přímém kopu Buzka, vyloučení gólmana Bohemians Pařízka;
52.min. ostrý faul Rodra na Vyšatu, žlutá karta;
54.min. Strnadel gól 2:0 po přímém kopu Gerstnera;
58.min. šance Biboko po chybě Jandy;
64.min. Strnadel gól 3:0 po přímém kopu Juckema;
66.min. Vyšata šance po minele Střechy, Douša kryje;
69.min. Gerstner střela vedle po standardní situaci a závaru před brankou Bohemians;
73.min. Šebela gól 1:3 po akci Biboka
75.min. Šebela v jasné šanci netrefuje ve skluzu branku po střele Biboka;
82.min. Šebela šance nepřehodil vybíhajícího Drahoráda;
85.min. Gerstner gól 4:1 po přihrávce Průši a úniku Strnadela po křídle;
88.min. Kratochvíl hlavička těsně mimo po pěkné kombinační akci;
90.min.(+2) Janda volej vedle.

Rozhodčí:Kotlár - Gotthard, Krejčí
Delegát:Ulrich
Žluté karty:Horák - Diarra, Mandík, Rodr
Červené karty:49. Pařízek (Bohemians B)