Tabulka střelců: M-B

SK Tlustice 1-2FCPK B
 Rezerva FCPK vyhrála první přípravný zápas. První gól nového roku dal Michal Rákosník.

Datum a čas:07.02.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK B
Góly:Rákosník M. (0:1), Krulich (0:2)
Góly-soupeř:Bláha (1:2)
Sestava:Dvořák - Rákosník T., Odstrčil, Cigánek, Svoboda - Lenge, Verner, Rákosník M., Makal - Bajar, Matsuo. Na střídačce začali: Krulich, Pitner (střídalo se hokejově) Trenér: Čestmír Odstrčil (hrající)
Sestava-soupeř:Sklenář ( Nachtman) - Souček, Mottl, Keckstein, Hasman - Turek (Donič), Linhart, Ungr P., Jelen (Ernest) - Bláha, Dolínek. Trenér: Miroslav Mojžíš

Jinonice (jab) - První přípravné utkání rezervy Přední Kopaniny v novém roce skončilo vítězstvím. Nad týmem SK Tlustice, účastníkem středočeské 2.třídy, zvítězili modročervení 2:1. Úspěšnými střelci byli Michal Rákosník a Ladislav Krulich. Premiéru v týmu FCPK B měl japonský fotbalista Hidenari Matsuo.

Pro béčko Přední Kopaniny začíná sezóna až poslední víkend v březnu. Tým od začátku roku dvakrát týdně trénuje a teď odehrál i první přátelské utkání. Soupeřem byl tým SK Tlustice. Se stejným celkem sehrála Kopanina B přátelské utkání i v létě na jeho hřišti. Tehdy zápas skončil bez branek. Tentokráte se hrálo na umělé trávě Motorletu v Jinonicích. Pro oba týmy to bylo první přípravné utkání v novém roce, takže se v začátku spíše rozkoukávaly, ale postupně hra nabírala na obrátkách i kvalitě. Fotbalisté FCPK B nastoupili v kombinované sestavě. Absentovala řada pravidelných opor. Týmu tak vypomohli bývalí hráči FCPK Verner a Svoboda, kteří momentálně oba působí v Rakousku. V brance se při neúčasti gólmanů "profesionálů" vystřídali z pole Dvořák a Bajar. Přední Kopanina si v prvním poločase vybudovala dvoubrankový náskok, který soupeř ve druhé půli jedním gólem korigoval. Tak utkání skončilo. První gól FCPK B zařídil Michal Rákosník. Dostal míč do uličky od Svobody a podél gólmana přesně zakončil. Ukázal tak cestu svým spoluhráčům, kteří již předtím řadu podobných "loženek" spálili. Vyjma střely Vernera. Ta byla hodně povedená, ale skončila na tyči. Druhý gól padl po krásné křídelní akci a opět v ní měl prsty Michal Rákosník. Jeho centr před branku pak důrazem proměnil ve druhý gól Krulich. Tlustice vyrovnala ve druhé půli, když střela z dálky se nešťastně odrazila od břevna do gólmana Bajara a od něj do sítě. Bajar i v první půli Dvořák však svůj tým podrželi. Kuriozitou byla premiéra japonského fotbalisty Hidenari Matsuo. Nový hráč FCPK B se ukázal v dobrém světle, pro tým by měl být přínosem. Hrál v útoku, dostal se do několika dobrých příležitostí, ale proměnil jen jedinou. Bohužel pro ofsajd nebyla branka uznána.
Rozhodčí:Josef Pos