Kopanina se doma dočkala výhry, Strnadel přidal dva "zářezy"

Datum a čas:04.10.2008 10:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:68. z pen. Strnadel (1:0), 83. Strnadel (2:0)
Góly-soupeř:-
Sestava:Drahorád - Žáček, Beneš (84. Slanina), Charvát, Janda - Vyšata (53. Nedvěd), Buzek, Hašek, Gerstner (75. Truhlář) - Strnadel, Horák. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Švec - Maňák, Brabec, Františák, Dvořák, Medek, Brandejs, Nosek, Klíma, Vlček (K), Lakatoš. Trenér: Zdeněk Hruška.

Přední Kopanina (simi) - Domácí Přední Kopanina dokázala konečně ukořistit na svém hřišti všechny tři body v souboji s bodově tápající Libuší v 7. kole pražského přeboru mužů. O oba góly se až ve druhé půli zasloužil kanonýr Bohuslav Strnadel. V této sezóně jich má už 12! Kopanina šla za vítězstvím trpělivě a dočkala se. Mužstvo podalo zodpovědný výkon, pomohl i návrat Martina Haška.

Za příjemného podzimního dopoledne přivítali hráči FCPK na domácím hřišti tým z Libuše. Oproti minulému ročníku přijeli hosté s poměrně obměněným kádrem i s novým kapitánem Janem Vlčkem. V prvních minutách bylo na hráčích FCPK znát, jak moc chtějí vynahradit 2 minulé domácí nezdary. Pustili se do soupeře s vervou. Z úvodního tlaku vyplynul pouze trestný kop Haška, na který si nejvýše vyskočil kapitán Charvát, ale jeho hlavička směřovala nad bránu. Poté se dlouhé minuty nic nedělo, hra byla plná soubojů uprostřed hřiště a gólmani se vcelku nudili. Toho hostujícího vyrušil až v 19. minutě ve stoprocentní šanci Horák. Žáček vyslal na zteč Buzka, ten parádně odcentroval přímo na Horáka, ale bohužel ten, tváří tvář z malého vápna dal pouze balon do náruče Švece. A tak se dál odehrávala bitva o střed hřiště. Drahoráda vyrušily jen 2 nemastné střely přímo do náruče a když rozhodčí Kubíček neuznal po velké šanci Strnadela gól Horákovi pro postavení mimo hru, šlo se do kabin. Do druhé půle domácí povzbuzeni, že neprohrávají o 3 branky v poločase jako v minulých domácích zápasech, na hosty z Libuše opět vlétli. Z toho pramenily 2 střely Strnadela, z čehož ta druhá měla parametry gólové, bohužel Švec zasáhl bezpečně. V 53. minutě se na hřiště dostal uzdravený Nedvěd, který vystřídal na pravém kraji zálohy Vyšatu. FCPK si šel za svým a v 68. minutě se dočkal. Výkop gólmana Švece vrátil z prvního doteku Charvát a vždy připravený Strnadel šel zčistajasna sám na bránu. V okamžiku, kdy chtěl vystřelit, ho jeden z hostujících zadáku stáhl k zemi a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil kdo jiný než Strnadel. GÓL!!! 1:0 Od té chvíle se kopaninští hráči uklidnili a začali hrát svou rychlou kombinační hru. Za tohoto stavu trenér Mejdr poslal na hřiště útočně laděného Truhláře, který pronikal po levé straně do otevřené hostující obrany. Nejprve v 80. minutě po narážečce s Haškem naservíroval Nedvědovi na malé vápno, ale ten uklidnění nepřinesl, dal trestuhodně nad. O 3 minuty se to už povedlo. Truhlář vyhrál běžecký souboj, přihrál Strnadelovi a ten z 10 metrů uklidil nechytatelně k tyči. Tak se i utkání dohrálo. FCPK zaslouženě bere 3 body a dostal na čelo přeborové tabulky. Doufejme, že se tam udrží až do konce soutěže. Příští týden zajíždí FCPK na druhou stranu Prahy, kde se utká z nevyzpytatelným týmem Hájů. KOPANINA DO TOHO!
Rozhodčí:Kubíček - Novotný, David
Delegát:Dlouhý Evžen
Žluté karty:Janda - Klíma