Výhru s Újezdem zařídil Přední Kopanině Janda, v 88. minutě!

Datum a čas:11.05.2008 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:88. Janda (0:1)
Sestava:Králíček - Žáček, Honetschläger, Janda, Tyxa – Truhlář (60. Růžička), Buzek (K), Hašek, Vyšata –Strnadel, Nedvěd Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Bašta – Minář, Zeman, Pichl, Daníček (K), Sochovič (72. Frýda), Kovář, Časko, Škoda, Kohout, Svoboda Trenér: Pavel Loukota

Újezd nad Lesy (cig) – Fotbalisté Přední Kopaniny vezou ve 24. kole pražského přeboru mužů tři body z Újezda nad Lesy. Po vyrovnané první půli přišel drtivý tlak hostů po přestávce a v hektickém závěru vítězná branka stopera Jandy. Kopanina bere zasloužené vítězství a její venkovní šňůra pokračuje. V sobotu hraje derby na Aritmě!

Újezd nad Lesy byl dvě minuty před uplynutím devadesáti minut velmi blízko k remíze. V té chvíli ale kapituloval. Buzek poslal dlouhý míč do vápna, kde se nejlépe orientoval Janda a hlavičkou k tyči gólmana Bašty přibalil svému týmu do tašky tři body. Zaslouženě! Přestože v první půli nebyla převaha favorita znatelná, po přestávce se hrálo na jednu branku. Gólman Bašta předvedl řadu fantastických zákroků. Vychytal třikrát Strnadela, Růžičku, Honetschlägera i Žáčka. Dlouho držel naděje svých spoluhráčů, kteří po přestávce vypadali hodně unaveně. O to větší zklamání na domácí v závěru padlo. Byli tak blízko. Hosté mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve a nemuseli své fanoušky tolik napínat. Zvláště pasáž mezi 65. a 70. minutou připomínala hokejový zámek. Dezorientovaná obrana domácích nestíhala nájezdům modročervených. Ti se tlačili do vápna kudy to bylo možné, ale v posledním momentu je vždy zastavila zeď na brankové čáře: gólman Bašta. Například Strnadel dostal od Buzka fantastický míč do uličky, Bašta jeho první střelu vyrazil, rychle se zvedl a úspěšně zpacifikoval i dorážku kopaninského střelce! Vzápětí se střídající Růžička, který skvěle oživil ofenzivu hostů, uvolnil k brankové čáře, odcentroval a hlavičku Strnadela z malého vápna znovu boxoval Bašta. Kouzelník v domácí brance sice musel vyslechnout posměšné poznámky diváků na své výkopy, které s pravidelností posílal z ruky i ze země do autu, ale vše vynahradil svými zákroky ve vápně. Růžička se na něj řítil z úhlu, ani na dvakrát neskóroval. Když už se zdálo, že Bašta nulu udrží, přišel gól Jandy. S tím nešlo nic dělat. Hlavička zapadla přesně za tyč. S první půlí nebyl hostující trenér Mejdr spokojen. Vyčítal svým svěřencům malé nasazení a slabý důraz v soubojích. Jednou dokonce obrana pustila do obrovské šance Svobodu, ten ale svůj nájezd na Králíčka zakončil střelou mimo branku. Domácí hodně těžili z vyhraných hlavičkových soubojů nestárnoucího Škody. Jak ten přeskákal všechny své soupeře v první půli, to se nevidí. Zkušenost! Po domluvě od trenérů o pauze už Kopanina věděla jak na něj a byl klid. Vývoj zápasu mohla ovlivnit i 30. minuta a velká šance hostujícího Vyšaty. Ten dostal míč od kapitána Buzka, ale tak dlouho si ho rovnal na silnější nohu, až bylo po šanci. Zajímavostí byla účast tří bývalých prvoligových hráčů v zápase. Za domácí kromě Škody hrál ještě bývalý hráč Baníku a Viktorky Žižkov Časko, v záloze Přední Kopaniny celý zápas odehrál Hašek. Hosté už druhý zápas v řadě postrádali Charváta s Horákem, kteří si tímto odstáli trest za osm žlutých karet. Pro čtyři žluté karty v Újezdu chyběl Míra Verner. Všichni už budou proti Aritmě k dispozici. Nováček z Újezda nad Lesy si tak ve své premiérové sezóně v přeboru hned vytvořil dost negativní bilanci s FCPK. Ve dvou zápasech nezískal ani bod, nevstřelil jediný gól a čtyři inkasoval! Kopanina vyhrála šestkrát v řadě a jede k derby na Aritmu. Ta má v posledních dvou týdnech také fazónu jako hrom, šest bodů a skóre 9:0. Derby slibuje napínavou podívanou. Na podzim vyhrála Kopanina 6:0 a Bohuslav Strnadel vstřelil čtyři branky! Hraje se v sobotu 17.5. od 10:15.
Rozhodčí:Gotthard – Vaňkát, Rod
Delegát:Dobšík