Tabulka střelců: M-A

FC Zličín 1-5FCPK
 Pět branek do sítě Zličína posunulo FCPK blíž k druhé Dukle B

Datum a čas:12.04.2008 10:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:45. Strnadel (1:1), 48. Vyšata (1:2), 54. Strnadel (1:3), 77. Strnadel z p.k. (1:4), 85. Buzek (1:5)
Góly-soupeř:38. Sigan (1:0)
Sestava:Králíček – Žáček, Honetschläger, Charvát (K), Janda – Truhlář, Verner (81. Tyxa), Buzek, Vyšata (77. Slanina) – Strnadel, Horák (60. Nedvěd) Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Šokoďko (20. Rosendorf) – Roubíček, Daněk, Byrtus, Skála, Valoušek, Merta, Sigan (K), Zbožínek, Hrechko (75. Klíma), Chrž Trenér: Daniel Drahokoupil

Praha (cig) – Fotbalisté Přední Kopaniny ve 20. kole deklasovali FC Zličín na jeho hřišti 5:1 a z posledních dvou kol mají šest bodů a skóre 9:2! Zličín v utkání vedl, ale FCPK se podařil dokonalý zvrat. Důležitý byl gól do šatny na 1:1. Dal ho Strnadel, který si v zápase připsal hattrick. Kopanina se přiblížila na tři body druhé Dukle B, která jen remizovala.

Šest branek padlo v sobotu ve Zličíně. Z toho pět do domácí sítě. Ještě v první půli to však na debakl Zličína nevypadalo. Zvláště, když ve 38. minutě dal domácí kapitán Sigan vedoucí gól svého týmu. Využil chyby obrany hostů, postupoval s míčem do vápna na Truhláře, udělal mu kličku a svou slabší pravou nohou propálil Králíčka – 1:0. To byl nepříjemný moment pro hostující jedenáctku. Ta vstoupila do zápasu velmi dobře, ale z počátečního tlaku nic nevytěžila. Pak jí navíc přibrzdila situace ze 20. minuty. To se zranil Ukrajinec ve zličínské brance Šokoďko a skoro deset minut se nehrálo. Pro gólmana musela přijet sanita poté, co ve vzdušném souboji s Horákem utrpěl zranění v obličeji. Po ošetření na hrací ploše byl odnesen na nosítkách a do branky šel náhradník Rosendorf. Na studeného gólmana však následující dlouhé minuty nic nešlo. Kopanina vypadla z tempa a do zakončení se vůbec nedostávala. Ani Zličín nebyl nebezpečný, hrálo se ve středu pole. Až přišel vedoucí gól Sigana a ve Zličíně propukla radost. Netrvala však dlouho. Domácí hráči už mysleli na přestávku, když jim čáru přes rozpočet udělal Strnadel. Vyšata pro kopaninského šutéra vybojoval míč, posunul mu jej za vápnem proti noze a Strnadel opět prokázal svou střeleckou genialitu. Levačkou poslal míč technicky a přitom dostatečně razantně přes mírně vysunutého Rosendorfa. Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. Po rozehrání na půlce se pískal poločas. 1:1. Druhá půle pak přinesla šok pro domácí fandy. Jejich tým inkasoval čtyři góly. Za deset minut druhého poločasu to bylo o dvě branky pro hosty a bylo rozhodnuto. Za stavu 1:3 navíc Roubíček neudržel nervy na uzdě, v přerušené hře porazil Charváta a byl vyloučen. V oslabení jednoho muže v poli pak Zličín inkasoval další dvě branky. Pasáž okolo přestávky se FCPK povedla skvěle. Po vyrovnávajícím gólu do šatny, pak přidali hned druhý po nástupu do druhé půle. Strnadel prostrčil ve 48. minutě míč Vyšatovi do uličky a ten nad padajícím Rosendorfem zkušeně poslal Kopaninu do vedení 2:1. O šest minut minut později hosté rozbalili další bonbonek. Verner vyslal do křídla Horáka, ten milimetrově našel ve vápně sprintujícího Strnadela a na utaženou střelu po zemi k tyči byl Rosendorf bezmocný – 1:3. Manko dvou branek bylo pro Zličín smrtící. Situaci ještě zhoršil svou nedisciplinovaností Roubíček. V 66. minutě nastoupil na Charváta se snahou vyříkat si s kopaninským kapitánem předchozí situaci. Charvát skončil na zemi a Roubíček za svou klukovinu šel do sprch. Zličín definitivně vyklidil pole a hosté hrající ve své venkovní žluto-černé kombinaci mohli přidat další branky. A to se jim nakonec podařilo. V 77. minutě završil svůj hattrick Strnadel. Tentokráte z penalty. Verner udělal akci s vysunutým Jandou, ve vápně si obhodil Chrže a ten ho stál k zemi. Strnadel z penalty zvýšil na 4:1. Byl to jeho 25. gól v této sezóně, celkově 105. za FCPK v přeboru a spolehlivě uniká svým soupeřům v čele tabulky střelců celé soutěže. Strnadel dal svůj druhý hattrick v této sezóně, jednou se trefil v jednom zápase dokonce čtyřikrát. Střelecký účet podepsal Michal Buzek nádherným, i když svým dílem šťastným gólem. Centr ze strany na přední tyči líznul levačkou tak šikovně, že míč doplachtil přes celou branku k zadní tyči a od ní se odrazil do branky – 5:1. Vysoké vítězství a velmi slušná hra FCPK jsou příslibem do dalších kol. Potvrdit zlepšenou formu posledních týdnů musí teď hráči potvrdit doma s Uhříněvsí (neděle, 20.4., 10:15).
Rozhodčí:Nykl – Vaňkát, Hurych