Rezerva FCPK dala Střešovicím opět tři góly, ale až ve druhém poločase

Datum a čas:20.04.2008 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:55. Slanina (1:0), 87. Slivenecký (2:0), 89. Slanina (3:0)
Střelci FCPK:Slivenecký Karel (87.),
Sestava:Moravec – Makal, Cigánek (K), Dvořák, Leubner – Stára, Rákosník M., Švarc (60. Slivenecký), Truhlář – Giil, Slanina Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Beer – Hampacher, Hloušek, Zuzák, Kašpar (K), Tymočko, Slabý, Tichý (85. Rot), Maryška (86. Krupička), Vodička (60. Šulc), Chrástek Trenér: Jiří Vajnar

Praha (cig) – Rezerva FCPK se zvítězila v derby! V 17. kole 1.B třídy porazila béčko Střešovic 3:0. Těžký zápas zlomili hráči Přední Kopaniny ve druhé půli, kdy vsítili všechny tři góly. Dvakrát se trefil Slanina, jednou Slivenecký. Kopanina B nadále vede tabulku, ovšem stále jen s minimálním náskokem tří bodů. Navíc teď jí čeká skvělé Fórum Ukrajinců.

Fotbalisté Přední Kopaniny B na jaře z pěti zápasů čtyři vyhráli. Poslední mač se Střešovicemi však opět ukázal, že každý zápas je nesmírně náročný a žádný soupeř se skvělé bilance FCPK nelekne. Střešovice patří do spodku tabulky, ale proti FCPK B předvedly nebojácný výkon. Na těžkém vodou nasáklém a místy rozbahněném terénu byly v první půli dokonce lepší. Lépe se pohybovaly, dařila se jim kombinace. Do šancí se však nedostávaly. Domácí úvodní pětačtyřicetiminutovku odehráli vlažně. Nedostali se do tempa, prohrávali souboje. Šance si nevypracovali. Pěknou střelou z dálky zahrozil Giil, gólovou přihrávku stejného hráče na Truhláře v poslední chvíli vypíchl obránce Střešovic. To druhá půle byla ze strany domácích podstatně lepší. Rozběhali se, přetlačili soupeře ve středu pole a dopracovali se k zaslouženému vítězství. Dali tři branky, stejně jako na podzim ve Střešovicích. Tam zvládli skvěle první půli (3:0), ale po přestávce měli co dělat aby náskok udrželi (3:2). Se Střešovicemi má tedy Kopanina tuto sezónu bilanci stoprocentní! Na domácí půdě se nakonec žádné drama nekonalo. V 52. minutě sice Švarc přestřelil z malého vápna branku soupeře, ale už v 55. minutě skóroval Slanina. Jeho střela tečovaná bekem do protipohybu brankáře Beera byla možná trochu šťastná, ale nechytatelná. Střešovice první půli měly více ze hry, po přestávce se dostaly pod tlak. Přesto jednu šanci vyprodukovaly. Střelu z úhlu však pokryl gólman FCPK Jan Moravec. Brankář, který v áčku kryje záda Králíčkovi, chytal svůj první zápas za FCPK. V Přední Kopanině je na hostování, jeho kmenovým klubem je Zbraslav. Ve své premiéře hned vychytal nulu, tak to má být! Podal jistý a koncentrovaný výkon, celý zápas hlasitě dirigoval své spoluhráče. Těsně vedení 1:0 Kopanina rozšířila v závěru utkání. U obou branek byl střídající Slivenecký, který naskočil a hrál dobrý zápas. Nejprve spálil dvě velké šance, aby v 87. minutě vystihl chybnou rozehrávku obránců, zkušeně si posadil Beera a přesně zakončil – 2:0. O dvě minuty později pak ještě vyslal do uličky Slaninu, který elegantně nad padajícím gólmanem poslal míč do sítě – 3:0. Přední Kopanina B je po vítězství 3:0 nad Střešovicemi B v čele tabulky 1.B třídy (viz níže). Do konce však zbývá dlouhých osm kol a náskok zejména před Aritmou B a Braníkem je minimální. Bude to boj! Do vývoje soutěže může hodně promluvit nejbližší zápas FCPK proti čtvrtému Fóru Ukrajinců (sobota, 17 hodin, hřiště Šeberov UMT).
Rozhodčí:Jandus – Ptasznik, Vojnovič