Datum a čas:15.03.2008 14:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:26. Strnadel (0:1)
Góly-soupeř:86. Strouhal (1:1), 90.+3 Balšánek (2:1)
Sestava:Králíček – Sekerka, Janda, Charvát (K), Horák – Buzek, Verner (71. Vyšata), Honetschläger, Truhlář – Strnadel, Nedvěd. Na střídání připraveni: Tyxa, Žáček, Slanina, Jelínek Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Válek – Beran, Schick, Tošovský, Prošvic, Vršecký (K), Strouhal M., Balšánek, Strouhal J., Klíma, Mora Na střídání připraveni: Postřihač, Dušek

Praha (cig) – Velice studená sprcha polila v teplém sobotním odpoledni fotbalisty Přední Kopaniny. Nestačili v 16.kole na poslední tým tabulky Vyšehrad B a prohráli na jeho hřišti 1:2. Domácí fotbalisté zvrátili skóre v posledních minutách, vítězný gól dali ve třetí minutě nastaveného času. Kopaninu poslal do vedení už v první půli Strnadel.

Papírově jasný zápas nakonec dopadl naproti prognózám zcela opačně. Favoritem byla Přední Kopanina, ale úspěch slavil nadšeně bojující Vyšehrad, který se pere o účast v nejvyšší pražské soutěži pro příští sezónu. Domácí nehleděli na více než dvacetibodový rozdíl v tabulce, ani na podzimní prohru 0:3 v Přední Kopanině, ani na nepříznivý vývoj skóre v odvetě. Ve druhém poločase soupeře přehráli a zasloužili si bod. Nakonec mají dokonce všechny tři. Kopanina mohla rozhodnout zápas v prvním poločase. Ujala se sice vedení gólem Strnadela po přesném centru Buzka, ale vedle toho spálila další šance. Sám Strnadel měl ještě jednu tutovku, dvakrát byl před Válkem v jasných šancích Nedvěd. Druhý gól by domácí těžko rozdýchávali. Vyšehrad rozhodně nebyl odevzdaným soupeřem čekajícím na porážku. Naopak hrál odvážně a nebojácně. Zejména po své levé straně důkladně větral obranu soupeře a vytvářel si také možnosti. Své klíčové akce si schoval na konec zápasu. Kopanina v první půli neoslnila a ve druhé úplně vypadla z role. Ať už hráči podlehli uspokojení nebo teplému počasí, na druhý poločas budou chtít asi co nejrychleji zapomenout. Byla to velká bída. Navzdory tomu skóre dlouho drželo 1:0 ve prospěch FCPK. Také proto, že Králíček v 59. minutě dvakrát skvělým reflexem vyrazil dvě po sobě jdoucí střely z malého vápna. Také na druhé straně Válek se blýsknul, když mu spoluhráč Klíma tečoval trestný kop Nedvěda lehce hlavou do branky. Podruhé pak, když dobře vyběhnul proti Truhlářovi a ten to nestačil přesně přehodit. Kopaninu mohly zachránit standardní situace. Dvakrát se nad všechny hráče vytyčil Honetschläger, ale jednou o milimetry hlavou minul tyčku a podruhé na míč nedosáhl a sebral míč z hlavy Charvátovi, který si bohužel nekřiknul. Blížil se konec a Kopanina hrála lehkovážně stále velice otevřeně a podcenila rychlostní schopnosti domácích fotbalistů. Zejména Martina Strouhala hrajícího s číslem sedm. Ten se v 86. minutě prohnal hostující obranou a přesně podél Králíčka zakončil – 1:1. Kopanina si o vyrovnání koledovala celý poločas a Vyšehrad si ho zasloužil. Po uplynutí normální hrací doby rozhodčí Tikal nastavil tři minuty. V samém závěru nastavení měla Kopanina výhodu trestného kopu. Nedvěd ho konečně jednou rozehrál pořádně a našel na zadní tyči volného Charváta. Kolik takových hlaviček už Charvát proměnil, tentokráte však svůj pokus nasměroval mimo branku. Ale mělo být hůř. Po rozehrání od branky se hosté nedokázali vzadu důsledně zformovat a po dvou prohraných hlavičkách v řadě se dostal k míči Balšánek, vtrhnul do vápna a přesným zakončením napodobil kolegu Strouhala – 2:1 pro Vyšehrad. Po rozehrání na půlce se pískal konec zápasu!
Rozhodčí:Tikal – Rod, Burda
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Vršecký, Klíma, Mora, Balšánek - Horák, Strnadel, Buzek
Hřiště:Slavoj Vyšehrad