Rezerva Kopaniny porazila Řepy 2:0, dohrávala v devíti

Datum a čas:14.10.2007   |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:24. M.Rákosník (z penalty 1:0), 55. Slanina (2:0)
Sestava:Jelínek, Vaníček, Cigánek K, Dvořák , Řepík, Stára (90. Josefus), Švarc, M.Rákosník, Makal (70. Bartoš), Bajar, Slanina (89. Rákosník T.) Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Rosenbaum, Kaiser K, Hříbal, Michna, Horák, Sedlák (72.Zaarath), Grobl, Klíma, Nebeský, Šumanský ( 60. Tumpach) Klíma L.

P r a h a (vs) - V devátém kole 1.B třídy porazil B tým FCPK Sokol Řepy 2:0, když dohrával oslabený o dva vyloučené hráče - Dvořáka a Bajara. Branky Kopaniny stříleli z penalty Michal Rákosník a Slanina. Na straně hostů byl vyloučen za oplácení Tumpach. Příští týden na Kopanině derby s Aritmou B. A bude to o první místo!

Poměrně klidné utkání mužstev z horní poloviny tabulky se málem změnilo v karetní drama. Pro vzájemné napadení byli nejprve vyloučeni Dvořák z FCPK a řepský Žumpách, za dvě žluté karty je pak do sprch následoval i kopaninský Bajar. Domácí tak dohrávali v 9 a hosté v 10 mužích. I přes značný počet karet včetně červených se nedá říci, že by se utkání vymykalo tvrdostí průměru. I přes značný počet faulů se místy se hrál pohledný a bojovný fotbal. Začněme však od začátku, který lépe vyšel hostům. Už ve 2. minutě vsítili gól, který však neplatil pro ofsajdové postavení. I přes takové varování se fotbalisté domácích dostávali do hry pomalu a když v 9. minutě v malém vápně hlavičkoval Nebeský mohly jít Řepy do vedení, ale brankář domácích Jelínek byl proti. Hosté v aktivitě nepolevovali a vytvořili si několik šancí, které zaváněli gólem nebo minimálně penaltou. Vysvobození pro fotbalisty FCPK přinesla až 24. minuta, kdy volný přímý kop rozehraný Cigánkem skončil na ruce zkušeného fotbalisty Sedláka a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil domácí M. Rákosník a přízemní střelou k tyči nedal brankáři Rosenbaumovi šanci (1:0). Poté začala iniciativu na své kopačky přebírat Kopanina. Míru bojovnosti přehnal ale Stára, který dostal žlutou kartu za vražení do soupeře bez míče. Do velké šance se dostával i Švarc, který však po souboji ve vápně skončil na zemi, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Do kabin odcházela mužstva za pěkného slunného počastí za stavu 1:0 pro domácí. Přes vedení nebyl s hrou FCPK spokojen trenér Odstrčil a důrazně o přestávce upozornil svoje svěřence, aby hráli fotbal, tzn. více kombinovali po zemi, nabíhali si do volných prostorů a dříve napadali protihráče atd. Jeho slova padla na úrodnou půdu a domácí borci po přestávce předvedli několik pohledných akci na jeden dotek. Presing protihráčů a napadání rozehrávky přineslo svoje ovoce v 55. minutě, když Slanina využil chybu řepských obránců a nekompromisně poslal míč do sítě Rosenbauma (2:0). Sokol Řepy byl odhodlán změnit stav skóre a do hry poslal v 60. minutě Tumpacha, který však vydržel na hřišti asi 10 minut. Přemotivovaný mladík poté, co byl dost nešetrně dohrán od domácího Dvořáka ho poté nesportovně napadl, za což byl po právu v 71. minutě vyloučen. Nutno podotknout, že sudí poslal pod sprchy i domácího Dvořáka za hrubost. Poté se začalo na hřišti jiskřit, hráči více diskutovali než hráli a rozhodčí měl plné ruce práce vše uřídit. Žlutou kartu viděli postupně brankář hostí Rosenbaum, domácí Řepík a Bajar. Bohužel žluté varování Bajar nevyslyšel a šel do dalšího souboje až příliš razantně, což rozhodčí ocenil další žlutou a vykázáním Bajara ze hřiště. Řepy vrhly do boje nové síly, v 72. minutě matadora Sedláka vystřídal Zaarath a zatlačily Kopaninu do defenzívy. Domácí dohrávající v 9 hráčích se úporně a úspěšně bránili, čemuž pomohly i čerstvé posily Tomáš Rákosník a Josefus, kteří naskočili na poslední minuty. V nastavovaných pěti minutách se již nic vážného neudálo a domácí uhájili cenné vítězství 2:0. Další zápas hraje rezerva FCPK opět doma v neděli 21.10 od 15,30 s odvěkým rivalem a současným vedoucím týmem tabulky Aritmou B zřejmě o titul podzimního mistra.
Rozhodčí:Novák, Matouš, Novotný L.