FK Újezd nad Lesy 1-4Mladší přípravka (U9)
 Mladší přípravka „A“ zvládla těžký zápas v Újezdě

Datum a čas:05.09.2008 18:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: Mladší přípravka (U9)
Góly:Korteweg, Roberts, Pavlisová, Dennehy
Góly-soupeř:-
Sestava:Gregor, Schierreich, Tesárek, Jamrich, Dennehy, Bail, Pavlisová, Roberts, Korteweg

Újezd nad Lesy (sei) - V prvním kole mistrovských utkání měla mladší přípravka na programu „výlet“ do Újezda nad Lesy. Naše představy po letní přípravě, kdy jsme vyhráli nad Nebušicemi i přeborovou Duklou byli jasné jeli jsme pro tři body. Vývoj utkání však nebyl takový jaký jsme čekali a to především díky naší sestavě. Počet hráčů se kterým jsme vyrazili do Újezda je v této soutěži neúnosný.

Začali jsme, a chce se mi říct jako obvykle, výborně. Hned v první minutě jsme měli první standardku, kterou jsme sice neproměnili, ale úvodní tlak soupeře zaskočil. Postupně se hra vyrovnávala s rohovými kopy na obou stranách. V 8. minutě jsme poprvé skórovali. Jamrich na půlce hřiště odebral míč soupeři a dlouhým pasem našel Kortewega, který se v těchto situacích mýlí jen málokdy 1:0 pro FCPK. A hned v minutě deváté, v podstatě z míče ztraceného špatnou rozehrávkou po inkasovaném gólu, ukázali Roberts s Dennehym krásnou spolupráci, kterou Roberts zakončil gólem a vedli jsme 2:0. Zdálo se, že máme zápas pod kontrolou. Hra se sice začala vyrovnávat, ale do vážnějšího ohrožení kopaninské branky se soupeř nedostal. Hrálo se uprostřed hřiště a obránci obou týmů si své povinnosti plnili výborně. A přece jsme se ještě trefili. Rohový kop zahrávaný Kortewegem si v nepřehledné situaci před brankou soupeře našla Pavlisová a překonala soupeře po třetí 0-3. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ještě začátek druhého poločasu patřil Kopaňákům. Po Faulu na Kortewega, mířil Dennehy vysoko nad a Kortewegův slalom nezúročil Roberts, který přihrávaný míč před prázdnou branku poslal mimo. Ve 34. minutě se trefili i domácí a to po nedůrazně bráněném rohovém kopu. Neobsazený domácí útočník překonal bezmocného Gregora 1-3. To soupeře povzbudilo a od této chvíle byl na hřišti daleko lepší než my. Právě počet hráčů který jsme do Újezda přivezli byl důvodem převahy domácích. Začali jsme hru zpomalovat, aby si kluci odpočinuli, stáhli hru na čtyři obránce a odkopávali. Proti čtyřem zkušeným obráncům už soupeř cestu k naší brance nenašel. Zahrozil ještě ve 48. minutě. Po našem útoku, brankář soupeře našel osamoceného útočníka jehož sólo hasil na poslední chvíli Jamrich. Ještě ve 49. minutě po nastřelení našeho hráče, balón rozhodčího vrácený soupeři, který hluboko na vlastní půlce zazmatkoval a ledabyle odkopl. Max Dennehy míč doslova dovedl do branky na konečných 1-4. Milan Jamrich (trenér FCPK MPŘ A): "Jeli jsme pro tři body a máme je. To je ta dobrá zpráva, ta špatná je, že to kluci oddřeli v devíti a od 35. minuty už sotva pletli nohama, což jim samozřejmě nemůžu mít za zlé. Také soupeř byl nečekaně těžký byli jsme po výhrách v přípravě namlsaní a tak těžký zápas jsme nečekali. Kluci hráli opravdu výborně a výhru si zasloužili. Jako nejlepšího hráče jsme vyhlásili Míru Tesárka, který celé utkání odehrál s přehledem a bez jediné chyby."
Hřiště:Újezd n./L.