Rezerva FCPK poprvé v soutěži remizovala, hrála bez branek v Radotíně

Datum a čas:08.11.2008 14:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:-
Góly-soupeř:-
Sestava:Borský - Svoboda, Cigánek (K), Skočdopole, Leubner - Stára, Buzek, Sekerka, Makal (24. Tichý) - Tomči, Rákosník M. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Rychtařík - Zeman, Kasík, Starý, Čermák, Hřebík, Dvořák, Procházka, Klabík, Rudolf (K), Petr.

Radotín (cig) - V předposledním dvanáctém kole 1.B třídy si fotbalisté béčka mužů FCPK připsali první remízu. Na umělé trávě v Radotíně skončil zápas s domácím béčkem bez branek 0:0. Šance byly na obou stranách, hrál se zápas s extrémním nasazením na této úrovni, plný soubojů, i když bez větší fotbalové krásy. Radotín v úvodu zápasu neproměnil pokutový kop.

Utkání se mělo původně hrát v Přední Kopanině, ale vzhledem k bídné předpovědi počasí s celodenním deštěm, která se nakonec potvrdila, se utkání přehodilo na radotínskou umělou trávu. Zdejší umělka je kvalitní, ale není příliš velká, takže k vidění bylo plno soubojů a méně pohledných akcí. Oba týmy byly posílené z A mužstev, takže Radotín vůbec v ničem nepřipomínal tým z desátého místa tabulky. Za FCPK z kádru A mužstva nastoupil Buzek pykající za čtyři žluté karty a obránci Skočdpole se Svobodou a gólman Borský. Po pauze se vrátil do sestavy záložník Sekerka. První velkou šanci měli domácí. Po faulu Svobody nařídil sudí Petřík hned v úvodu zápasu pokutový kop pro Radotín. Gólman Borský však skvěle zasáhl a následná dorážka šla vedle. Hra byla vyrovnaná, ve středu hřiště se bojovalo, před brankami bylo občas vzrůšo. Jako například při hlavičce Makala, který trefil spojnici tyče a břevna a dorážka stejného hráče letěla těsně mimo. Makal pak musel předčasně ještě v prvním poločase střídat, protože si opět přivodil svalové zranění. Také domácí kontrovali střelou do brankové kontrukce. Trefili břevno. Obrovskou šanci měl Skočdopole, kterému míč na malé vápno vrátil hlavou Tomči, ale Skočdopole svou dorážku hlavou namířil přímo do gólmana Rychtaříka. Začátek druhé půle vyzněl lépe pro hosty, ale obrovský závar před radotínskou brankou nedokázali přetavit ve vedoucí gól. A jelikož ani v dalším průběhu se nenašel žádný střelec, rozešli se oba soupeři smírně. Spravedlivě! Pro Kopaninu to byla první remíza v letošní soutěži a stále si drží druhé místo v bezprostředním kontaktu na Fórum Ukrajinců. Zezadu se přiblížil Braník. Podzimní sezóna 1.B třídy končí příští týden a fotbalisté Kopaniny B jedou do Zličína.
Rozhodčí:Petřík - Matouš, Krček