Kopanina venku opět úspěšná, v Uhříněvsi vyhrála 2:0

Datum a čas:28.09.2008 16:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:42. Strnadel z penalty (0:1), 84. Strnadel (0:2)
Góly-soupeř:-
Sestava:Drahorád - Žáček, Charvát (K), Beneš, Horák - Vyšata (72. Truhlář), Houška (62. Juckem), Buzek, Gerstner - Strnadel, Slanina (75. Janda). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Jeřábek - Zlatník, Kosina, Plášek (12. Běhounek), Kasal, Sedláček, Znamenáček (64. Sarichev), Horáček (K), Jančařík, Jaroš (17. Kaněra), Mařík. Trenér: Petr Königsmark.

Uhříněves (simi) - Fotbalisté FC Přední Kopanina vyhráli v 6. kole pražského přeboru mužů v Uhříněvsi 2:0 a venku jsou zatím stoprocentní! Oba góly dal Bohuslav Strnadel, první z penalty. Kopanina hrála 73 minut přesilovku, poté co byl vyloučen za hru rukou mimo pokutové území domácí gólman Jeřábek.

Za příjemného záříjového nedělního odpoledne přijeli kopaninští borci na horkou půdu Uhříněvse. Ne příliš pohledný zápas velmi ovlivnila 17. minuta a vyloučení domácího brankáře Jeřábka, který hrál rukou mimo své ohraničené území. Oba góly FCPK dal všude obávaný kanonýr Strnadel. Zpět do sestavy se vrátil kapitán Charvát, na levého obránce se za neúčasti Tyxy a Svobody stáhl univerzál Horák. Uhříněves začala proti soupeři z horní poloviny tabulky s velkým respektem. FCPK v úvodu zápasu soupeři nepůjčil míč, ale vedlo to pouze k nepovedenému přímému kopu Charváta, který se kopal za faul na Buzka. Domácí hráč Plášek se při něm navíc zranil a musel vystřídat. Po 15 minutách se hra vyrovnala, ale jen do té chvíle, kdy Buzek ideálně uvolnil Strnadela a ten se i přes svého osobního strážce Sedláčka řítil sám na Jeřábka. Ten ve snaze zabránit obloučku směřujícímu do opuštěné brány zasáhl míč rukou a nemohl se divit, co následovalo. Domácí šli do desíti. Naneštěstí pro ně měli pouze jednoho brankáře, a tak do branky musel domácí útočník Jaroš. Jenže ten tam také moc dlouhou dobu nepobyl. O 2 minuty později se po závaru před jeho brankou zranil a do hry musel již druhý střídající hráč, normálně levý obránce Kaněra. Od té chvíle se uhříněvská desítka, dirigovaná ze stopera zkušeným Zlatníkem nedostala za půlku a jen odkopávala. Výjimkou byl trestný kop zahrávaný kousek za domácí půlkou. Po velkém závaru najednou vylítla střela, Drahorád ji jen z námahou vyrazil na tyč, od které se k jeho štěstí odrazil míč opět k němu. Až ve 32. minutě tým FCPK pochopil, že bez střel na „levého beka“ se góly dávat nedají. První pokus zkoušel za vápnem Strnadel, ale brankář jen s námahou vyrazil na roh. Další střela Strnadela ve 42. minutě z přímého kopu už znamenala gól, jenže až po té, co brankař vyrazil míč před sebe a tam se trestuhodně nedohodli dva uhříněvští, kdy jeden z nich uklouzl (Horáček) a v pádu na míč sáhnul. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop, na které má FCPK specialistu. Bohuslav Strnadel – GÓL! 0:1. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Kopanina držela většinu času míč na svých kopačkách, ale jen málokdy se dostala přes uhříněvskou tvrz do zakončení. Zkoušeli to jen z dálky Houška, Strnadel a střídající Janda, ale žádná z nich se neujala. A tak probíhal celý druhý poločas. Uhříněves se spoléhala jen na ojedinělé protiútoky. Stav byl ale stále jen o jednu branku, a tak se FCPK musel obávat o svojí stoprocentní podzimní šňůru na hřištích soupeřů. Klid do jejich řad přinesl až v 84. minutě svým jubilejním desátým gólem v sezóně Bohuslav Strnadel, kdy z ničeho a po lehkém faulu vykouzlil GÓL! 0:2. A tak i zápas skončil, vezeme si velmi cenné 3 body z venku, které by jsme měli potvrdit příští týden na domácí půdě proti Libuši.
Rozhodčí:Formánek - Váňa, Handl
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Běhounek, Kaněra, Zlatník, Sarichev - Houška, Beneš, Buzek
Červené karty:17. Jeřábek (Uhříněves)
Hřiště:Uhříněves