FCPK3-6FK Tachov
 Přední Kopanina končí v MOL Cup. Stopku vystavil třetiligový Tachov.

Datum a čas:30.07.2016 11:00  |  Poločas: 3 : 4  |  Tým: FCPK
Góly:19. Čihák (1:2, as. Urban), 27. Průša (2:3, as. Urban), 44. Čihák (3:3, as. Poláček)
Góly-soupeř:14. Kyndl (0:1), 16. Vyleta (0:2), 20. Knakal (1:3), 45. Vyleta (3:4), 72. Knakal z penalty (3:5), 85. Kropáček (3:6)
Sestava:Švarc - Mikeš, Čihák, Hemzáček, Vik (80. Sweeney) - Flaks, Melničuk (K), Kozlík (46. Tržický), Poláček - Průša, Urban (80. Fárka P.). Trenér: Miroslav Vašut.
Sestava-soupeř:Houdek - Hájovský, Matas (K), Knakal, Habart, Hoffmann (70. Butnaru), Kropáček, Knydl (57. Šácha), Mlynařík, Vyleta (53. Folejtar), Hradecký. Trenér: Pavel Vaigl.

Štěrboholy - Výhra v předkole nad Přešticemi a prohra s třetiligovým FK Tachov v 1. kole. To je bilance FCPK v tomto ročníku tuzemského národního poháru MOL Cup. Kopanina opouští pohár s hlavou vztyčenou. Proti favoritovi odehrála dobrý zápas, gólem v nastavení prohrála první poločas 3:4 a pak po penaltě a gólu v závěru padla celkově 3:6. Tým trenéra Vašuta se teď může soustředit na finální fázi přípravy před startem DIVIZE C 2016/2017.

Překvapení na úkor favorita. To byl první poločas zápasu Kopanina vs Tachov. Minutu před poločasem vstřelil Martin Čihák třetí gól do sítě Tachova a srovnal na 3:3. Hostující trenér Vaigl jen kroutil hlavou. Nechápal jak mohla třetiligová obrana v čele se zkušenými Hájovským a Knakalem inkasovat za pětačtyřicet minut 3 góly od divizního týmu.

Přitom hosté vedli 2:0, ale stačila chvilková nepozornost a Urban předložil Čihákovi před branku a ten nekompromisně zavěsil. Vzápětí šel Tachov opět do dvoubrankového vedení, ale útočná dvojice Urban-Průša vymyslela druhou branku pro domácí a opět to bylo o gól. Přetahovanou srovnal třetí gól Čiháka hlavou po rohu Poláčka.

Kopanina si zasloužila za statečný výkon v prvním poločase a vstřelení tří branek udržet remízové skóre do poločasu. Nestalo se! V nastavení první půle Vyleta svým druhým gólem přihrál vedení na stranu červených.

Sedm branek za poločas. Diváci spokojeni, trenéři už méně. Zejména hostující Pavel Vaigl. Jeho ryk byl slyšet z kabiny na hony daleko.

Druhá půle se nesla v duchu herní převahy hostů. Kopanině ubívaly síly a soustředila se zejména na obranu. Do útočních výpadů se už moc nedostávala. Tým postrádal zraněné Pešíra, Bláhu a Lesa, nedořešené přestupy nepustily na hřiště střelce Vašuta, Šímu a Podkula, kteří nastupovali v přípravných zápasech.

Definitivní jistotu pro favorita pak dala penalta.Osmnáct minut před koncem fauloval Čihák za žlutou kartu a obránce Knakal přísně k tyči Švarcovy branky dal na 5:3. Bylo cítit, že na tento dvoubrankový rozdíl už Kopanina nebude umět reagovat. Snahu o korekci pak hosté využili ještě k brejku a Kropáček v pět minut před koncem dal výsledku definitivu.

Kopanina se tedy do 2. kola MOL Cup nepodívá, ale může pilovat nerušeně formu pro divizní boje. Ty odstartuje v neděli 14.8. na stadiónu FK Turnov.

Hvězdou účasti v letnošní účasti FCPK v MOL Cup byl Martin Čihák, který ve dvou zápasech vstřelil tři góly!!! Gratulujeme...

Vše o vítězném předkole MOL Cup Přeštice vs FCPK 1:3 čtěte zde ...

Reklama: fotbalový klub FC Přední Kopanina doporučuje pro autobusovou dopravu firmu WHITETRANS. Partner FCPK nabízí moderní klimatizované autobusy značky Mercedes.

Rozhodčí:Hocek - Vnuk, Matoušek
Žluté karty:Čihák, Poláček - Matas
Hřiště:Štěrboholy