Bitva s výbornými Třeboradicemi! Utkání pro Kopaninu rozhodl jediný gól.

Datum a čas:25.04.2015 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:78. Mikeš (1:0)
Sestava:Švarc - Mikeš, Melničuk (K), Čihák, Bláha (36. Hemzáček) - Santler (89. Vik), Pešír, Blažek (65. Sýkora), Poláček - Kratochvíl (86. Les), Průša (90. Tržický). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Winter - Čáp (K), Farkaš, Hruška, Votava, Novák J. (69. Punčochář), Trýzna (73. Trnka), Grznár, Viktorin, Červenka, Novák O. Trenér: Jiří Tesař.

Přední Kopanina - Výborným výkonem se prezentovali na Kopanině ve 23. kole Pražská teplárenská přeboru mužů fotbalisté Třeboradic. Farma střížkovských Bohemians hrála u letiště do posledních vteřin o bodový export, přesto nakonec odjíždí s prázdnou. Kopanina totiž soupeře ve druhé půli zatlačila a díky Mikešově střele přes hlavu po obrovském závaru navíc dokázala skórovat.

Třeboradice předvedly na Kopanině velmi dobrý výkon. Byly domácím více jak vyrovnaným soupeřem, ale narozdíl od nich se jim dát gól nepodařilo. Domácí to dokázali v 78. minutě, když se po přímém kopu ve skrumáži před brankou prosadil Mikeš. Gól to byl rozhodující a Kopanina si tak dál na čele tabulky drží luxusní náskok.

Zápas začali mnohem aktivněji hosté, ale vybojovali si jen dva rohy za sebou. V 8. minutě však museli hasit požár na své polovině, když brejkovou akci domácích musel Čáp řešit faulem na Kratochvíla za cenu žluté karty. V 19. minutě si vybovali rohový kop domácí, po kterém hlavičkoval Bláha a míč lehkým obloučkem cinkl do horní hrany břevna. Winter dráhu letu kontroloval.

V 31. minutě už musel Winter vytáhnout skvělý zákrok, když patou v pádu Kratochvíl směroval míč k tyči, Winter tam byl včas. Golman hostů v 35. minutě vyrážel i střelu Průši a dorážku stačil na lajně ukopnout Votava. Poslední slovo před půlí měli hosté. Grznár chytrou přihrávkou hledal ve vápně Červenku, ten se k zakončení nedostal.

Dvě minuty po přestávce vyvezl míč Čáp, posunul jej Viktorinovi a ten našel volného O. Nováka. Ten však mířil křížem přes celou branku mimo pravou tyč domácí branky. Třeboradická kombinace obou Nováků skončila po přihrávce Ondřeje na Jana střelou nad branku. Grznárova dělovka trefila hlavu Čiháka, který se po krátkém ošetření na hřiště vrátil.

Na druhé straně vyprášil rukavice Wintera Poláček a stejný hráč domácích poslal přímý kop jen do zdi. V 68. minutě našel Grznár přesnou přihrávkou nabíhajícího Votavu, ten z malého vápna branku přestřelil. V další šanci hostů se ocitl střídající Punčochář, který však svůj první kontakt s míčem poslal hlavou mimo.

V 73. minutě chyboval Čáp, míče se zmocnil Průša, uvolnil Kratochvíla, který však Wintera neprostřelil. Za pět minut přišel ze strany domácích rozhodujcí úder zápasu. Přímý kop poslal do šestnáctky hostů Poláček, Winter se přes klubko hráčů k míči neprotlačil. V závaru před brankou se míč od břevna odrazil k Mikešovi, který jej střelou přes hlavou poslal do sítě - 1:0.

Deset minut před koncem mohl vítězství domácích pojistit Pešír. Po vtipné přihrávce Poláčka šel sám proti Winterovi, obstřelil jej k tyč, ale na lajně stihl míč doběhnout Farkaš a udržel tak naděje hostů alespoň na vyrovnání. Ta se však nenaplnila. Hosté si v nastavení vybojovali roh, před domácí branku se přesunul i brankář Winter, ale domácí obrana žádné nebezpečí nepřipustila.

Autor: Lubor Mírek

Rozhodčí:Dobrý - Hlavnička, Suchý
Delegát:Petřík
Žluté karty:Pešír - Čáp, Winter, Červenka