FCPK3-1SK Libuš
 Kopanina po bitvě s Libuší počítá ztráty, ale díky výhře slaví podzimní titul!

Datum a čas:15.11.2014 13:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:20. Poláček (1:0), 66. Pešír (2:1, as. Mikeš), 78. Forman (3:1, as. Poláček)
Góly-soupeř:57. Polodna (1:1)
Sestava:Švarc - Tržický (21. Forman, 90. Fárka P.), Čihák, Melničuk (K), Bláha - Santler, Blažek, Pešír, Poláček - Mikeš, Vik (86. Fárka J.). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Rohlíček - Soukup (77. Malina), Maňák, Muller, Hrdlička T. - Nekola, Stuchlík, Kučera (76. Pouva), Hrdlička V. (82. Štochl), Kuchař - Polodna. Trenér: Zdeněk Hruška.

Přední Kopanina - Vyloučený Tomáš Pešír, zraněný Jakub Tržický, polovina mužstva dohrávala se žlutou kartou. Emoce v utkání Kopanina vs Libuš ve 13. kole Pražská teplárenská přeboru mužů byly veliké. I vinou slabého výkonu rozhodčího Hrubeše. Kopanina však nakonec udolala Libuš, která nastoupila v nejsilnější podzimní sestavě, o dvě branky 3:1. Skórovali opět Pešír s Poláčkem, třetí branku přidal Forman.

Kopanina i v deseti udolala Libuš a zajistila si podzimní primát

Kolo před koncem Pražská teplárenská přeboru známe podzimního vítěze. V sobotu se jím stali fotbalisté Přední Kopaniny. Využili dopolední zaváhání Vršovic a po svém vítězství nad Libuší si zajistili čtyřbodový náskok. Vítězství se ale nerodilo lehce. Zápas zlomil až druhým gólem Pešír. Když byl ale stejný hráč domácích v 74. minutě vyloučen, dokázala Kopanina i v oslabení přidat třetí branku.

V 15. minutě odcentroval z pravé strany hostující Kuchař a Polodna hlavou zazvonil na břevno domácí branky. Vzápětí ve velké šanci přestřelil Stuchlík. Několik složitých situací musel řešit golman Kopaniny Švarc. A nečekaně udeřili domácí.

Ve 20. minutě se míče zmocnil Poláček, navedl si jej na střed hřiště a svojí obávanou levačkou nasměroval míč po zemi přesně k levé tyči branky hostů. Domácí hru ovládli. Po přihrávce Vika pohotově, leč nepřesně pálil Santler. Pešír našel milimetrově přesným centrem Mikeše, jeho gólovou hravičku skvěle vytěsnil mimo tyče Rohlíček. Když po rohovém kopu, před kterým Pešír ohlásil signál „mravenec jedna”, přistál míč na zadní tyči k volnému Bláhovi, ten jej ale poslal do boční sítě.

Ve 36. minutě se konečně opět osmělili i hosté a Müllerově dalekonosné střele chyběly centimetry. Do kabin si tak odnášeli těsný náskok domácí.

Přišli o něj v 57. minutě. Ve vápně nechali prostor a čas Polodnovi a ten přesnou hlavičkou překonal Švarce. Místo fotbalu se pak na hřiště i do ochozů vloudila narvozita. V napjaté atmosféře dokázali domácí podruhé strhnout vedení na svou stranu.

V 66. minutě poslal prudkou přihrávku z pravé strany před branku Mikeš a volný Pešír na malém vápně dokázal pohotově usměrnit míč mimo dosah brankáře Rohlíčka. Bohužel si neodpustil oslavné gesto zesměšňující soupeře a dostal žlutou kartu. A atmosféra ještě zhoustla.

Víc se nehrálo, než hrálo, a místo fotbalových momentů přibývalo žlutých karet. Nakonec se Pešír dočkal i karty červené a za aplausu domácího publika hřiště musel opustit.

V deseti domácí zápas definitivně zlomili v 78. minutě. Po přímém kopu propadl míč před branku k Formanovi, ten si jej pohotově zpracoval a zblízka nedal Rohlíčkovi šanci.

Vítěz podzimní části Pražská teplárenská přeboru se jmenuje FC Přední Kopanina.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Myslím, že Libuš se dneska sešla ve složení, že jsme měli z utkání velký strach. Nakonec se to i potvrdilo. Hlavně v začátku utkání tam bylo několik situací, kdy nás skvěle podržel Jirka Švarc v brance. Dali jsme vedoucí gól a do konce poločasu jsme měli ještě dvě situace, které jsme měli gólově proměnit. Bohužel jsme nedali. Ve druhém poločase byla hra neurovnaná, zbytečně nervozní. Přispěli k tomu všechny strany, včetně nás, kluků z Libuše i rozhodčích. I diváci se nechovali tak, jak bych si představoval. Vyústilo to ve vyloučení Pešíra. Jsme šťastní, že jsme to i v deseti dotáhli do vítězného konce.”
Zdeněk Hruška (Libuš): „Myslím, že to bylo zbytečně vyhecované. Byl to zápas nahoru - dolů. Troufám si říct, že jsme nebyli horší mužstvo. V prvních dvaceti munutách jsme měli několik šancí. Pak jsme dostali gól po vlastní chybě. Dneska jsme tady mohli bodovat, určitě se kluci odevzdali. Na můj vkus to ale bylo opravdu zbytečně hektické.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Dominik Santler.
Nejlepší hráč Libuše: Michal Polodna.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radim Blažek (Přední Kopanina).