Remízová série pokračuje. Kopanina vs. Nový Knín 2:2. Počtvrté nerozhodně!

Datum a čas:27.07.2013 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:30. Santler (1:1, trestný kop), 54. Blažek (2:1, as. Santler)
Góly-soupeř:28. (0:1), 58. (2:2)
Sestava:Švarc - Brabec (46. Fárka J.), Smejtek, Tržický, Kozlík (46. Peclinovský) - Sýkora, Blažek, Melničuk, Průša (22. Vik) - Santler (70. Šťástka), Juckem (68. Holeček T.). Trenéři: Hebousse & Šturma.
Sestava-soupeř:Petřík (46. Weber) - Sklenář V., Šustr, Chlumecký, Krmela - Fiala, Plot, Vlk, Vlasák - Sklenář F., Pouček. Náhradníci: Sládek, Reisser. Trenér: Stracený.

Prostřední Lhota - Fotbalisté Přední Kopaniny nadále čekají v letní přípravě na vítězství, rovněž však zůstávají neporaženi. Ve čtvrtém přípravném utkání počtvrté remizovali! S účastníkem středočeské 1.A třídy Novým Knínem po gólech Santlera a Blažka 2:2. K dalšímu zápasu nastoupí Kopanina ve středu v Újezdu nad Lesy.

Kvůli vyplavenému stadiónu SK Nový Knín se utkání hrálo v malebném prostředí vesničky Prostřední Lhota. Zdejšímu trávníku naopak voda trochu chyběla, ale největším soupeřem pro oba týmy byla teplota. Teploměr ukazoval 36 stupňů!

Utkání skončilo remízou poté, co nerozhodně skončily oba poločasy. Na rychlý gól Knína dal rychlou odpověď Santler technickou střelou z trestného kopu. Po přestávce poslal do vedení Kopaninu svou první brankou v klubu Radim Blažek (posila z SK Aritma), která však první výhru týmu neznamenala. O necelých pět minut později bylo vyrovnáno.

Zápas si nenechal ujít bývalý záložník FCPK Pavel Foltýn, který je hráčem právě Nového Knína, t.č. po operaci křížových vazů v koleni. Z nedaleké chalupy přijeli také manželé Lešnerovi, věrní fanoušci Kopaniny. Paní Naďa tentokráte nechala svou trubku v autě a po občerstvení v restauraci U LÁDI sledovala v klidu celé utkání. Další zajímavostí byl start Jirky Šťástky. Šéf domácíh klubu Prostřední Lhota oblékl po dohodě s trenéry Kopaniny na posledních dvacet minut dres FCPK.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SITUACE UTKÁNÍ:
5.min. - střela nejlepšího střelce letní přípravy Juckema mířila pouze do gólmana Petříka. Juckem se tentokráte neprosadil.
9.min. - velká možnost Kopaniny, Santler vymyslel uličku pro Průšu jehož zpětná příhra nebyla dost razantní a obránci odvrátili na roh;
13.min. - stejnou možnost měl i Nový Knín. Osamocený hráč po zpětné přihrávce se však pořádně "ukopl" a netrefil míč;
19.min. - po centru Blažka mohl skórovat hlavou Brabec, ale zřejmě z obavy před srážkou s vybíhajícím gólmanem nešel do souboje dost důrazně a získal pro svůj tým pouze možnost rohového kopu. Po něm hlavičkoval Melničuk na malém vápně vedle;
20.min. - nádherná akce Kopaniny. Průša vyslal do křídla parádním balónem Santlera, který po čtyřicetimetrovém sprintu zasekl před obráncem a jeho střelu na zadní tyč lovil Petřík v hodině dvanácté;
22.min. - rozhodčí Pičiště dal dvouminutovou pauza na ochlazení a napití. Pauzu využili trenéři FCPK ke střídání, když špatně se cítícího Průšu po nemoci vystřídal Vik;
28.min. - branka Nového Knína. Melničuk na půlce před tribunou nepřesně nahrál Brabcovi, následoval rychlý brejk s přesním zakončením podél vybíhajícího Švarce. Nový Knín vs FCPK 1:0;
30.min. - rychlé vyrovnání zařídil Santler. Po trestném kopu za ruku našel volné místo u pravé tyče Petříkovy branky. Nový Knín vs FCPK 1:1;
37.min. - šance Knína. Vik pustil do svého prostoru špatným pohybem hráče soupeře, ten postupoval sám na Švarce ze strany, ale překopl;
43.min. - Juckem skvěle zahrál trestný kop, Kozlík sám na malém vápně se však zalekl situace a míč netrefil;
44.min. - tutovka Knína. Stopeři Kopaniny Tržický a Smejtek otevřeli dálnici pro hráče Knína, který středem postupoval na Švarce, ale vysoko přestřelil;
54.min. - vedoucí gól Kopaniny. Po dlouhém výkopu Švarce vyhrál Juckem hlavu pro Santlera, který odcentroval a Blažek po obhození obránce Knína levačkou prostřelil nového gólmana Webera;
58.min. - vyrovnání Knína přišlo brzy. Po nedůrazu okolo vápna přiletěl centr z pravé strany a na zadní tyči osamocený hráč Knína pohodlně dorazil do prázdné branky - 2:2!
61.min. - tyčka Santlera po centru Juckema. Smůla!
65.min. - další nedůrazná hra Kopaniny a tutovka Knína, kdy hráč překopl odkrytou branku;
78.min. - po chybě Smejtka další šance pro Knín. Naštěstí střela šla vedle;
83.min. - v závěru se dostal do dvou šancí střídající Jirka Šťástka, manažer TJ Prostřední Lhota. Z dobrých možností však ani jednou neskóroval.