Tabulka střelců: M-A

FCPK2-4Sokol Brozany
 Další domácí prohra FCPK v divizi. Brozany daly čtyři góly a odváží si tři body!

Datum a čas:09.10.2010 16:00  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:1. Nedvěd (1:0), 52. Santler (2:2)
Góly-soupeř:16. Veleba (1:1), 39. Gnahoui z pen. (1:2), 74. Pešula (2:3), 87. Gnahoui (2:4)
Sestava:Borský - Bittengel, Mareš, Honetschläger, Kunt - Nedvěd (K), Zadina (66. Horák), Houška, Průša - Sdiri, Santler. Náhradníci: Vladyka, Čihák, Hrdina, Jeřábek. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Fišer - Hubený, Pešula, Divecký (K), Vacek, Kühn A. (86. Rosocha, 88. Vaněk), Hora, Gnahoui, Uka, Veleba, Kopecký (82. Corea). Náhradníci: Kühn J., Kalous, Tuzar. Trenér: Jan Kudlička.

Přední Kopanina - Podruhé za sebou dostali fotbalisté Přední Kopaniny na domácím hřišti 4 góly a už tři kola čekají na vítězství! V 10.kole divize neuspěli proti Sokolu Brozany a na domácím stadiónu vyklidili pole po výsledku 2:4. Kopanina šla sice do vedení super rychlým gólem Nedvěda už v 1.minutě, ale do poločasu prohrávala 1:2 a přestože Santler svým prvním gólem v divizi srovnal, zkušené Brozany pak dvakrát udeřily!

Kopanina mohla tento zápas strhnout ve svůj prospěch, ale musela by po výtečné dvacetiminutovce po přestávce proměnit své šance. To vše za stavu 2:2! Nestalo se, naopak soupeř šel do trháku po standardní situaci a v závěru trefil Gnahoui parádně do víka počtvrté a bylo hotovo.

Domácí prospali první poločas. Ukolébal je bleskový gól Nedvěda, který se trefil neuvěřitelně už v 1.minutě. Řada diváků ještě nedošla na svá místa a gól tedy ani neviděli...

Bohužel tato branka nebyla pro Kopaninu povzbuzením, ale naopak uspávací injekcí. Brozany byly v dalším průběhu první půle lepším týmem. Evidentně byly důraznější, rychlejší ve startu na míč, pevnější v soubojích, aktivně napadaly, hrály jednoduše vzadu, ale tlačily se i dobře do koncovky.

Tým dirigoval uprostřed zálohy zkušený Radek Divecký, bývalý prvoligový fotbalista a druhý exligista v sestavě Brozan Pavel Veleba byl v útoku.

A právě Veleba zařídil první gól Brozan. Po nedorozumění mezi Houškou a Kuntem sebral míč, našlápl do vápna a křížnou střelou s pomocí tyče srovnal v 16.minutě skóre. Dobrý výkon hostů v prvním poločase pak podtrhl vedoucím gólem beninský fotbalista Franck Gnahoui, který ve 39.minutě bezpečně proměnil pokutový kop po ruce Honetschlägera na úplné hranici velkého vápna. Sudí Šmat však naneštěstí pro domácí ukázal jasně: penalta!

Přestávka probrala kopaninské fotbalisty a do druhé půle nastoupilo jiné mužstvo. Brozany se dostaly pod tlak, kterému složitě odolávaly a jejich přetížená obrana brzy kapitulovala. V 52.minutě se v šestnáctce zorientoval nejlépe devatenáctiletý Santler a odražený míč napálil zblízka skrz všechny hráče do sítě. Svůj premiérový start v základní sestavě v divizi proměnil v první a důležitou branku.

V této pasáži se zápas rozhodoval a ve svých rukou ho měli domácí. Dokázali se vyrovnávací brankou vrátit do zápasu a tlačili se do dalších šancí. Bohužel žádnou z nich nepřetavili ve třetí gól a měl ho několikrát na noze zejména Salim Sdiri.

A byl to právě Sdiri, který hloupým faulem u lajny zbytečně založil sérii standardních situací ve druhé půli neškodných Brozan a nejistá obrana FCPK je neustála. Po opakovaném rohovém kopu zůstal před brankou úplně osamocený Pešula, pro kterého nebyl vůbec žádný problém skórovat. FCPK-Brozany 2:3!!!

Diváci hnali modročervené alespoň za vyrovnáním. Za druhou půli by si jej zasloužili, ale nebylo jim přáno. Naopak jejich zmar podtrhnul v 87.minutě opět Gnahoui, který vykouzlil nádhernou střelu do šibenice kopaninské branky a ukončil debaty, jak tento zápas dopadne!

Přední Kopanina dostala podruhé za sebou v domácím protředí čtyři góly a ze série dvou zápasů v řadě na domácím stadiónu nevytěžila ani bod. Těch má zatím po deseti kolech jen osm a to je nepříjemně málo!
Rozhodčí:Šmat - Melničuk, Aubrecht
Delegát:Hamouz