Béčko se představilo poprvé na jaře doma a hned vítězně. Porazilo 3:1 Podolí B.

Datum a čas:05.04.2009 16:30  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:31. Průša (1:1), 42. Juckem (2:1), 65. Průša (3:1)
Góly-soupeř:15. Nečas (0:1)
Sestava:Pavelka - Žáček (46. Makal), Cigánek (K), Dvořák (46. Leubner), Rákosník M. - Stára, Honetschläger (63. Slivenecký), Bób, Průša - Kratochvíl, Juckem. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Vodička - Kupec, Hořejší, Michl, Mareček, Bednář, Čunát (K, 55. Prchal), Nečas (35. Filip), Pohnán, Moravec (76. Bělohlávek), Mejzr.

Přední Kopanina (cig) - Po remíze na Braníku rezerva FCPK ve druhém jarním zápase bodovala naplno. Proti béčku Podolí zvítězila 3:1. Sice prohrávala po nezvládnuté standardní situaci soupeře, ale ještě do poločasu otočila skóre ve svůj prospěch a po půli přidala třetí gól. Všechny tři góly daly hráči z kádru áčka. Dvakrát se trefil mladý David Průša, jednou skóroval Garth Juckem.

V silné sestavě nastoupili svěřenci trenéra Odstrčila proti béčku Podolí. Trenér Mejdr poslal za béčko pět hráčů z kádru A mužstva. V obraně nastoupil Žáček, v záloze Honetschläger s Průšou a v útoku úderná dvojice Kratochvíl - Juckem.

Domácí od úvodního hvizdu soupeři zle zatápěli a gólman Vodička byl v jednom ohni. Navzdory dobrým příležitostem FCPK B první gól dali hosté.

V 15. minutě Čunát kopnul roh a špatně hlídaný Nečas hlavou poslal hosty do vedení. FCPK B - Podolí B 0:1!!!

Hráči FCPK B se tlačili do útoku. Hýřili pohybem a branka byla na spadnutí. Ve velkých šancích byli například Kratochvíl nebo Stára. Ve 30. minutě však byli blízko gólu opět hosté z Podolí. Čunát se dostal do dobré pozice uvnitř šestnáctky, dal si míč na svou silnější levou, ale branku netrefil.

Tím jakoby utnul další možnosti Podolí B na zisk bodů v tomto zápase.

Vzápětí bylo vyrovnáno. Na konci nádherné akce ve 31. minutě, kterou rozehrál Honetschläger na Kratochvíla byl Průša. Kratochvíl centroval, Juckem pustil míč na Průšu a ten ač je levák tak levačkou se trefil neomylně. FCPK B-Podolí B 1:1!!!

Tlak domácích do přestávky gradoval. Hodně akcí rozehrával skvělý Honetschläger a sám se dostal do výtečné šance. Před prázdnou brankou však vinou terénu nedokázal dopravit míč do sítě. Balón mu neočekávaně nadskočil a zmizel z dosahu.

Úspěšnější byl ve 42. minutě Juckem. Po dlouhém centru Průši na Žáčka si chytře počkal u levé tyče soupeřovy branky a snadno získal pro svůj tým vedení. FCPK B-Podolí B 2:1!!!

Za minutu poté mohl pojistit náskok Cigánek, ale ve vyložené šanci minul branku, když už před ním stál jen gólman Vodička. Do šaten se tak šlo za jednobrankového vedení FCPK B.

V poločase domácí využili dvojnásobného střídání. Zraněné Dvořáka a Žáčka nahradili Leubner a Makal.

Druhý poločas kvalitou zaostal za první půlí. Domácí bez větších problémů drželi jednogólové vedení, které se jim dlouho nedařilo pojistit. Několikrát tvrdě střílel Juckem, ale na Vodičku si nepřišel. Nakonec však Američan přeci jen byl u posledního gólového momentu. Vymyslel nádhernou uličku pro Průšu, který si počínal velice zkušeně a ranou pod břevno třetím gólem zpečetil osud zápasu.

FCPK B - Podolí B 3:1!!!

Rozhodčí:Mackovik - Matouš, Paclt
Delegát:Novotný L.
Žluté karty:Hořejší, Kupec (oba Podolí B)