Datum a čas:05.05.2018 14:30  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:4. Machálek, 24. T. Bláha
Góly-soupeř:52. a 83. Prucek
Sestava:Švarc (86. Vácha) - Huleš, Melničuk, T. Bláha, Flaks - Buzek, Zadina, Vágner, Řežábek (81. Sýkora) - Pospíšil, Machálek (74. Vik). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Pacovský - Čech (78. Kalina), Prucek, Štěpánek, Netušil - Šmídek, Perl - Trojan (46. Adámek), D. Bláha, Frei (46. Barták) - Schwank (88. Šváb). Trenér: Petr Vanko.

Lhotka - Ztratit dvoubrankový náskok, to je parádní disciplína fotbalistů z Přední Kopaniny. Před týdnem se jim to povedlo doma proti posledním Ďáblicím, v tomto kole na hřišti Tempa. Do sestavy se sice vrátil Jiří Švarc, ale byla to právě brankářská opora hostů, která se podepsala pod obě inkasované branky. Švarc se navíc opět zranil a zápas nedohrál.

V úvodních čtyřech minutách si domácí vybojovali roh a pohotově střílel Schwank. Obrana hostů obě situace vyřešila. Pak přišla první útočná akce Kopaniny. Po levé straně jí zatáhl Flaks, přetažený centr sice Buzek pořádně netrefil, ale míč se dostal před brankou k úplně volnému Machálkovi a ten neměl problém zasunout ho do sítě - 0:1.

I další akci vedli hosté z levé strany, ale Machálek se tentokrát o metr k zakončení nedostal. Ve 24. minutě hosté zahrávali další roh. Na malém vápně zůstal úplně volný T. Bláha a domácí obrana mu nedala jen prostor, ale i čas na dva pokusy k zakončení. Ten druhý skončil za zády Pacovského a bylo to 0:2.

O přestávce byla v kabině domácích bouřka a ti do druhého poločasu vyběhli nejen se dvěma změnami v sestavě, ale především s větší herní aktivitou a chutí. Hned v 50. minutě měl příležitost k zakončení právě střídající Trojan, ale nechal se vytlačit ze střeleckého úhlu.

Za dvě minuty se už domácí radovali. Ostrý střílený centr před branku Švarc neudržel, stačil ještě zblokovat dorážku, ale tu druhou už Prucek poslal za jeho záda. Vzápětí musel Švarc řešit náběh Čecha, dostal se mu pod nohy včas a míč ukryl do rukavic.

Švarc si poradil i se střelou Trojana a pokus D. Bláhy z hranice vápna prolétl vysoko nad jeho brankou.

Od těchto okamžiků se opět aktivita přesunula na kopačky hostů. Pacovský musel vyrážet tvrdou střelu Buzka a Vágnerův únik po levé straně skončil jen rohovým kopem. K tomu hosté přilepili ještě další dva,ale ani jeden ke gólovému zakončení nevyužili. Když cíl nenašla ani dalekonosná střela Zadiny, přišlo překvapivé vyrovnání.

Z levé strany se ujal autového vhazování domácí pořízek Kalina. Poslal míč až před branku, kde si s ním ale Švarc neporadil, míč mu z rukavic vypadl a Prucek i podruhé dorážel gólově - 2:2.

V závěru se ještě domácí marně dožadovali penalty za domnělé hraní rukou ve vápně. To už v brance hostů stál Vácha, který musel nahradit zraněného Švarce. Ten po dlouhém nákopu na svojí branku škobrtnul, ale nakonec míč zkrotil a na remízovém stavu 2:2 už se nic nezměnilo.

Petr Vanko (Tempo): „První půle byla z naší strany úplně strašná. Odchodili jsme to, nedalo se na to dívat. Kopanina naprosto zaslouženě vedla. Věci, na které jsme se připravovali, jsme absolutně nesplnili. Přesvědčili jsme se o tom, že se to v chůzi hrát nedá. O přestávce jsme si k tomu něco trošičku důrazněji řekli. Druhou půli jsme alespoň bojovali. Nakonec jsme po dvou chybách jejich gólmana vyrovnali. Kopaniny je mi trochu líto, asi si tady vyhrát zasloužila. Za druhou půli, na to v jakém jsme rozpoložení a kolik nám chybí hráčů, bod bereme.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Hodnocení bude jednoduché. Velká spokojenost s první půlí, kdy jsme kromě dvou gólů měli ještě tři čtyři další šance, soupeř jen jednu. Bohužel jsme je nedali a stalo se to, co se nám v poslední době stává poměrně často. Druhou půli jsme to nezvládli, ale oproti minulým zápasům jsme to neodflákli. Prostě máme starší hráče a tak nám v tom vedru docházely síly. Soupeř nás uběhal. Bohužel jsme po našich chybách dostali dva góly.”

Rozhodčí:Hlaváček - Kučera, Fazekaš
Delegát:Novotný
Žluté karty:Barták, Čech - Vágner, Zadina