Po úspěšném vstupu prohra. Kopanina prohrála o gól ve Vršovicích.

Datum a čas:23.08.2014 10:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:89. Turek (2:1)
Góly-soupeř:25. Koutenský, 62. Minařík
Sestava:Švarc - Poláček ml. (58. Jurek), Čihák, Melničuk, Mikeš - Santler, Sýkora (74. Tržický), Blažek (65. Průša), Poláček st. - Turek, Pešír. Trenér: Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Maha - Minařík, Protivínský, J. Šimr, Špaček - Baum (89. Hityk), Kučera, Uhlíř, Zukal - Koutenský, Kejha (86. Petržílka). Trenér: Roman Dubovči.

Vršovice - Fotbalisté Přední Kopaniny nenavázali na první výhru v Pražská teplárenská přeboru mužů a ve druhém kole padli ve Vršovicích. S domácím Unionem prohráli 1:2. Kopaňáci předvedli dobrý výkon, rozhodně nebyli horším týmem, ale vylámali si zuby na gólmanovi soupeře. Na druhé straně Vršovice dokázaly být v koncovce efektivnější. Potěšila druhá branka nováčka Turka, minusem je zranění Tomáše Poláčka mladšího. Za týden jede Kopanina opět na hřiště soupeře, tentokráte do Kolovrat.

Vršovice se skvělým Mahou v čele zdolaly Přední Kopaninu

Šlágr víkendového přeborového kola viděli diváci na vršovickém Unionu, kam přijela Přední Kopanina. Utkání dvou týmů, které v prvním kole vyhrály, mělo hrdinu ve vršovickém brankáři Petru Mahovi, který svými skvělými zákroky vygumoval kopaninské kanonýry a jeho neprůstřelnost v této sezoně ukončil až minutu před koncem Turek. Union vyhrál 2:1.

V úvodních minutách byli aktivnější hosté, první střelu vyslal na branku Turek, ale jeho technický pokus se mezi tyče nevešel. Na druhé straně z trestného kopu odpověděl Uhlíř, u něhož platilo to samé - hodně povedená střela, která ale letěla těsně vedle.

Po úvodním tlaku Kopaniny se hra začala vyrovnávat a hrál se bojovný a útočný fotbal. Ve čtrnácté minutě se do zakončení probil domácí Baum, ten ale Švarce nepropálil, stejně jako Pešír, který po individuální akci pálil doprostřed Mahovy branky.

Fotbalisté Přední Kopaniny byli v útočení o něco nebezpečnější, ale když se v dobré pozici hlavou neprosadil Melničuk a poté po špatné malé domů nic nebylo ani z následného velkého závaru, udeřili Vršovičtí. Uhlíř výborně nacentroval a hlavou nedal Švarcovi šanci Koutenský - 1:0.

S tímto stavem se hosté nechtěli smířit a dál nebezpečně útočili. Sýkorova přízemní střela skončila kousek vedle tyče, Santlerova tvrdá rána také gólem neskončila. A když v síti neskončily ani další pokusy dvojice Sýkora - Santler, šlo se do šaten za těsného náskoku Unionu.

Do druhé půle nastoupili vršovičtí hráči s velikou chutí a na Švarce se valil jeden útok za druhým. Přesný centr našel před brankou volného Zukala, který ale gólmana neprostřelil. Krátce poté odkopl jeden z domácích obránců míč tak šikovně, že se do sóla hnal Kejha, ovšem hosté se stačili vrátit a domácí útočník střílel v tísni slabě. Kejha vzápětí v ideální pozici hlavičkoval nepřesně, ani nadvakrát nepropálil kopaninskou obranu Uhlíř a dotřetice Kejha, jeho střelu po zemi lapil Švarc. Všechny tyhle akce mezi sebou dělilou pouhých sedm minut.

V 57. minutě museli hosté  nuceně střídat, když si po běžném souboji nepříjemně poranil koleno starší z dvojice Tomášů Poláčků a hřiště opustil na nosítkách.

Zaslouženého druhého gólu se Union dočkal v 62. minutě, kdy se po závaru zblízka prosadil obránce Minařík - 2:0. Až poté následovala první střela hostů ve druhé půli, Maha byl ovšem na svém místě. Skvělý zákrok si pak připsal i proti skvělé trefě Santlera.

V 76. minutě se hnal do útoku jeden z nejlepších hráčů zápasu, domácí záložník Uhlíř, kterého hosté faulovali na hranici šestnáctky. Sám faulovaný se opřel do míče, ale mířil příliš doprostřed branky, kde stál pozorný Švarc.

Hosté vrhli všechny síly do útoku a domácí často útočili v přečíslení do otevřené obrany. Kdyby toho využili ke třetímu gólu, bylo o vítězi rozhodnuto, ale místo toho to bylo i nadále drama.

Na trávníku to začalo i pořádně jiskřit, hosté byli při pro ně nepříznivém stavu nervózní a když už se dostali k dobré střele, jako třeba v 86. minutě z voleje Čihák, zasáhl skvělý Maha.

V posledních minutách zápasu se po jednom ze soubojů vztekal kopaninský kanonýr Pešír, kterého rozhodčí poslal kvůli ošetření na střídačku a paradoxně v deseti se hosté konečně prosadili. Do pokutového území Vršovic přiletěl centr, do míče se opřel Turek a Maha byl tentokrát bez šance - 2:1!

Rozhodčí nastavil pár minut a hosté vycítili šanci. Z tlaku vytěžili jen střelu Pešíra, cenné vítězství už domácí udrželi.

Roman Dubovči (Vršovice): „Odehráli jsme velice těžké utkání, Kopanina má výborný mančaft. Předvedli u nás výborný fyzický fotbal s rychlým přechodem do útoku. Připravovali jsme se na to, ale hned v prvních pěti minutách jsme je dostali do zbytečného tlaku, nicméně jsme dali branku, přežili poločas a do druhého se trochu zklidnili. Na Kopanině bylo vidět, že první půli odehrála ve vysokém tempu a také trochu zvolnila. Začali jsme držet balon, hráli na rychlé protiútoky. Spoustu věcí jsme nedotáhli do konce, což mě mrzí. Musím říci, že nás hodně podržel gólman Maha. Jsme mu vděční za to, že jsme vybojovali tři body. Fotbal je nespravedlivý, Kopanina si u nás nezasloužila prohrát."
Jaroslav Šturma (Přední Kopanina): „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Byl to kvalitní přeborový fotbal, i trochu s nervama, což k fotbalu patří. Myslím si, že horší jsme určitě nebyli, dostali jsme lekci z produktivity. Soupeři musím pogratulovat, hlavně brankáři Mahovi, který domácí hodně podržel."

Nejlepší hráč Vršovic: Petr Maha.
Nejlepší hráč Kopaniny: Radoslav Melničuk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Maha (Vršovice)

Autor článku: Michal Káva

Rozhodčí:Hrubeš - Hlavnička, Maiello
Delegát:Dlouhý
Hřiště:Vršovice