Přední Kopanina otočila zápas v Děčíně. Vítězná branka: 2 minuty před koncem!

Datum a čas:12.06.2011 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:60. Sdiri (1:1, as. Foltýn), 88. Sdiri (1:2, as. Strnadel)
Góly-soupeř:36. Bárta (1:0)
Sestava:Jeřábek - Čihák, Bláha (K, 46. Houška), Mareš, Kunt - Foltýn (87. Zadina), Honetschläger (ZK), Hašek, Gerstner - Sdiri, Santler (58. Strnadel). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Chodura (K) - Horáček, Stach, Jirchář, Bárta, Žák, Betyár, Hoffmann, Žáček, Demčenko, Folprecht. Náhradníci: Podolský, Cimpl, Marguš, Červenka.

D ě č í n - Zápas Přední Kopaniny v Děčíně ve 29. kole divize nebyl z pohledu fanouška FCPK pro slabší povahy. Domácí Řezuz vyhrál poločas 1:0 a s nevídanou nákloností sudích (!) odolával i ve druhé půli. Kopanina však nasadila všechny zbraně, do Děčína přivezla i Haška se Strnadelem, a skóre otočila po dvou gólech Sdiriho. Ten vítězný padl dvě minuty před koncem a Sdirimu ho skvěle připravil právě Strnadel. O všem tak rozhodne poslední kolo. V něm hostí Kopanina za týden Polepy.

V divizi se po sestupu Kladna z druhé ligy hraje stále o desátého sestupujícího. A hrát se bude do posledního kola. Z jedné ze tří českých skupin divize sestoupí i tým na 13. příčce. Ten s nejhorší bilancí.

Kvůli tomu hraje o udržení i Přední Kopanina, která by v případě běžného sestupu jen tří týmů ze své skupiny byla už ze hry o záchranu venku. Čtvrtým sestupujícím je však ohrožena i ona.

Na tomto faktu nic nezměnilo ani nedělní vítězství na stadiónu Řezuz Děčín. Přesto si Kopaňáci významně pomohli. Jedno vítězství v posledních dvou kolech potřebovali každopádně.

V Děčíně se tedy hrálo o hodně a Kopanina tuto dramatickou bitvu zvládla. K výhře 2:1 však vedla trnitá cesta. Kromě snaživého soupeře se totiž modročerveným v tomto utkání postavili do cesty i rozhodčí.

Nutno bohužel konstatovat, že severočeši Martínek, Kříž a Čurda řídili celé utkání evidentně ve prospěch domácího Děčína, a to přesto, že Řezuz už má sestup do krajského přeboru dávno zpečetěný...! Čí zájmy tedy tato povedená trojice hájila není známo, ale ostudu sobě i fotbalu vysekla pořádnou. Neodpískaná penalta pro hosty, jednostranné posuzování herních situací pro domácí a zejména často až trapné zastavování útočných akcí Kopaniny zvednutým praporkem. Je zázrak, že si hosté odváží tři body...!

Ti si do Děčína přivezli to nejsilnější co v danou chvíli mohli. V sestavě se podruhé na jaře objevil Martin Hašek, na posledních třicet minut byl připraven kanonýr Bohuslav Strnadel. A vyplatilo se.

Po prohraném poločase 0:1 Kopanina zapnula na vyšší obrátky a bušila do svého soupeře. Hráči zachovali chladnou hlavu i při řadě frustrujících rozhodnutích sudích a dokázali výsledek otočit. Oba góly vstřelil nejlepší střelec týmu Salim Sdiri. Při prvním skvěle obešel gólmana a samostatný únik zakončil do prázdné branky. Při druhém mu pak v úplném závěru v 88. minutě připravil míč po individuální akci Strnadel a Sdiri sám před brankářem Chodurou ani podruhé nezaváhal.

Obrovskou euforii se rozhodli zchladit sudí ještě vzápětí vymyšleným faulem a nebezpečnou standardkou, naštěstí domácí jí velice bídně rozehráli a ve zbývajících minutách nastavení už nenašli sílu na vyrovnávací branku.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY ZÁPASU:

1.POLOČAS

2. min. -
poprvé zahrozil únikem Sdiri, jeho přihrávka do dobrého prostoru však byla tečovaná obránci a skončila u gólmana a domácího kapitána Chodury;
3. min. - vzápětí podobná situace na druhé straně, hráči Děčína však ani nadvakrát nedokázali propasírovat centrem míč před Jeřábkovu branku;
11. min. – Santler vystihl chybnou zpětnou přihrávku domácích, vyměnil si míč se Sdirim, ale ten mu ho vrátil delší než potřeboval a obránci u něj byli dříve;
12. min. - Sdiri z levého křídla pěkně prostrčil míč na Santlera ten se dostal do krásné střelecké pozice těsně za vápnem, ale otálel a následná rána trefila jen do zad vracející se obránce;
13. min. - na druhé straně pálil bez přípravy Žáček, střelu však vnitřním nártem vytočil nad branku;
14. min. - ostrý šlapák Hoffmanna na Čiháka, zůstalo u slovního napomenutí;
15. min. - z dlouhéhu autu Kunta nakonec byl jen aut na druhé straně a následně první roh hostů. Po něm poslal odražený míč mimo branku Santler;
17. min. - druhý roh pro FCPK po zmateném odkopu Horáčka. Roh zahrál parádně Gerstner a Bláha trefil hlavou břevno. Vše však utnula píšťálka sudího. Faul?;
18. min. - kuriozita: špatně házený aut odpískaný Martinu Haškovi;
19. min. - ofenzivní výlet levého obránce Stacha, zakonečný střelou hodně nepřesnou;
24. min. - hezká a rychlá kombinace Děčína zakončená centrem Žáčka jen do Jeřábkových rukavic si vysloužila potlesk řídce zaplněné tribuny;
25. min. - veliká možnost hostů, Hašek šel do úniku po pravé straně, využil i podklouznutí obránce, bohužel jeho přenesení hry na sprintujícího Gerstnera bylo krátké;
25. min. - do šestnáctky se dostal Honetschläger, mohl střílet, ale rozhodl se ještě k jedné kličce která mu nevyšla. Děčínský obránce v pádu stačil míč vypíchnout. Tohle byla velká možnost;
28. min. - Děčín ve velké šanci. Únik hráče po levé straně, zpětná přihrávka a Bártovu bombu ze šestnáctky na brankové čáře vykopl z branky kapitán FCPK Bláha;
30. min. - pěkná akrobatická střela Sdiriho letěla nad, praporek pomezního Kříže však byl opět nahoře jako již poněkolikáte v tomto utkání;
31. min. - Kopanina v útoku a přečíslení 3 na 2, Sdiri místo přihrávky na Honetschlägera nebo Gerstnera volil samostatný průnik a při následné střele bohužel trefil jen obránce;
32. min. - trenéra hostů Mejdra podráždil poněkolikáte zvednutý praporek rozhodčího Kříže. Ten skutečně do té doby zvedl praporek v podstatě při všem významném, co se na obranné půli Děčína dělo;
34. min. - opakovaný průnik do vápna Děčína z levé strany a zpětná přihrávka na Bártu, kterou však obránci stačili zpacifikovat. Po levé straně si Děčín vytvářel nebezpečné situace;
36. min. - gól Děčína. Sdiri přišel o míč a zůstal ležet po souboji na útočné polovině, Děčín nepřerušil hru a následoval rychlý kontr opět po levé straně a opakovaně zpětná přihrávka Demčenka na Bártu, který tentokráte skóroval pod padajícím Jeřábkem;
38. min. - Hašek nádherně vyslal samotného na branku Sdiriho, ten obešel Choduru a před zasunutím do prázdné branky byl sražen obránci. Jasná penalta! Rozhodčí Martínek sice měl celou dobu píšťalku v puse a zdálo se, že pískne, pak si však vše rozmyslel, nechal pokračovat a Sdirimu následně ukázal žlutou kartu;
40. min. - zajímavou ránu vyslal Hoffmann, Jeřábek jí jen pozoroval naštěstí šla vedle branky;
41. min. - mimo branku pálil na druhé straně také Sdiri;
42. min. - další střela děčínského Hoffmanna, tentokráte musel Jeřábek zasahovat;
44. min. - zdvižený praporek při možnosti Sdiriho, evergreen první půle. Cokoliv se mohlo zdát nebezpečné v okolí branky Děčína, buď se mávalo nebo pískalo;
45. min. - poločas ukončila střela Betyára, kterou opět pokryl Jeřábek.

2. POLOČAS
46. min. -
střídání v týmu Kopaniny, Bláhu vystřídal Houška, kapitánskou pásku navlékl Honetschläger a šel hrát stopera, Houška se postavil do středu zálohy;
47. min. - Kopanina začala aktivně, hned vybojovala první roh;
52. min. - Hašek nádherně uvolňuje Santlera, ten postupuje sám na branku malinko z úhlu, ale ve velké šanci netrefuje branku;
53. min. - hraje se krátce druhá půle, ale druhý asistent Čurda už stačil několikrát sporně mávnout proti FCPK. Je jasné, že ani u druhého pomezního nebude mít Kopanina na růžích ustláno...;
54. min. - další ulička Haška tentokráte na Houšku, ten místo střely si míč ještě zaseknul, ale tím přišel o výhodu zapletl se mezi vracejícími se obránci;
56. min. - Kopanina útočí a nechává Děčínu prostor na brejky. Betyár se dostává z levé strany do šestnáctky, střelu však chytá Jeřábek a drží svůj tým;
58. min. - trenér Mejdr sahá po trumfovém esu. Dává do hry střelce Strnadela;
60. min. - po hodině hry je vyrovnáno. Foltýn nádherně vysunuje Sdiriho, ten postupuje sám na Choduru, dělá mu blafák do levé strany a do prázdné branky dává vyrovnávací gól. Svůj desátý v této sezóně;
63. min. - hlavní rozhodčí vykazuje náhradníky Kopaniny rozcvičovat se mimo hrací plochu. Předtím píská čisté vypíchnutí Haškovi a faul Gerstnerovi, naopak zákroky na Kunta a Sdiriho ukazuje hrajte dál. Atmosféra houstne;
66. min. - obrovská šance Děčína. Autor první branky Bárta se uvolní na středu vápna a sám před Jeřábkem pálí těsně vedle levé tyče kopaninské branky;
71. min. - po několika odmávaných ne/ofsajdech Čurdou se Kopanina konečně může dostat k zajímavé akci, ale na centr Foltýna z pravé strany nikdo nedosáhl;
75. min. - Foltýn sprintuje do šance z druhé vlny, může jít sám na branku, ale praporek pomezního Čurdy z Frýdlantu je nekompromisní;
80. min. - začíná poslední desetiminutovka. Nádherně pálí zpoza vápna houštinou těl Houška, Chodura padá a chytá;
83. min. - závar před brankou Děčína a slabá dorážka Strnadela;
88. min. - přichází velká chvíle Bohuslava Strnadela. Uvolňuje se přes obránce Děčína na pravé straně a parádně nachází před brankou Sdiriho. Ten zpracoval a prostřelil Choduru. Obrovská euforie hostů;
90. min. - krátce po rozehrání aktivní pomezní rozhodčí Kříž mává vymyšlený faul a vzápětí Mareš dostává žlutou kartu za protesty. Domácí však místo centru do šestnáctky rozehrají přímý kop na střelu a sami si tuto slibnou možnost pokazí. Další síly ke změně skóre už postrádají a zápas po 3 minutách nastavení končí vítězstvím Přední Kopaniny 2:1.
Rozhodčí:Martínek (Jablonec n./Jiz.) - Kříž (Kunratice u Frýdlantu), Čurda (Frýdlant)
Delegát:Říha (Praha)
Žluté karty:Horáček, Žáček - Santler, Sdiri, Mareš, Foltýn, Honetschläger, Kunt