FCPK5-1SK Libuš
 Generálka na start divize dopadla dobře. FCPK pokořil Libuš vysoko 5:1.

Datum a čas:01.08.2009 10:15  |  Poločas: 4 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:30. Horák (1:1), 33. Horák (2:1), 40. Horák (3:1), 43. Juckem (4:1), 85. Šafr (5:1)
Góly-soupeř:12. Fekete z pen. (0:1)
Sestava:Jeřábek (46. Drahorád) - Busta, Šafr, Beneš, Záhorec (65. Horák) - Horák (46. Vyšata), Honetschläger (46. Háša), Houška (46. Neumann), Buzek (46. Průša) - Sýkora (46. Slanina), Juckem (46. Kratochvíl). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Marko - Tomšů, Růžička F., Brabec, Maňák, Stuchlík, Moravec, Dlouhý, Brandejs, Fekete, Gutheis. Náhradníci: Voženílek, Růžička F., Beran, Rajniš, Hnízdil Trenér: zdeněk Hruška

P ř e d n í K o p a n i n a - Generálka fotbalistů Přední Kopaniny na start divize (8.8., Čelákovice) skončila vysokým vítězstvím nad přeborovým týmem FSC Libuš 5:1. Kopanina prohrávala 0:1 gólem z penalty, ještě do poločasu však skóre suverénně otočila ve svůj prospěch. Hattrick dal Horák, jednou se trefil Juckem z trestného kopu a poprvé za FCPK skóroval Šafr.

Zápas, v němž se má dostat mužstvo před soutěží do optimální pohody, vyšel Kopanině výborně. Od začátku bavil tým diváky útočným fotbalem, o krásné kombinace nebyla nouze. Kdyby Kopanina proměnila všechny své velké šance, musela by přeborovému soupeři nasázet 10 gólů.

Dobývání hostující branky začal Honetschläger, který se řítil sám na gólmana, byl zastaven skluzem a nejspíš faulem, ale rozhodčí nepískal. Pak na levé straně nádherně zakombinoval Buzek se Záhorcem, který přihrál Juckemovi do velké šance - americký útočník pálil tvrdě, ale jen do míst, kde stál brankář Libuše.

Ta se na dostřel dostala až ve 12. minutě a hned z toho byl gól. Busta zbytečně fauloval a penaltu bezpečně proměnil Fekete. LIBUŠ GÓL 0:1!!!

Po chvíli ještě Fekete vymyslel krásnou přihrávku za obranu Kopaniny, ale velkou šanci hostů zneškodnil Jeřábek včasným vyběhnutím. To bylo ze strany Libuše vše.

Pak už úřadovala jenom Kopanina a svou aktivitu stupňovala: Horák hlavičkoval nad branku, Buzek střílel z dobré pozice doprostřed branky, stejně jako Honetschläger po hezkém sólu. Obrana Libuše nestíhala, Sýkora přehodil s gólmanem i jeho branku, po další krásné kombinaci Buzka s Horákem postupovala posila z Dukly sama na brankáře, ale ten jeho pokus vytěsnil na roh. Po něm hlavičkoval opět Sýkora krásně do horního růžku, ale míč v cestě do sítě zastavila zase rukavice brankáře.

Gól visel ve vzduchu.

A fanoušci se dočkali, do konce poločasu ve čtvrthodince snů přišly hned čtyři!

30. minuta: na levé straně opět výborně zakombinoval Záhorec s Buzkem, jeho centr proletěl celým pokutovým územím k Horákovi, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. FCPK GÓl 1:1!!!

33. minuta: Sýkora opět ztroskotal na brankářovi Libuše, ale odražený míč do opuštěné branky ze dvaceti metrů napálil Horák. FCPK GÓL 2:1!!!

40. minuta: Čistý hattrick dokonán. Horák se zprava řítil sám na gólmana, udělal mu kličku, pak si „na zadek“ posadil i vracejícího se obránce a do prázdné branky pohodlně skóroval. FCPK GÓL 3:1!!!

43. minuta: Juckem se postavil k přímému kopu ze 35 metrů. Očekávaný centr ale nepřišel, americký útočník zvolil tvrdou střelu a byla to dobrá volba. FCPK GÓL 4:1!!!
A to předtím ještě Honetschläger trefil z dálky tyč.

Do druhého poločasu trenér Mejdr poslal všechny náhradníky, které měl v sobotu k dispozici. Ti si také vypracovali několik slibných šancí - tu největší zahodil Háša, který ze tří metrů překopl branku i plot za ní. Obránce Busta pak předvedl odvážné sólo od poloviny hřiště, prodral se až před brankáře, ale zvolil zakončení lobem, které mu vůbec nevyšlo.

Skóre tak uzavřel v 85. minutě Šafr, který vedl po změně stran tým jako kapitán. Jeho technická střela zapadla do horního růžku branky. FCPK GÓL 5:1!!!

Fotograf:Ladislav Pilař